535596-2026 - Ergebnis
Rumänien – Kraftfahrzeugversicherungen – Servicii de asigurare a autovehiculelor din dotarea Camerei Deputaţilor, pentru perioada 01.06.2026 - 31.05.2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de asigurare a autovehiculelor din dotarea Camerei Deputaţilor, pentru perioada 01.06.2026 - 31.05.2027
Beschreibung: „Servicii de asigurare a autovehiculelor din dotarea Camerei Deputaţilor”, defalcate pe 2 loturi astfel: LOT 1 - Acord-cadru servicii de asigurare obligatorie de răspundere civilă auto pentru prejudicii produse terţilor prin accidente de vehicule şi tramvaie– RCA, pentru perioada iunie 2026-mai 2027, conform cerintelor Caietului de sarcini. LOT 2 - Acord-cadru servicii de asigurare facultativa în cazuri de avarii, distrugere, furt sau alte evenimente - CASCO, pentru perioada iunie 2026-mai 2027, conform cerintelor Caietului de sarcini. Numarul zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilo: 18 Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi dinaintea termenului limita stabilit in Anuntul de participare, pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 4265795_2026_PAAPD1616301
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii de asigurare obligatorie de răspundere civilă auto pentru prejudicii produse terţilor prin accidente de vehicule şi tramvaie – RCA
Beschreibung: LOT 1 - Servicii de asigurare obligatorie de răspundere civilă auto pentru prejudicii produse terţilor prin accidente de vehicule şi tramvaie– RCA, pentru perioada iunie 2026-mai 2027, conform cerintelor Caietului de sarcini. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent, aferent perioadei 01.01.2027 – 31.05.2027 este de: 36.748,12 lei/luna (pentru un nr. max. de 162 polite/luna) x 5 luni = 183.740,60 lei Cantitațile estimate a fi achiziționate: • cantitatea estimată a unui contract subsecvent: min. 162 polite/1luna – max. 810 polite (162 polite x 5 luni). Frecvenţa de atribuire a contractelor subsecvente: se va încheia cel puțin 1 (un) contract subsecvent pentru fiecare dintre exercițiile financiare în interiorul cărora este cuprins acordul cadru.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Servicii pentru asigurare în cazuri de avarii, distrugere, furt sau alte evenimente – CASCO
Beschreibung: Servicii pentru asigurare în cazuri de avarii, distrugere, furt sau alte evenimente – CASCO, pentru perioada iunie 2026 – mai 2027 conform cerintelor caietului de sarcini. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent, aferent perioadei 01.01.2027 – 31.05.2027 este de 72.900 lei/luna (pentru un nr. max. de 162 polite/luna) x 5 luni = 364.500 lei Cantitațile estimate a fi achiziționate: • cantitatea estimată a acordului-cadru: min. 150 polite – max. 1.944 (162 polite x 12 luni); • cantitatea estimată a unui contract subsecvent: min. 162 polite/1luna – max. 810 polite (162 polite x 5 luni). Frecvenţa de atribuire a contractelor subsecvente: se va încheia cel puțin 1 (un) contract subsecvent pentru fiecare dintre exercițiile financiare în interiorul cărora este cuprins acordul cadru.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen