See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zabiegi ochrony czynnej w celu ochrony siedlisk i gatunków– etap II w 2026
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie zabiegów ochrony czynnej w celu zachowania we właściwym stanie ochrony siedlisk i gatunków w 2026. Zabiegi będą polegały na wykaszaniu, usuwaniu drzew i krzewów (w tym ich podrostu) w różnych typach zbiorowisk roślinnych, siedlisk przyrodniczych oraz siedlisk gatunków o łącznej powierzchni 88ha. 2. Zamówienie podzielone jest na 4 Części: 1) Część 1: Zabiegi ochrony czynnej w celu ochrony siedlisk i gatunków– etap II w 2026, obręby ewidencyjne: Pańki, Kruszewo, Izbiszcze gmina Choroszcz na powierzchni 8,27ha; 2) Część 2: Zabiegi ochrony czynnej w celu ochrony siedlisk i gatunków– etap II w 2026, obręby ewidencyjne: Radule gmina Tykocin, Kurowo Kolonia. Kurowo SNS gmina Kobylin Borzymy, Jeńki, Mojsiki, Mojsiki Borzyska gmina Sokoły, Bokiny, Wólka Waniewska gmina Łapy na powierzchni 10,46ha; 3) Część 3: Zabiegi ochrony czynnej w celu ochrony siedlisk i gatunków– etap II w 2026, obręby ewidencyjne: Baciuty, Topilec, Turośń Dolna, Zawady gmina Turośń Kościelna oraz Uhowo, gmina Łapy na powierzchni 3,99ha; 4) Część 4: Zabiegi ochrony czynnej w celu ochrony siedlisk i gatunków– etap II w 2026; obręby ewidencyjne: Uhowo gmina Łapy, Borowskie Żaki gmina Turośń Kościelna na powierzchni 65,28ha. 3. Ofertę można składać w odniesieniu do jednej, kilku lub wszystkich części zamówienia. 4. Zamówienie realizowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko w ramach następującego projektu: „Ochrona cennych siedlisk i gatunków w Narwiańskim Parku Narodowym” numer umowy o dofinansowanie FENX.01.05-IW.01-0019/24. 5. Zasady horyzontalne – obowiązek stosowania. Przedmiotowe Zamówienie, jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS) w ramach projektu „Ochrona cennych siedlisk i gatunków w Narwiańskim Parku Narodowym” numer umowy o dofinansowanie FENX.01.05-IW.01-0019/24. W związku z powyższym Zamawiający wymaga, aby Wykonawca realizował zamówienie z poszanowaniem i zgodnie z tzw. kryteriami horyzontalnymi, w szczególności: 6. zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym zapewnienia dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, 1) zasadą równości kobiet i mężczyzn, 2) Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej z dnia 26 października 2012 r., 3) Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia w sposób niedyskryminujący, z poszanowaniem praw podstawowych oraz zasad równego traktowania, adekwatnie do charakteru i zakresu przedmiotu zamówienia. Niespełnienie obowiązków, o których mowa powyżej, może zostać uznane za nienależyte wykonanie zamówienia. 7. Przedmiotowe Zamówienie, realizowane jest w ramach projektu „Ochrona cennych siedlisk i gatunków w Narwiańskim Parku Narodowym” numer umowy o dofinansowanie FENX.01.05-IW.01-0019/24współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w związku z czym Zamawiający wymaga, aby Wykonawca realizował przedmiot zamówienia z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju oraz minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko, w szczególności poprzez: 1) ograniczanie zużycia papieru i preferowanie dokumentów w postaci elektronicznej, 2) racjonalne gospodarowanie materiałami i zasobami wykorzystywanymi przy realizacji zamówienia, 3) ograniczanie zbędnych przejazdów i transportu, w zakresie w jakim jest to możliwe ze względu na charakter zamówienia. 8. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia – odpowiednie dla danej Części załącznik nr 11 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 10 do SWZ.
Interne Kennung: NPN-FENX-01-05.1.0019-271/10/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77314000 Grundstückspflege, 90720000 Umweltschutz
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Zabiegi ochrony czynnej w celu ochrony siedlisk i gatunków– etap II w 2026, obręby ewidencyjne: Pańki, Kruszewo, Izbiszcze gmina Choroszcz na powierzchni 8,27ha
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie zabiegów ochrony czynnej w celu zachowania we właściwym stanie ochrony siedlisk i gatunków w 2026. Zabiegi będą polegały na wykaszaniu, usuwaniu drzew i krzewów (w tym ich podrostu) w różnych typach zbiorowisk roślinnych, siedlisk przyrodniczych oraz siedlisk gatunków o łącznej powierzchni 88ha: Część 1: Zabiegi ochrony czynnej w celu ochrony siedlisk i gatunków– etap II w 2026, obręby ewidencyjne: Pańki, Kruszewo, Izbiszcze gmina Choroszcz na powierzchni 8,27ha; 3. Zamówienie realizowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko w ramach następującego projektu: „Ochrona cennych siedlisk i gatunków w Narwiańskim Parku Narodowym” numer umowy o dofinansowanie FENX.01.05-IW.01-0019/24. 4. Zasady horyzontalne – obowiązek stosowania. Przedmiotowe Zamówienie, jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS) w ramach projektu „Ochrona cennych siedlisk i gatunków w Narwiańskim Parku Narodowym” numer umowy o dofinansowanie FENX.01.05-IW.01-0019/24. W związku z powyższym Zamawiający wymaga, aby Wykonawca realizował zamówienie z poszanowaniem i zgodnie z tzw. kryteriami horyzontalnymi, w szczególności: 5. zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym zapewnienia dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, 1) zasadą równości kobiet i mężczyzn, 2) Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej z dnia 26 października 2012 r., 3) Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia w sposób niedyskryminujący, z poszanowaniem praw podstawowych oraz zasad równego traktowania, adekwatnie do charakteru i zakresu przedmiotu zamówienia. Niespełnienie obowiązków, o których mowa powyżej, może zostać uznane za nienależyte wykonanie zamówienia. 6. Przedmiotowe Zamówienie, realizowane jest w ramach projektu „Ochrona cennych siedlisk i gatunków w Narwiańskim Parku Narodowym” numer umowy o dofinansowanie FENX.01.05-IW.01-0019/24współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w związku z czym Zamawiający wymaga, aby Wykonawca realizował przedmiot zamówienia z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju oraz minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko, w szczególności poprzez: 1) ograniczanie zużycia papieru i preferowanie dokumentów w postaci elektronicznej, 2) racjonalne gospodarowanie materiałami i zasobami wykorzystywanymi przy realizacji zamówienia, 3) ograniczanie zbędnych przejazdów i transportu, w zakresie w jakim jest to możliwe ze względu na charakter zamówienia. 7. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia – odpowiednie dla danej Części załącznik nr 11 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 10 do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Zabiegi ochrony czynnej w celu ochrony siedlisk i gatunków– etap II w 2026, obręby ewidencyjne: Radule gmina Tykocin, Kurowo Kolonia. Kurowo SNS gmina Kobylin Borzymy, Jeńki, Mojsiki, Mojsiki Borzyska gmina Sokoły, Bokiny, Wólka Waniewska gmina Łapy na powierzchni 10,46ha
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie zabiegów ochrony czynnej w celu zachowania we właściwym stanie ochrony siedlisk i gatunków w 2026. Zabiegi będą polegały na wykaszaniu, usuwaniu drzew i krzewów (w tym ich podrostu) w różnych typach zbiorowisk roślinnych, siedlisk przyrodniczych oraz siedlisk gatunków o łącznej powierzchni 88ha: Część 2: Zabiegi ochrony czynnej w celu ochrony siedlisk i gatunków– etap II w 2026, obręby ewidencyjne: Radule gmina Tykocin, Kurowo Kolonia. Kurowo SNS gmina Kobylin Borzymy, Jeńki, Mojsiki, Mojsiki Borzyska gmina Sokoły, Bokiny, Wólka Waniewska gmina Łapy na powierzchni 10,46ha; 3. Zamówienie realizowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko w ramach następującego projektu: „Ochrona cennych siedlisk i gatunków w Narwiańskim Parku Narodowym” numer umowy o dofinansowanie FENX.01.05-IW.01-0019/24. 