See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: GYMJV településterv 2027 – új eljárás
Beschreibung: Az Önkormányzatoknak a Méptv. 229. § (3) bekezdése értelmében a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet (a továbbiakban: 314 Kr.) tartalmi követelményei alapján készült településfejlesztési koncepciót, integrált településfejlesztési stratégiát, a kerületi építési szabályzatot és a településkép védelméről szóló rendeletet felváltó új településfejlesztési tervet és településrendezési tervet legkésőbb 2027. július 1-jéig hatályba kell léptetni, és a 2012. augusztus 6-án hatályos szabályoknak vagy a 314.Kr.-nek megfelelő településfejlesztési koncepciójuk, integrált településfejlesztési stratégiájuk vagy településrendezési eszközeik módosítására 2027. június 30-ig van lehetőségük. Fentieknek megfelelően szükséges a tervezési feladatokat elvégezni a Műszaki leírásban részletezettek szerint. Az új tervezési dokumentumokra tekintettel a nyertes ajánlattevő feladatát képezi az örökségvédelmi hatástanulmány és a környezeti vizsgálati munkarész elkészítése is. Tervezési terület (Győr) teljes közigazgatási területe: cca 17462 ha, azaz a 175 km2. Teljes népesség: 120 121 fő (2025. január) (https://nyilvantarto.hu/hu/statisztikak?stat=kozerdeku ) A tervezési feladat fő célja a jelenleg hatályos településrendezési eszközök új jogszabályi előírásoknak való megfeleltetése (pl. építménymagasság – párkánymagasság – legmagasabb pont, telekkihasználtsági mutató – szintterületi mutató), továbbá a felmerült társadalmi konfliktusokat eredményező szabályozási elemek (pl. szintszám, elhelyezhető rendeltetési egységek száma, parkolási problémák), illetve a jelenleg hatályos jogszabályi környezetben nem, illetve nehezen alkalmazható szabályozási elemek (pl. illeszkedéses területek kiszabályozása, „T”, „G”, „K” paraméterek) felülvizsgálata.
Vorherige Bekanntmachung: 094088-2026
Interne Kennung: EKR000016852026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Ajánlatkérő egy alkalommal már lefolytatott egy nyílt eljárást. Több potenciális gazdasági szereplő is érdeklődőtt az eljárás iránt, azonban végül cska egy ajánlattevő tett ajánlaot. Ezt követően EPK került lefolytatásra, ami iránt szintén több gazdasági szereplő érdeklődött és érkezett is észrevétel, melyre tekintettel részben átdolgozásra került a műszaki tartalom. Figyelemmel arra, hogy a Méptv. 229. § (3) bekezdése értelmében a településeknek a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet (a továbbiakban: „314/2012. Kr.”) tartalmi követelményei alapján készült településfejlesztési koncepciót, integrált településfejlesztési stratégiát, a kerületi építési szabályzatot és a településkép védelméről szóló rendeletet felváltó új településfejlesztési tervet és településrendezési tervet legkésőbb 2027. július 1-jéig hatályba kell léptetni és a 2012. augusztus 6-án hatályos szabályoknak vagy a korábbi rendeletnek megfelelő településfejlesztési koncepciójuk, integrált településfejlesztési stratégiájuk vagy településrendezési eszközeik módosítására 2027. június 30-ig van lehetőségük egy újabb nyílt eljárás jelentősen rövidítené a tervezésre rendelkezésre álló időtartamot. Fentiek alapján egy gyorsított nyílt eljárás indokolt, különös tekintettel Győr város méretére, amely meghatározza a feladat elvégzésének időigényét.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Az értékelési szempontokat lásd a hirdetmény BT-540 mezőiben (a felhívás II.2.5. pontjában).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71410000 Stadtplanung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Győr Megyei Jogú Város településterv 2027
Beschreibung: Műszaki leírás: „Győr Megyei Jogú Város településterv 2027” A magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény (a továbbiakban: Méptv.) alapján a településeknek településtervet kell készíteniük, amely a településfejlesztési terv és a településrendezési terv együttes megnevezése. A településfejlesztési terv váltja fel a hosszú távú fejlesztési koncepciót és az integrált településfejlesztési stratégiát. A településrendezési terv a helyi építési szabályzat és a településképi rendelet gyűjtőfogalma. Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata 2016. évben hozott döntés a felülvizsgálat szükségességéről, megkezdte az új tervek (fejlesztési terv és rendezési terv) elkészítésének előkészítését. A tervezettel kapcsolatban meghatározott tematika mentén előzetes szakmai egyeztetésekre került sor. Az Önkormányzatoknak a Méptv. 229. § (3) bekezdése értelmében a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet (a továbbiakban: 314 Kr.) tartalmi követelményei alapján készült településfejlesztési koncepciót, integrált településfejlesztési stratégiát, a kerületi építési szabályzatot és a településkép védelméről szóló rendeletet felváltó új településfejlesztési tervet és településrendezési tervet legkésőbb 2027. július 1-jéig hatályba kell léptetni, és a 2012. augusztus 6-án hatályos szabályoknak vagy a 314 Kr.-nek megfelelő településfejlesztési koncepciójuk, integrált településfejlesztési stratégiájuk vagy településrendezési eszközeik módosítására 2027. június 30-ig van lehetőségük. Az e rendelkezés hatálybalépésekor a 314 Kr. tartalmi követelményei alapján folyamatban lévő településrendezési eszközök készítésénél, azok elfogadását követően 2027. június 30-ig maradhatnak hatályban, valamint módosításukra is eddig az időpontig van lehetőség. Továbbá az új tervezési dokumentumokra tekintettel a nyertes ajánlattevő feladatát képezi az örökségvédelmi hatástanulmány és a környezeti vizsgálati munkarész elkészítése is. A településtervek tartalmáról, elkészítésének és elfogadásának rendjéről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 419/2021. (VII.15.) Korm rendelet (a továbbiakban: 419 Kr.) 4. § (1) bekezdése alapján „a településterv a jogfolytonosság biztosításával, a korábbi településfejlesztési koncepcióra, integrált településfejlesztési stratégiára és településrendezési eszközre, valamint a korábbi településtervre alapozva, a település földrajzi adottságainak és lakosságszámának, egyedi történeti sajátosságainak és a településhálózatban betöltött szerepének figyelembevételével készül.” Tervezési terület (Győr) teljes közigazgatási területe: cca 17462 ha, azaz a 175 km2. Teljes népesség: 120 121 fő (2025. január) Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata jelenleg a Közbeszerzési Dokumentáció részeként kiadásra kerülő műszaki leírásban részletezett , a 314 Kr. tartalmi követelményei alapján készített fejlesztési és rendezési dokumentumokkal rendelkezik.
Interne Kennung: EKR000016852026/1