534643-2025 - Wettbewerb
Tschechien – Rehabilitation – Zajištění poskytování pobytové služby sociální rehabilitace
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZajištění poskytování pobytové služby sociální rehabilitace
BeschreibungPředmětem veřejné zakázky je zajištění poskytování pobytové služby sociální rehabilitace externím poskytovatelem sociálních služeb v prostorách centra pobytové sociální rehabilitace vlastněného zadavatelem. Předmět plnění bude realizován v souladu s § 70 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZSS“), a vyhláškou č. 505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů. Cílovou skupinou jsou osoby s mentálním, případně kombinovaným postižením (tělesným, duševním), které nemají zkušenost s životem mimo vlastní či náhradní rodinu, případně mimo školské či jiné obdobné zařízení pro výkon ústavní výchovy, sociální, zdravotnické či jiné zařízení, případně je jejich nepříznivá sociální situace spojena s absencí vhodného bydlení, a potřebují získat zkušenosti, znalosti a dovednosti potřebné pro v maximální možné míře samostatný život, a to v rámci pobytové formy služby, s důrazem na oblast bydlení. Zázemí služby sociální rehabilitace disponuje kapacitou 6 lůžek ve 2 domácnostech. Personální kapacita služby činí 6 úvazků pracovníků přímé práce, konkrétně vykonávajících odbornou činnost v sociálních službách dle § 115 odst. 1 ZSS. Cílem služby sociální rehabilitace, potažmo veřejné zakázky, je rozvoj sociálních kompetencí uživatelů služby nezbytných pro maximálně samostatný běžný život, zejména v oblasti péče o domácnost hospodaření s financemi, orientace ve vnějším prostředí, vyřizování osobních záležitostí, organizace a trávení volného času, rozvoj kompetencí potřebných pro uplatnění na trhu práce. Dopady služby by měly směřovat k tomu, že se uživatelé služby uplatní na volném trhu bydlení (s případnou podporou služeb podpory samostatného bydlení či jiné terénní služby), případně získají podporu služeb chráněného bydlení s co nejnižší mírou podpory. Očekávaným dopadem služby je také co nejvyšší zapojení uživatelů služeb na chráněný či otevřený trh práce. Výsledkem zadávacího řízení bude uzavření smlouvy o zajištění sociální služby a nájemní smlouvy s jedním vybraným dodavatelem, který zajistí dostupnost předem definované služby za stanovených podmínek financování.
VerfahrensartSonstiges einstufiges Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensVeřejná zakázka na služby zadávaná ve zjednodušeném režimu dle § 129 ZZVZ. Práva a povinnosti zadavatele a dodavatelů, resp. účastníků zadávacího řízení, v rámci zadávacího řízení, která nejsou výslovně uvedena v zadávací dokumentaci, se řídí příslušnými ustanoveními ZZVZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85312500 Rehabilitation
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75200000 Kommunale Dienstleistungen, 85300000 Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen, 98000000 Sonstige gemeinschaftliche, soziale und persönliche Dienste
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungZajištění poskytování pobytové služby sociální rehabilitace
Optionen
Beschreibung der OptionenPředpokládaná doba plnění je od 1. 1. 2026 do 31. 12. 2030 s tím, že dodavatel bude povinen zajistit dostupnost poskytování služby po stanovenou dobu udržitelnosti Projektu (blíže viz zadávací dokumentace); doba udržitelnosti Projektu je 5 let (tj. 60 kalendářních měsíců). Zadavatel si ve smyslu § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje možnost prodloužení termínu plnění veřejné zakázky z důvodu plovoucího data udržitelnosti Projektu, resp. data počátku běhu doby udržitelnosti Projektu, až o 4 kalendářní měsíce, tj. až do 30. 4. 2031. Platba za službu je stanovena na základě ceny za jednotku služby (1 kalendářní rok zajištění služby). Cena za jednotku služby odpovídá ceně stanovené v nabídce dodavatele v zadávacím řízení, přičemž podléhá následujícímu mechanismu změn, které jsou vyhrazenými změnami dle § 100 a § 222 ZZVZ: (i) vždy k 1. 1. příslušného kalendářního roku doby trvání závazku se cena za jednotku služby bude upravovat o míru inflace vyjádřenou ročním přírůstkem průměrného ročního indexu spotřebitelských cen za uplynulý rok, publikovaného Českým statistickým úřadem; a (ii) v případě, že na základě nařízení vlády č. 341/2017, o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „PlatNV“), se osobní náklady pracovníků přímé péče meziročně zvýší o více než činí nárůst platby dle bodu (i), jednotková cena se dále nad rámec základního navýšení zvýší vždy od počátku nejbližšího kalendářního měsíce od účinnosti změny PlatNV tak, že 80 % hodnoty jednotkové ceny za předchozí kalendářní rok se zvýší o procentuální rozdíl nárůstu osobních nákladů dle PlatNV a nárůstu kalkulovaného v rámci základního navýšení dle bodu (i). Maximální nepřekročitelná hranice celkového meziročního navýšení ceny za jednotku služby dle bodů (i) a (ii) výše činí 5 % (v úhrnu). Maximální hodnota platby za službu vyplacená dodavateli za celou dobu trvání závazku nepřekročí 33 344 867 Kč bez DPH. Zadavatel coby pronajímatel je oprávněn provést každoročně jednostranně změnu výše sjednaného nájemného v případě nárůstu inflace vyjádřené indexem nárůstu spotřebitelských cen za předcházející kalendářní rok dle sdělení Českého statistického úřadu. Nájemné platné pro předcházející kalendářní rok je pronajímatel oprávněn zvýšit až o 100 % indexu nárůstu spotřebitelských cen. Změnu ve výši nájemného oznámí pronajímatel nájemci písemnou formou nejpozději do 31. 5. příslušného kalendářního roku. Využije-li pronajímatel právo dle tohoto odstavce, je změna sjednaného nájemného účinná od 1. dne měsíce následujícího po měsíci, v němž pronajímatel doručil nájemci písemné oznámení o využití práva dle tohoto odstavce, nestanoví-li pronajímatel v oznámení okamžik pozdější.