535361-2026 - Ergebnis
Rumänien – Antiseptika und Desinfektionsmittel – Acord cadru de furnizare: DEZINFECTANȚI ȘI ANTISEPTICE
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de furnizare: DEZINFECTANȚI ȘI ANTISEPTICE
Beschreibung: Se va încheia acord-cadru pentru furnizarea de DEZINFECTANȚI ȘI ANTISEPTICE – 4 loturi, pentru o perioadă de 48 de luni de la încheierea acordului-cadru. Având ca obiectiv calitatea serviciilor realizate față de pacienți precum și cresterea calității serviciilor medicale, este necesară achiziția produselor din prezenta procedura, pentru asigurarea condițiilor optime de siguranța a actului medical, precum și asigurarea de prevenire a infecţiilor nozocomiale, conform normelor aprobate prin ordin al Ministrului Sănătăţii. În urma procedurii de atribuire se va încheia acord-cadru cu maxim 3 operatori economici pentru următoarele loturi: Lot 1 Detergent, dezinfectant și activator pentru mașinile de spălat și dezinfectat automat gastroscoape și colonoscoape Lot 2 Antiseptice pentru dezinfecția igienică și chirurgicală a mâinilor Lot 3 Produse pentru reprocesare automată (curățare și dezinfecție) a vaselor mari din blocul alimentar Lot 4 Dezinfectant de nivel înalt sub formă de granule efervesvente pentru eliminarea și prevenirea biofilmului din sifoane și țevi Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4245305_2026_PAAPD1617609
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33631600 Antiseptika und Desinfektionsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Detergent, dezinfectant și activator pentru mașinile de spălat și dezinfectat automat gastroscoape și colonoscoape
Beschreibung: Lotul 1 DETERGENT, DEZINFECTANT ȘI ACTIVATOR PENTRU MAȘINILE DE SPĂLAT ȘI DEZINFECTAT AUTOMAT ENDOSCOAPE FLEXIBILE (GASTROSCOP, COLONOSCOP, BRONHOSCOP) are următoarele produse: 1.1. DEZINFECTANT 1.2. ACTIVATOR 1.3. DETERGENT Cantitățile și specificațiile tehnice sunt descrise în Anexele Caietului de sarcini atașate documentației de atribuire (Anexa 1 și Anexa 2 la Caietul de sarcini)
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24950000 Chemische Sonderpräparate
Los: LOT-0002
Titel: Antiseptice pentru dezinfecția igienică și chirurgicală a mâinilor
Beschreibung: Lotul 2 ANTISEPTICE PENTRU DEZINFECȚIA IGIENICĂ ȘI CHIRURGICALĂ A MÂINILOR are următoarele produse: 2.1. SĂPUN ANTISEPTIC PENTRU DEZINFECȚIA CHIRURGICALĂ A MÂINILOR CU CLORHEXIDINĂ 2.2. ANTISEPTIC PENTRU DEZINFECȚIA IGIENICĂ ȘI CHIRURGICALĂ A MÂINILOR PRIN FRECARE Cantitățile și specificațiile tehnice sunt descrise în Anexele Caietului de sarcini atașate documentației de atribuire (Anexa 1 și Anexa 2 la Caietul de sarcini)
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: PRODUSE PENTRU REPROCESARA AUTOMATĂ (CURĂȚARE ȘI DEZINFECȚIE) A VASELOR MARI DIN BLOCUL ALIMENTAR
Beschreibung: Lotul 3 PRODUSE PENTRU REPROCESARA AUTOMATĂ (CURĂȚARE ȘI DEZINFECȚIE) A VASELOR MARI DIN BLOCUL ALIMENTAR are următoarele produse: 3.1. DETERGENT SOLID CU DEZINFECTANT PENTUR MAȘINI DE SPĂLAT VASE PROFESIONALE 3.2. ADITIV DE CLĂTIRE PENTRU MAȘINI DE SPĂLAT VASE 3.3. SOLUȚIE PENTRU ÎNDEPĂRTAREA DEPUNERILOR DE CALCAR Cantitățile și specificațiile tehnice sunt descrise în Anexele Caietului de sarcini atașate documentației de atribuire (Anexa 1 și Anexa 2 la Caietul de sarcini)
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Dezinfectant de nivel înalt sub formă de granule efervesvente pentru eliminarea și prevenirea biofilmului din sifoane și țevi
Beschreibung: Lotul 4 DEZINFECTANT DE NIVEL ÎNALT SUB FORMĂ DE GRANULE EFERVESVENTE PENTRU ELIMINAREA ȘI PREVENIREA BIOFILMULUI DIN SIFOANE ȘI ȚEVI are următorul produs: - 4.1 DEZINFECTANT DE NIVEL ÎNALT SUB FORMĂ DE GRANULE EFERVESCENTE PENTRU ELIMINAREA ȘI PREVENIREA BIOFILMULUI DIN SIFOANE ȘI ȚEVI - AMBALARE INDIVIDUALĂ LA PLIC - Cantitățile și specificațiile tehnice sunt descrise în Anexele Caietului de sarcini atașate documentației de atribuire (Anexa 1 și Anexa 2 la Caietul de sarcini)
Interne Kennung: 4