534626-2026 - Ergebnis
Polen – Öffentlicher Verkehr (Straße) – Dowóz uczniów z terenu Gminy Kwidzyn do placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opieki
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDowóz uczniów z terenu Gminy Kwidzyn do placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opieki
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje następujące zadania: Zadanie nr 1 – Przedmiotem zamówienia jest: „Dowóz uczniów z terenu Gminy Kwidzyn do placówek oświatowych w Janowie, Korzeniewie i Nowym Dworze wraz z zapewnieniem opieki od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r.”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr A do SWZ. Zadanie nr 2 – Przedmiotem zamówienia jest: „Dowóz uczniów z terenu Gminy Kwidzyn do placówek oświatowych w Tychnowach, Rakowcu i Liczu wraz z zapewnieniem opieki od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r.”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr B do SWZ. Zadanie nr 3 – Przedmiotem zamówienia jest: „Dowóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Kwidzyn do placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opieki od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r.”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr C do SWZ. Zadanie nr 4 – Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozowych osób zgodnie z potrzebami Gminy Kwidzyn od 1 września 2026 r. do 31 sierpnia 2027 r. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr D do SWZ. Zapewnienie osób sprawujących opiekę nad dziećmi w poszczególnych pojazdach.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße), 60140000 Bedarfspersonenbeförderung, 85312110 Betreuungsleistungen in Kinderkrippen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungNiniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 p.z.p. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zakres usług wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia wymaga wykonywania ww. usług w sposób spójny. Tym samym dopuszczenie składania ofert częściowych mogłoby doprowadzić do kolizji logistycznych (wynikających ze współpracy z różnymi Wykonawcami w ramach kilku umów realizowanych w jednym czasie) – z doświadczenia Zamawiającego wynika, że dokonanie takiego podziału jedynie utrudniłoby właściwy monitoring realizacji zamówienia Zamawiającemu. Zakres obejmuje świadczenie usług przewozowych dzieci do następujących placówek oświatowych: • Szkoły Podstawowej w Janowie, Nowym Dworze, Korzeniewie, Tychnowach, Rakowcu, Liczu, • Przedszkola w Korzeniewie, • Niepublicznego Przedszkola „Gama” w Rakowcu, • Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Barcicach, • Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Uśnicach, • Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Kwidzynie, • Szkoły Podstawowej Nr 6 z Oddziałami integracyjnymi im. Władysława Gębika w Kwidzynie, • Zespołu Szkół nr 2 im. Marii Skłodowskiej Curie w Kwidzynie, • Niepublicznego Przedszkola „Kolorowe” w Kwidzynie, • Niepublicznego Przedszkola „Puzelek” w Kwidzynie, • Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Okrągłej Łące, Kwidzynie i Prabutach. Przedmiot zamówienia obejmuje następujące zadania: Zadanie nr 1 „Dowóz uczniów z terenu Gminy Kwidzyn do placówek oświatowych w Janowie, Korzeniewie i Nowym Dworze wraz z zapewnieniem opieki od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r.”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr A do SWZ. Zadanie nr 2 – „Dowóz uczniów z terenu Gminy Kwidzyn do placówek oświatowych w Tychnowach, Rakowcu i Liczu wraz z zapewnieniem opieki od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r.”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr B do SWZ. Zadanie nr 3 „Dowóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Kwidzyn do placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opieki od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r.”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr C do SWZ. Zadanie nr 4 świadczenie usług przewozowych osób zgodnie z potrzebami Gminy Kwidzyn od 1 września 2026 r. do 31 sierpnia 2027 r. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr D do SWZ. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany przebiegu tras, ilości uczniów oraz dni przejazdów dla zadania nr 3, o czym poinformuje Wykonawcę na minimum 2 dni robocze przed planowanymi zmianami. Dla zadań nr 1 i 2 zmiany mogą być dokonywane zgodnie z § 14 ust. 2 pkt 1 lit. A i ust. 4 pkt 2 rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 10 kwietnia 2012 r. w sprawie rozkładów jazdy (Dz. U. z 2018 r., poz. 202 t.j.). 3. Zapewnienie osób sprawujących opiekę nad dziećmi w poszczególnych pojazdach. Wymagania dotyczące opiekunów: 1) opieka nad przewożonymi dziećmi winna odbywać się przez osobę pełnoletnią, zdolnego do opieki i pomocy przewożonym dzieciom; 2) obowiązków opiekuna nie może pełnić osoba kierująca pojazdem; 3) opieka powinna być sprawowana podczas każdego kursu; 4) do obowiązku opiekuna będzie należało w szczególności: a) opieka, nadzór oraz ewentualna pomoc podczas wsiadania i wysiadania przewożonych dzieci z miejsc zamieszkania/przystanków do placówek oświatowych; b) opieka, nadzór oraz ewentualna pomoc podczas wsiadania i wysiadania przewożonych dzieci z placówek oświatowych do miejsc zamieszkania/przystanków; c) zwracanie uwagi na właściwe zachowanie się dzieci podczas przejazdu; d) utrzymywanie stałego kontaktu z rodzicami lub opiekunami prawnymi (dzieci niepełnosprawnych)/ przedstawicielem Urzędu Gminy Kwidzyn oraz Dyrektorami poszczególnych szkół i placówek oświatowych w sprawach dotyczących organizacji zajęć w placówce; e) w razie konieczności udzielenie dziecku niezbędnej pomocy przedmedycznej; f) w przypadku stwierdzenia sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu przewozu dzieci niezwłoczne poinformowanie przedstawiciela Urzędu Gminy Kwidzyn oraz Dyrektora odpowiedniej szkoły i placówki oświatowej; g) zaprowadzenie i odprowadzenie dzieci do/od wychowawców; 5) osoby pełniące funkcję opiekunów podczas wykonywania usługi spełniać musi wymogi określone w przepisach dotyczących ochrony małoletnich. W szczególności, każda osoba, przed dopuszczeniem do wykonywania czynności związanych z opieką nad małoletnimi, musi posiadać: a) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności – zgodnie z art. 21 ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępstwami na tle seksualnym i ochronie małoletnich; b) aktualną informację z Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, potwierdzającej, że dana osoba nie figuruje w tym rejestrze. Wykonawca zobowiązany jest, zgodnie z Rozdziałem XX ust. 8 SWZ, przed przystąpieniem do realizacji zamówienia do przedstawienia Zamawiającemu stosownych dokumentów, tj. aktualnych informacji o niekaralności i o niefigurowaniu w Rejestrze Sprawców Przestępców na Tle Seksualnym dotyczących każdego z opiekunów. Obowiązkiem Wykonawcy jest ponadto wprowadzenie oraz zapewnienie stosowania Standardów Ochrony Małoletnich, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 560 ze zm.), w brzmieniu nadanym ustawą z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich oraz niektórych innych ustaw (tzw. ustawą Kamilkową). Wykonawca zobowiązany jest do dopilnowania, aby wszystkie osoby sprawujące opiekę nad przewożonymi dziećmi zostały zapoznane z powyższymi Standardami oraz do ich bezwzględnego przestrzegania w trakcie realizacji zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wglądu w Standardy Ochrony Małoletnich. obowiązujących u Wykonawcy na każdym etapie wykonywania umowy.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie w trakcie realizacji zamówienia z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust.1 p.z.p. Informacje ogólne: 1) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji poprzez zwiększenie w okresie obowiązywania umowy zakresu zamówienia o 50% wartości umowy. 2) Zamawiający zastrzega, że przyjęte stawki za cenę biletu miesięcznego i cenę za 1 km przejazdu objęte prawem opcji nie mogą być wyższe niż stawki za cenę biletu miesięcznego i cenę za 1 km przejazdu w ramach zamówienia podstawowego. 3) Usługi objęte prawem opcji będą realizowane w terminie realizacji umowy. 4) Realizacja zakresu zamówienia objętego opcją nie powoduje zmiany umowy. 5) W zakresie zamówienia opcjonalnego Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia świadczenia usług na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji, które Zamawiający przekaże Wykonawcy nie później niż w terminie 7 dni od zrealizowania usługi o wartości stanowiącej 90% aktualnej wartości umowy, określonej w § 5 ust. 7 umowy. 6) Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania się wartości zamówienia opcjonalnego wynikającej z poprzednio złożonego oświadczenia. 7) Ilość kupowanych biletów miesięcznych w poszczególnych miesiącach roku szkolnego 2026/2027 może ulec zmianie zgodnie z faktycznym zapotrzebowaniem Zamawiającego. Wykonawca nie będzie z tego tytułu zgłaszał wobec Zamawiającego żadnych roszczeń. Jednocześnie Zamawiający gwarantuje wykonanie zamówienia na poziomie nie niższym niż 70% wartości zamówienia określonego w § 5 pkt 7 umowy. 8) Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. Oświadczenie woli Zamawiającego o realizacji bądź zaniechaniu zamówienia opcjonalnego jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego. 9) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługiwać będzie wynagrodzenie z tytułu wykonania zamówienia objętego prawem opcji obliczone na analogicznych zasadach jak dla zamówienia podstawowego, tj. • wysokość wynagrodzenia dla zadania nr 1 i nr 2 ustalana będzie jako iloczyn ilości zamówionych i sprzedanych biletów za dany miesiąc oraz stawki brutto za 1 bilet miesięczny, określonej w ofercie; • wysokość wynagrodzenia dla zadania nr 3 i nr 4 ustalana będzie jako iloczyn rzeczywistej ilości przejechanych kilometrów w danym miesiącu oraz stawki brutto za jeden km przejazdu, określonej w ofercie. 10) Zlecenie usług będących przedmiotem opcji, ustalenie wartości, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z umowy, następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku usług, będących przedmiotem podstawowego zamówienia. Zamawiający przewiduje wznowienie, polegające na przedłużeniu obowiązywania umowy maksymalnie o 12 miesięcy. Informacje ogólne: 1) Zamawiający ma prawo poinformować Wykonawcę o wznowieniu najpóźniej 1 miesiąc przed zakończeniem realizacji umowy. 2) Zamawiający może skorzystać ze wznowienia do czasu wykorzystania maksymalnego zakresu, o którym mowa w ust. 6. 3) Zamawiający poinformuje Wykonawcę o wznowieniu poprzez przesłanie oświadczenia woli na adres e-mail wskazany w umowie. 4) Wymagania dotyczące realizacji zamówienia objętego wznowieniem będą takie same jak te, które wynikają z opisu przedmiotu zamówienia dla zamówienia podstawowego. 5) Zamawiający zastrzega również, że ceny jednostkowe za realizację zamówienia objętego wznowieniem będą identyczne, jak ceny jednostkowe wskazane przez Wykonawcę w ofercie, z uwzględnieniem postanowień dotyczących zmian wynagrodzenia, o których mowa w art. 436 i 439 p.z.p. 6) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego ze wznowienia, Wykonawcy przysługiwać będzie wynagrodzenie z tytułu wykonania zamówienia objętego wznowieniem obliczone na analogicznych zasadach jak dla zamówienia podstawowego, tj. • wysokość wynagrodzenia dla zadania nr 1 i nr 2 ustalana będzie jako iloczyn ilości zamówionych i sprzedanych biletów za dany miesiąc oraz stawki brutto za 1 bilet miesięczny, określonej w ofercie; • wysokość wynagrodzenia dla zadania nr 3 i nr 4 ustalana będzie jako iloczyn rzeczywistej ilości przejechanych kilometrów w danym miesiącu oraz stawki brutto za jeden km przejazdu, określonej w ofercie 7) Skorzystanie ze wznowienia w maksymalnym zakresie (12 miesięcy) lub w części (w skróconym okresie) jest zastrzeżone do wyłącznej decyzji Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje prawo do roszczeń z tytułu nieskorzystania ze wznowienia przez Zamawiającego. 8) Realizacja zakresu zamówienia objętego wznowieniem nie powoduje zmiany umowy.