See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ochrona fizyczna i techniczna Politechniki Łódzkiej
Beschreibung: CZĘŚĆ I: Ochrona wybranych obiektów i mienia Politechniki Łódzkiej, monitorowanie systemów alarmowych wraz z ochroną w trakcie imprez. CZĘŚĆ II: Ochrona w trakcie imprez masowych w tym „ Juwenaliów Politechniki Łódzkiej”.
Interne Kennung: RAP. 262.5.2024
Zweck
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79711000 Überwachung von Alarmanlagen, 92522000 Dienstleistungen im Bereich Denkmalschutz
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ochrona wybranych obiektów i mienia Politechniki Łódzkiej, monitorowanie systemów alarmowych wraz z ochroną w trakcie imprez.
Beschreibung: USŁUGI OCHRONY 1. Dowódca straży - 17 538 godzin w tym 8767 godzin w zamówieniu podstawowym i 8771 godzin prognozowanych w ramach prawa opcji 2. Pracownik kwalifikowany - 11696 godzin w tym 5848 godzin w zamówieniu podstawowym i 5848 godzin prognozowanych w ramach prawa opcji 3. Pracownik niekwalifikowany - 405 387,5 godzin w tym 327 804,00 godzin w zamówieniu podstawowym i 77583,5 godzin prognozowanych w ramach prawa opcji 4. OCHRONA SUFO - 35 078 godzin w tym 35078 godzin w zamówieniu podstawowym i 0 godzin prognozowanych w ramach prawa opcji 5. Grupa Fizycznego Wsparcia - 70 156 godzin w tym 35078 godzin w zamówieniu podstawowym i 35078 godzin prognozowanych w ramach prawa opcji 6. IMPREZY-pracownik kwalifikowany - 500 godzin w tym 250 godzin w zamówieniu podstawowym i 250 godzin prognozowanych w ramach prawa opcji 7. IMPREZY-pracownik niekwalifikowany - 1 500 godzin w tym 750 godzin w zamówieniu podstawowym i 750 godzin prognozowanych w ramach prawa opcji USŁUGI MONITORINGU 8. Monitoring obiektu miejscowego (znajdującego się w granicach administracyjnych Łodzi)- 28 obiektów - 672 abonamentów miesięcznych 9. Monitoring obiektu pozamiejscowego (znajdującego się w innej lokalizacji w Polsce) - 5 obiektów - 120 abonamentów miesięcznych 10. Pilot napadowy – 1 abonament - 24 Abonamenty miesięczne 11. MONITORING-godzina ochrony powyżej 60 min. (rozliczenie za dodatkowe godziny ochrony nastąpi z dokładnością do 15 min. Przy czym zlicza się każde rozpoczęte 15 min) - 456 godzin 12. MONITORING -nieuzasadniony przyjazd - 456 przyjazdów
Interne Kennung: Część I
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1) Zamawiający jest uprawniony do zmniejszenia lub zwiększenia zakresu zamówienia w stosunku do zapotrzebowania wynikającego z OPZ. Skorzystanie przez Zamawiającego z uprawnienia, o którym mowa w zdaniu pierwszym, nie może stanowić podstawy żadnych roszczeń Wykonawcy wobec Zamawiającego. 2) Przedmiot zamówienia objętego prawem opcji obejmuje usługi tego samego rodzaju jak usługi zamówienia podstawowego i stanowi: a) zwiększenie zakresu przedmiotu zamówienia o usługi, których przedmiot stanowi realizację przedmiotu zamówienia podstawowego i będzie obejmował powtórzenie usług określonych w Załączniku nr 2 i 3 do umowy, maksymalnie do kwoty 5 743 928,00 PLN netto; b) zmniejszenie zakresu przedmiotu zamówienia o usługi, których przedmiot stanowi realizację przedmiotu zamówienia podstawowego i dotyczy uprawnienia do zmniejszenia maksymalnie o 25% ilości godzin ustalonych w Załączniku nr 4 do Załącznika nr 2 do Umowy w pozycji 7 o nazwie „praca w godzinach” - dla rodzaju usługi określonej jako „portiernia” oraz oznaczonych kolorem czarnym. Usługi oznaczone w w/w załączniku kolorem czerwonym są przewidziane jako usługi realizowane w ramach opcji zwiększającej. 3) Zamawiający przewiduje, że przedmiot zamówienia objęty prawem opcji może ulec zmniejszeniu maksymalnie o kwotę 4 984 970,60 zł brutto. 4) Z prawa opcji Zamawiający będzie korzystał w zależności od bieżących potrzeb i sytuacji podczas trwania zawartej umowy. 5) Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze skorzystania z prawa opcji przekazując mu pisemne oświadczenie (oświadczenia) w terminie 14 dni przed planowanym terminem zwiększenia/zmniejszenia zakresu realizowanej usługi (za wyjątkiem usługi interwencyjnej opisanej w par. 2 ust. 12 pkt 1) Umowy). Termin nie musi zostać zachowany w przypadku gdy Wykonawca wyrazi zgodę na wcześniejsze zwiększenie/zmniejszenie zakresu realizowanej usługi. Oświadczenie będzie zawierać ilość godzin oraz wartość usług objętych prawem opcji. 6) Za skuteczne doręczenie powiadomienia, o którym mowa w pkt. 5) rozumie się również przesłany drogą elektroniczną podpisany przez Zamawiającego skan pisma. 7) Wykonawca po otrzymaniu powiadomienia zobowiązany jest przystąpić do realizacji przedmiotu zamówienia (opcja zwiększająca) lub ograniczeniu świadczenia usługi (opcja zmniejszająca). 8) Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający nie skorzysta lub skorzysta z prawa opcji. Wykorzystanie i realizacja zamówienia objętego opcją jest wyłącznie uprawnieniem Zamawiającego. 9) Rozliczenie za wykonany przedmiot zamówienia objętego prawem opcji odbywać się będzie po cenach zaoferowanych przez Wykonawców w formularzu cenowym zamówienia podstawowego. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zmniejszającej określonej w § 1 ust. 8 lit. b) Umowy wynagrodzenie będzie należne za zrealizowaną usługę. 10) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, rozliczenie przedmiotu zamówienia realizowanego w ramach opcji nastąpi w ramach wynagrodzenia wskazanego w § 4 ust. 2 lit. a) i lit b) Umowy.
Los: LOT-0002
Titel: Ochrona w trakcie imprez masowych w tym „ Juwenaliów Politechniki Łódzkiej”
Beschreibung: Imprezy masowe w tym JUWENALIA PŁ - pracownik - 17 500 godzin
Interne Kennung: Część II
Beschreibung der Optionen: Realizacja prawa opcji polegać będzie na powtórzeniu usług określonych w załączniku nr 2 i 3 do Umowy, maksymalnie do kwoty 175 000,00 PLN netto Prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach i po cenach jednostkowych jak zamówienie podstawowe. W przypadku skorzystania z prawa opcji, Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym pismem/oświadczeniem o sposobie i ilości realizowanej opcji. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu.