2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICII DE ÎNTREȚINERE, REPARAȚII ȘI INSPECȚII TEHNICE PERIODICE PENTRU AUTOVEHICULE DIN PARCUL AUTO AL DIRECȚIEI SILVICE NEAMT
Beschreibung: Necesitatea autorității contractante este de a achiziționa Servicii de întreținere, reparații și inspecții tehnice periodice pentru autovehicule, conform caietului de sarcini. Aceste servicii cuprind efectuarea tuturor operațiunilor de revizie tehnică, întrețineri, reparații, servicii de tinichigerie și vopsitorie, inspecții tehnice periodice și tractări auto, pentru autovehiculele categoria M1 și N1 din parcul auto al Direcției Silvice Neamț, după cum urmează: 1. Lot nr. 1 – Servicii de întreținere, reparații și inspecții tehnice periodice pentru autovehicule MULTIMARCĂ; 2. Lot nr. 2 – Servicii de întreținere, reparații și inspecții tehnice periodice pentru autovehicule marca DACIA aflate în garanție; 3. Lot nr. 3 – Servicii de întreținere, reparații și inspecții tehnice periodice pentru autovehicule marca TOYOTA; 4. Lot nr. 4 – Servicii de întreținere, reparații și inspecții tehnice periodice pentru autovehicule marca FORD. Serviciile sunt necesare pentru pentru asigurarea funcționării optime și în condiții de siguranță a parcului auto din dotarea instituției. Îndeplinirea atribuțiilor de serviciu specifice activității silvice necesită mobilitatea permanentă a personalului pentru acțiuni operative (puneri în valoare, împăduriri, transport materiale, pază și control, verificări și recepții, delegații și ședințe), astfel că acest regim intens de utilizare a autovehiculelor duce la un grad ridicat de uzură a acestora. Pentru a preveni sincopele în activitatea curentă și a garanta securitatea și sănătatea în muncă a personalului, este necesară asigurarea unor servicii prompte de reparații, întreținere, tinichigerie și ITP prin intermediul unor ateliere specializate. Nota: Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18; Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificari/informații suplimentare in a 11 zi inainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor; Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/ informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la Sectiunea I.3 din Fisa de date a achizitiei.
Interne Kennung: 6NTC357_26;;5NTC357_26;;4NTC357_26;;224NTC357_26.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50112000 Reparatur und Wartung von Personenwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii de întreținere, reparații și inspecții tehnice periodice pentru autovehicule MULTIMARCĂ
Beschreibung: Necesitatea autorității contractante este de a achiziționa Servicii de întreținere, reparații și inspecții tehnice periodice pentru autovehicule MULTIMARCĂ, conform caietului de sarcini. Aceste servicii cuprind efectuarea tuturor operațiunilor de revizie tehnică, întrețineri, reparații, servicii de tinichigerie și vopsitorie, inspecții tehnice periodice și tractări auto.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren, 71631200 Technische Kontrolle von Kraftfahrzeugen
Los: LOT-0002
Titel: Servicii de întreținere, reparații și inspecții tehnice periodice pentru autovehicule marca DACIA aflate în garanție
Beschreibung: Necesitatea autorității contractante este de a achiziționa Servicii de întreținere, reparații și inspecții tehnice periodice pentru autovehicule marca DACIA aflate în garanție, conform caietului de sarcini. Aceste servicii cuprind efectuarea tuturor operațiunilor de revizie tehnică, întrețineri, reparații, servicii de tinichigerie și vopsitorie, inspecții tehnice periodice și tractări auto.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Servicii de întreținere, reparații, inspecții tehnice periodice pentru autovehicule marca TOYOTA
Beschreibung: Necesitatea autorității contractante este de a achiziționa Servicii de întreținere, reparații și inspecții tehnice periodice pentru autovehicule marca Toyota, conform caietului de sarcini. Aceste servicii cuprind efectuarea tuturor operațiunilor de revizie tehnică, întrețineri, reparații, servicii de tinichigerie și vopsitorie, inspecții tehnice periodice și tractări auto.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Servicii de întreținere, reparații, inspecții tehnice periodice pentru autovehicule marca FORD
Beschreibung: Necesitatea autorității contractante este de a achiziționa Servicii de întreținere, reparații și inspecții tehnice periodice pentru autovehicule marca Ford, conform caietului de sarcini. Aceste servicii cuprind efectuarea tuturor operațiunilor de revizie tehnică, întrețineri, reparații, servicii de tinichigerie și vopsitorie, inspecții tehnice periodice și tractări auto.
Interne Kennung: 4