2. Verfahren
Verfahren
Titel: Regenerace panelového sídliště Dubina, Pardubice – lokalita 2A a 5A (ul. Jana Zajíce před čp. 865 včetně centrálního parkoviště a přilehlých komunikací)
Beschreibung: Předmětem VZ je zhotovení stav. díla: “Regenerace panelového sídliště Dubina, Pardubice – lokalita 2A a 5A (ul. Jana Zajíce před čp. 865 včetně centrálního parkoviště a přilehlých komunikací)“. Jedná se o úpravy stávajících zpevněných ploch pro zvýšení bezpečnosti dopravy v ulici Jana Zajíce v blízkosti bytového domu čp. 865, Pardubice. Budou provedeny bourací práce a rekonstrukce stávajících komunikací – vozovek, chodníků a parkovacích stání, včetně vybudování nových parkovacích stání. Stávající kontejnerový přístřešek bude odstraněn a nahrazen novým. Soubor veřejného osvětlení bude rekonstruován. Dále bude provedena úprava a výsadba dřevin. SO 101 Zpevněné plochy – komunikace, chodníky, parkoviště Jedná se o stavební úpravy stáv. stavu vozovky MK, úpravy a doplnění stávajících parkovací stání pro osobní vozidla, úpravy stávajících chodníků, zpevněných ploch, výstavbu zpomalovacích prvků v podobě zvýšené křižovatky a 2 zvýšených zpomalovacích prahů. Řešení stáv. odvodnění: stáv. a navržených ploch pomocí vsakování, bodové odvodnění v podobě stáv. vpustí nebo nově osazených vpustí, liniové odvodnění v podobě beton. žlabu. Je navržena úprava a doplnění svislého a vodorovného DZ. V rámci rekonstrukce je navržena úprava stávající MK v šířce min. 5,50 m mezi obrubami pro obousměrný provoz a v šířce 3,25 m mezi obrubami pro jednosměrný provoz. V začátku úpravy je vzhledem k navrženému doprav. režimu (vjezd a výjezd do zóny tempo 30) navržen dlouhý zpomalovací práh. Dalším zpomal. prvkem je stáv. směrový oblouk a zvýšená dlážděná křižovatka u sjezdu k zázemí Policie ČR. Dlouhý zpomalovací práh je zachován. Mění se pouze šířka dle zúžení kom. na 3,25 m mezi obrubami. Vozovka MK se navrhuje s krytem asfaltobetonovým. Je navržena úprava stáv. parkoviště před bytovým domem čp. 865 a výstavba nových park. stání v blízkosti domu čp. 865 a v úseku s jednosměrným provozem. V ul. Jana Zajíce s obousměrným provozem je upravena šířka MK na 5,50 m mezi obrubami a je navrženo doplnění celkem 9 stání + 1 stání pro osoby imobilní (kolmé stání). Před bytovým domem čp. 865 je navrženo parkování s šikmým řazením pod úhlem 60 st. pro couvání po pravé straně MK ve směru k centru. V ul. Jana Zajíce s jednosměrným provozem je upravena šířka MK na 3,25 m mezi obrubami a je navrženo doplnění 2 + 8 stání + 1 stání pro osoby imobilní s šikmým řazením pod úhlem 60 st. po levé straně jednosměrné místní komunikace. Dále je doplněno 4 ks stání s podélným řazením po pravé straně MK – způsob parkování jízdou vpřed. Před bytovým domem čp. 865 je upraveno stávající parkoviště. V rámci úpravy stáv. parkoviště došlo k úpravě napojení na dopravní infrastrukturu, resp. je navrženo zrušení napojení v blízkosti křižovatky při vjezdu do řešené lokality a zrušení napojení na MK v blízkosti centrální osy. Je navrženo nové napojení – sjezd do a výjezd z parkoviště cca uprostřed délky parkoviště. U parkoviště je zachován režim stáv. parkování – kolmé řazení. Celková délka parkoviště je 60,28 m mezi obrubami a šířka 11,00 m. Komunikace parkoviště v šířce min. 6,00 m mezi obrubami – obousměrný provoz. Parkovací stání na parkovišti s kolmým řazením, celkem 39 stání z toho 3 stání pro osoby imobilní. V rámci výše uvedené stavby dojde též k opravě stáv. chodníků a zpevněných ploch. Chodníky v šířce min. 1,50 m včetně bezpečnostních odstupů. Za parkovacími stáními s kolmým a šikmým řazením je navržen chodník v šíři 2,50 až 2,75 m. Chodníky jsou vybaveny prvky dle vyhlášky č. 398/2009 Sb. Zpevněné konstrukce jsou navrženy z betonové dlažby s pochozí konstrukcí. Konstrukce zpevněných ploch je navržena zesílená pro možnost pojíždění. Před domem čp. 865 je chodník upřednostněn před stávajícím sjezdem a bude vybaven standardní hmatovou úpravou. I když se jedná o lokalitu v návrhu ve zklidněném režimu zóny 30 a přecházení je možné dle TP 218 kdekoliv, jsou přes MK komunikaci v ul. Jana Zajíce zachovány stáv. přechody pro chodce. SO 401 Veřejné osvětlení Vzhledem k navrženým úpravám dojde k rekonstrukci stáv. VO a doplnění souboru VO. Vzhledem ke stavebním úpravám a technickému stavu VO bude provedena rekonstrukce souboru VO v řešené části – stávající osv. body budou odpojeny a demontovány (109022, 184049, 184050), bude demontováno a odpojeno stáv. kabelové vedení VO mezi demontovanými osv. body, budou instalovány nové osv. body ozn. 01 až 05, bude položeno nové kabelové vedení mezi nově instalovanými osv. body – zemní kabel CYKY-J 4x16, bude provedeno napojení na stávající kabelový rozvod VO, ukončení kabelového vedení z osv. bodu 109062 v novém osv. bodě 01 a napojení ve stávajícím osv. bodě 18404. Základní osvětlení splňuje požadavky na stupeň osvětlení P3 vozovka, P4 parkovací plochy a P5 chodníky. Osvětlení přechodů je navrženo na hodnoty osvětlení komunikace přechod P1 – 20-30lx, přechod P2 – 10-20lx. Základní osvětlení bude provedeno uličními svítidly LED, instalovanými na obloukových výložnících na bezpaticových stožárech ve výší 8 m (dvojité výložníky). Osvětlení přechodů bude provedeno přechodovými svítidly LED, instalovanými na rovných výložnících na bezpaticových stožárech ve výší 6 m. Nové osvětlení je navrženo dle příslušných ČSN a požadavků investora a správce VO. SO 701 Kontejnerová stání Je navrženo odstranění a vybudování 1 ks nové konstrukce kontejnerového stání obehnané zděnými stěnami a se zastřešením, spolu se zpevněnými dlážděnými plochami pro 6 ks kontejnerů o objemu 1 100 l. Zděný přístřešek je navržen o velikosti půdorysné plochy 4,59 x 5,38 m. Zdi přístřešku jsou ze systému univerzálních zdících prvků z pohledových stran s imitací přírodního kamene (štípané pohledové strany) výšky 1,50 m. Střecha je navržena z ocelové příhradové konstrukce s krytinou z trapézového plechu barvy přírodní. SO 801 Sadové a terénní úpravy Je navržena výsadba cca 280 m2 směsi květinových záhonů, nízkokořenících keřů a travin, výsadba 9 ks stromů a stáv. zelené plochy dotčené stavbou budou zpětně osety travním semenem.
Interne Kennung: P25V00016692
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zadavatel před zahájením zadávacího řízení podle ustanovení § 16 ZZVZ stanovil předpokládanou hodnotu veřejné zakázky “Regenerace panelového sídliště Dubina, Pardubice – lokalita 2A a 5A (ul. Jana Zajíce před čp. 865 včetně centrálního parkoviště a přilehlých komunikací“ byla stanovena ve výši 12 206 369,71 Kč bez DPH dle rozpočtu zpracovaného společností Prodin a.s., se sídlem K Vápence 2745, 530 02 Pardubice, IČO 25292161, v březnu 2025, č. zakázky: 31/23/4046.208, který je součástí zpracované projektové dokumentace pro provádění stavby. Zadavatel s ohledem na výše uvedenou zpracovanou projektovou dokumentaci stavby má jasnou představu o rozsahu plnění i průběhu samotného plnění a byl schopen předmět zakázky jednoznačně popsat a určit. Dle § 52 ZZVZ se jedná o podlimitní veřejnou zakázku a dle § 52 odst. 1 písm. a) pro její zadání může zadavatel použít zjednodušené podlimitní řízení (pro VZ na stavební práce, jejíž předpokládaná hodnota nepřesáhne 50 000 000 Kč). S ohledem na výše uvedené byla veřejná zakázka zadána v podlimitním režimu, ve zjednodušeném podlimitním řízení. Výzva k podání nabídek pro VZ na stavební práce byla zveřejněna dne 21.5.2025 v národním elektronickém nástroji včetně přílohy - zadávací dokumentace včetně příloh. Veškeré dokumenty byly zveřejněny v NENu - viz systémové číslo VZ: N006/25/V00016692.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233160 Pfade und andere ungeteerte Wege, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45111240 Baugrundentwässerungsarbeiten, 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: N006/25/V00016692
Optionen:
Beschreibung der Optionen: II. Předmět smlouvy, změna závazku smlouvy 1. Předmětem plnění podle Smlouvy (dále jen „SOD“ nebo „Smlouva“) je závazek zhotovitele provést pro objednatele na svůj náklad a nebezpečí řádně a včas v souladu s podmínkami, specifikacemi a termíny této smlouvy stavbu: „Regenerace panelového sídliště Dubina, Pardubice – lokalita 2A a 5A (ul. Jana Zajíce před čp. 865 včetně centrálního parkoviště a přilehlých komunikací)“ (dále též „dílo“) a řádně a včas zhotovené dílo předat objednateli. Bližší specifikace díla a podmínky jeho zhotovení jsou uvedeny v dalších ustanoveních této smlouvy. 2. Objednatel se zavazuje, že řádně dokončené dílo převezme a zaplatí za jeho provedení zhotoviteli dohodnutou cenu. 3. Objednatel nesmí podle ustanovení § 222 odst. 1 ZZVZ umožnit podstatnou změnu závazku ze smlouvy na veřejnou zakázku po dobu jeho trvání bez provedení nového zadávacího řízení podle ZZVZ, není-li v dalších ustanoveních ZZVZ stanoveno jinak. Případné změny závazku ze smlouvy na veřejnou zakázku budou realizovány v souladu s příslušnými ustanoveními § 222 ZZVZ a této smlouvy.