4. Zasady horyzontalne – obowiązek stosowania. Przedmiotowe Zamówienie, jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS) w ramach projektu „Ochrona cennych siedlisk i gatunków w Narwiańskim Parku Narodowym” numer umowy o dofinansowanie FENX.01.05-IW.01-0019/24. W związku z powyższym Zamawiający wymaga, aby Wykonawca realizował zamówienie z poszanowaniem i zgodnie z tzw. kryteriami horyzontalnymi, w szczególności: 5. zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym zapewnienia dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, 1) zasadą równości kobiet i mężczyzn, 2) Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej z dnia 26 października 2012 r., 3) Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia w sposób niedyskryminujący, z poszanowaniem praw podstawowych oraz zasad równego traktowania, adekwatnie do charakteru i zakresu przedmiotu zamówienia. Niespełnienie obowiązków, o których mowa powyżej, może zostać uznane za nienależyte wykonanie zamówienia. 6. Przedmiotowe Zamówienie, realizowane jest w ramach projektu „Ochrona cennych siedlisk i gatunków w Narwiańskim Parku Narodowym” numer umowy o dofinansowanie FENX.01.05-IW.01-0019/24współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w związku z czym Zamawiający wymaga, aby Wykonawca realizował przedmiot zamówienia z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju oraz minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko, w szczególności poprzez: 1) ograniczanie zużycia papieru i preferowanie dokumentów w postaci elektronicznej, 2) racjonalne gospodarowanie materiałami i zasobami wykorzystywanymi przy realizacji zamówienia, 3) ograniczanie zbędnych przejazdów i transportu, w zakresie w jakim jest to możliwe ze względu na charakter zamówienia. 7. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia – odpowiednie dla danej Części załącznik nr 11 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 10 do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3: Zabiegi ochrony czynnej w celu ochrony siedlisk i gatunków– etap II w 2026, obręby ewidencyjne: Baciuty, Topilec, Turośń Dolna, Zawady gmina Turośń Kościelna oraz Uhowo, gmina Łapy na powierzchni 3,99ha
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie zabiegów ochrony czynnej w celu zachowania we właściwym stanie ochrony siedlisk i gatunków w 2026. Zabiegi będą polegały na wykaszaniu, usuwaniu drzew i krzewów (w tym ich podrostu) w różnych typach zbiorowisk roślinnych, siedlisk przyrodniczych oraz siedlisk gatunków o łącznej powierzchni 88ha: Część 3: Zabiegi ochrony czynnej w celu ochrony siedlisk i gatunków– etap II w 2026, obręby ewidencyjne: Baciuty, Topilec, Turośń Dolna, Zawady gmina Turośń Kościelna oraz Uhowo, gmina Łapy na powierzchni 3,99ha; 3. Zamówienie realizowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko w ramach następującego projektu: „Ochrona cennych siedlisk i gatunków w Narwiańskim Parku Narodowym” numer umowy o dofinansowanie FENX.01.05-IW.01-0019/24. 4. Zasady horyzontalne – obowiązek stosowania. Przedmiotowe Zamówienie, jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS) w ramach projektu „Ochrona cennych siedlisk i gatunków w Narwiańskim Parku Narodowym” numer umowy o dofinansowanie FENX.01.05-IW.01-0019/24. W związku z powyższym Zamawiający wymaga, aby Wykonawca realizował zamówienie z poszanowaniem i zgodnie z tzw. kryteriami horyzontalnymi, w szczególności: 5. zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym zapewnienia dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, 1) zasadą równości kobiet i mężczyzn, 2) Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej z dnia 26 października 2012 r., 3) Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia w sposób niedyskryminujący, z poszanowaniem praw podstawowych oraz zasad równego traktowania, adekwatnie do charakteru i zakresu przedmiotu zamówienia. Niespełnienie obowiązków, o których mowa powyżej, może zostać uznane za nienależyte wykonanie zamówienia. 6. Przedmiotowe Zamówienie, realizowane jest w ramach projektu „Ochrona cennych siedlisk i gatunków w Narwiańskim Parku Narodowym” numer umowy o dofinansowanie FENX.01.05-IW.01-0019/24współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w związku z czym Zamawiający wymaga, aby Wykonawca realizował przedmiot zamówienia z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju oraz minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko, w szczególności poprzez: 1) ograniczanie zużycia papieru i preferowanie dokumentów w postaci elektronicznej, 2) racjonalne gospodarowanie materiałami i zasobami wykorzystywanymi przy realizacji zamówienia, 3) ograniczanie zbędnych przejazdów i transportu, w zakresie w jakim jest to możliwe ze względu na charakter zamówienia. 7. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia – odpowiednie dla danej Części załącznik nr 11 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 10 do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Część 4: Zabiegi ochrony czynnej w celu ochrony siedlisk i gatunków– etap II w 2026; obręby ewidencyjne: Uhowo gmina Łapy, Borowskie Żaki gmina Turośń Kościelna na powierzchni 65,28ha
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie zabiegów ochrony czynnej w celu zachowania we właściwym stanie ochrony siedlisk i gatunków w 2026. Zabiegi będą polegały na wykaszaniu, usuwaniu drzew i krzewów (w tym ich podrostu) w różnych typach zbiorowisk roślinnych, siedlisk przyrodniczych oraz siedlisk gatunków o łącznej powierzchni 88ha: Część 4: Zabiegi ochrony czynnej w celu ochrony siedlisk i gatunków– etap II w 2026; obręby ewidencyjne: Uhowo gmina Łapy, Borowskie Żaki gmina Turośń Kościelna na powierzchni 65,28ha; 3. Zamówienie realizowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko w ramach następującego projektu: „Ochrona cennych siedlisk i gatunków w Narwiańskim Parku Narodowym” numer umowy o dofinansowanie FENX.01.05-IW.01-0019/24. 4. Zasady horyzontalne – obowiązek stosowania. Przedmiotowe Zamówienie, jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS) w ramach projektu „Ochrona cennych siedlisk i gatunków w Narwiańskim Parku Narodowym” numer umowy o dofinansowanie FENX.01.05-IW.01-0019/24. W związku z powyższym Zamawiający wymaga, aby Wykonawca realizował zamówienie z poszanowaniem i zgodnie z tzw. kryteriami horyzontalnymi, w szczególności: 5. zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym zapewnienia dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, 1) zasadą równości kobiet i mężczyzn, 2) Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej z dnia 26 października 2012 r., 3) Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia w sposób niedyskryminujący, z poszanowaniem praw podstawowych oraz zasad równego traktowania, adekwatnie do charakteru i zakresu przedmiotu zamówienia. Niespełnienie obowiązków, o których mowa powyżej, może zostać uznane za nienależyte wykonanie zamówienia. 6. Przedmiotowe Zamówienie, realizowane jest w ramach projektu „Ochrona cennych siedlisk i gatunków w Narwiańskim Parku Narodowym” numer umowy o dofinansowanie FENX.01.05-IW.01-0019/24współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w związku z czym Zamawiający wymaga, aby Wykonawca realizował przedmiot zamówienia z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju oraz minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko, w szczególności poprzez: 1) ograniczanie zużycia papieru i preferowanie dokumentów w postaci elektronicznej, 2) racjonalne gospodarowanie materiałami i zasobami wykorzystywanymi przy realizacji zamówienia, 3) ograniczanie zbędnych przejazdów i transportu, w zakresie w jakim jest to możliwe ze względu na charakter zamówienia. 7. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 1) Opisie Przedmiotu Zamówienia – odpowiednie dla danej Części załącznik nr 11 do SWZ. 2) Wzorze umowy - załącznik nr 10 do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 4