53581-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – „Odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych pozostających w gminnym systemie gospodarki odpadami na terenie gminy Świdnica woj. lubuskie”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych pozostających w gminnym systemie gospodarki odpadami na terenie gminy Świdnica woj. lubuskie”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są usługi w zakresie odbioru i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych pozostających w gminnym systemie gospodarki odpadami na terenie gminy Świdnica. 2. Wykonawca zobowiązany jest do odzysku lub unieszkodliwiania zebranych odpadów komunalnych zgodnie z ustawą o odpadach oraz ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. 3. Szczegółowe wymagania realizacji zamówienia określone zostały w „Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 3 do niniejszej SWZ. 4. Lokalizacja: województwo lubuskie, powiat zielonogórski, gmina Świdnica.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511300 Müllsammlung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są usługi w zakresie odbioru i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych pozostających w gminnym systemie gospodarki odpadami na terenie gminy Świdnica. 2. Wykonawca zobowiązany jest do odzysku lub unieszkodliwiania zebranych odpadów komunalnych zgodnie z ustawą o odpadach oraz ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. 3. Szczegółowe wymagania realizacji zamówienia określone zostały w „Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 3 do niniejszej SWZ. 4. Lokalizacja: województwo lubuskie, powiat zielonogórski, gmina Świdnica. 5. Wykonawca przed podpisaniem umowy zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny ofertowej (brutto), na cały okres realizacji umowy. Szczegóły w SWZ rozdział 19. 6. Zgodnie z art. 95 ustawy PZP Zamawiający wymaga, by osoby wykonujące czynności związane z realizacją zamówienia, których zadania polegają na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (tj. Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.), zostały zatrudnione przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę. 7. Powyższym wymogiem Zamawiający obejmuje osoby wykonujące czynności związane z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych (kierowcy oraz osób obsługujących pojazdy) w ilości łącznej min. 2 etaty. 8. Wykonawca przed podpisaniem umowy zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny ofertowej (brutto), na cały okres realizacji umowy. 9. Wykonawca przed podpisaniem umowy zobowiązany jest do złożenia kopii polisy ubezpieczeniowej zgodną z wymaganiami Zamawiającego, określonymi we wzorze umowy, stanowiącym załącznik do SWZ wraz z potwierdzeniem jej opłacenia (jeśli nie jest opłacona gotówką). 10. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. Szczegóły opisano w dokumentach zamówienia (SWZ). 11. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Szczegóły opisano w dokumentach zamówienia (SWZ).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511300 Müllsammlung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje wznowienia i opcji.