535409-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Verschiedene medizinische Geräte und Produkte – Achizitie echipamente pentru recuperare si pentru diagnosticare medicala - Sanatoriul Balnear si de Recuperare Techirghiol
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitie echipamente pentru recuperare si pentru diagnosticare medicala - Sanatoriul Balnear si de Recuperare Techirghiol
Beschreibung: Scopul acordului-cadru este achizitionarea de echipamente pentru recuperare si pentru diagnosticare medicala, pentru o buna functionare a Sanatoriului Balnear si de Recuperare Techirghiol, in conformitate cu cantitatile si specificatiile tehnice din caietul de sarcini. Cantitatile maxime si minime aferente fiecarui lot/acord cadru sunt prevazute in caietul de sarcini. Cantitatile maxime si minime aferente contractelor subsecvente ale fiecarui lot/acord cadru sunt prevazute in caietul de sarcini. Achizitionarea de echipamente medicale, este organizata pe loturi, astfel: Lot 1 – Echipamente pentru recuperare medicala Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent: 6.042.665,50 lei fara TVA Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 7.509.285,50 lei fara TVA Valoare estimata totala fara TVA: intre 7.509.285,50 si 13.180.678,00 fara TVA. Lot 2 – Echipamente pentru recuperare medicala Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent: 6.483.186,00 lei fara TVA Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 7.206.326,00 lei fara TVA Valoare estimata totala fara TVA: intre 7.206.326,00 si 11.523.426,00 lei fara TVA. Lot 3 – Echipamente pentru diagnosticare medicala Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent: 2.048.652,00 lei fara TVA Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 2.656.077,00 lei fara TVA Valoare estimata totala fara TVA: intre 2.656.077,00 si 3.303.997,00 lei fara TVA. Lot 4 – Echipament osteodensitometru Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent: 423.950,00 lei fara TVA Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 423.950,00 lei fara TVA Valoare estimata totala fara TVA: intre 423.950,00 si 847.900,00 lei fara TVA. Valoare estimata totala a acordului cadru: intre 17.795.638,50 si 28.856.001,00 lei. Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Contractele subsecvente vor fi incheiate un interval de 12 luni, sau ori de cate ori apare o nevoie noua, cuantumurile valorice a fiecarui contract subsecvent vor fi stabilite in raport cu necesitatile ce fac obiectul contractului si a resurselor financiare pe care autoritatea contractanta le are la dispozitie. Atentie: Termenul in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare este in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I din Fisa de Date, respectiv 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4300868/2026/4
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Echipamente pentru recuperare medicala
Beschreibung: Lot 1 – Echipamente pentru recuperare medicala Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent: 6.042.665,50 lei fara TVA Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 7.509.285,50 lei fara TVA Valoare estimata totala fara TVA: intre 7.509.285,50 si 13.180.678,00 fara TVA. Cantitatile maxime si minime aferente fiecarui lot/acord cadru sunt prevazute in caietul de sarcini. Cantitatile maxime si minime aferente contractelor subsecvente ale fiecarui lot/acord cadru sunt prevazute in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 39300000 Diverse Ausrüstungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33150000 Geräte für die Strahlentherapie, Mechanotherapie, Elektrotherapie und Physiotherapie, 33158200 Ausrüstung für Elektrotherapie, 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen, 51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen
Los: LOT-0002
Beschreibung: Lot 2 – Echipamente pentru recuperare medicala Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent: 6.483.186,00 lei fara TVA Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 7.206.326,00 lei fara TVA Valoare estimata totala fara TVA: intre 7.206.326,00 si 11.523.426,00 lei fara TVA. Cantitatile maxime si minime aferente fiecarui lot/acord cadru sunt prevazute in caietul de sarcini. Cantitatile maxime si minime aferente contractelor subsecvente ale fiecarui lot/acord cadru sunt prevazute in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 37441100 Laufbänder, 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen, 51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen
Los: LOT-0003
Titel: Echipamente pentru diagnosticare medicala
Beschreibung: Lot 3 – Echipamente pentru diagnosticare medicala Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent: 2.048.652,00 lei fara TVA Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 2.656.077,00 lei fara TVA Valoare estimata totala fara TVA: intre 2.656.077,00 si 3.303.997,00 lei fara TVA. Cantitatile maxime si minime aferente fiecarui lot/acord cadru sunt prevazute in caietul de sarcini. Cantitatile maxime si minime aferente contractelor subsecvente ale fiecarui lot/acord cadru sunt prevazute in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33155000 Ausrüstung für Physiotherapie, 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen, 51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen
Los: LOT-0004
Titel: Echipament osteodensitometru
Beschreibung: Lot 4 – Echipament osteodensitometru Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent: 423.950,00 lei fara TVA Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 423.950,00 lei fara TVA Valoare estimata totala fara TVA: intre 423.950,00 si 847.900,00 lei fara TVA. Cantitatile maxime si minime aferente fiecarui lot/acord cadru sunt prevazute in caietul de sarcini. Cantitatile maxime si minime aferente contractelor subsecvente ale fiecarui lot/acord cadru sunt prevazute in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33111660 Knochendensitometer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen, 51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen