535810-2026 - Planung
Slowenien – Bau von Viadukten – Mobilna povezava med Žusterno in Markovcem v Kopru
Vorinformation oder eine regelmäßige nicht verbindliche Bekanntmachung nur zu Informationszwecken
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Mobilna povezava med Žusterno in Markovcem v Kopru
Beschreibung: Predmet projekta je novogradnja objekta – povezava na Markovec; vertikalna konstrukcija s povezovalnim viaduktom. V sklopu objekta so še preostali prostori (lokal, sanitarije, servisni prostor….). Objekt bo priključen na gospodarsko javno infrastrukturo. Prostorsko ureditev oz. novo predvideni objekt tvorijo naslednje sestavine in elementi: - Viadukt za kolesarje in pešce z dvigali v stebru ter razgledno ploščadjo in nadstreškom, - Nadhod z dvigalom in stopniščem. V sklopu nadhoda se izvede tudi gostinski objekt s spremljevalnimi programi in javne sanitarije, - Kolesarnica na spodnjem nivoju, - Kolesarnica na zgornjem nivoju, - Oporni zid-zaščita izkopa brežine, - Zunanja ureditev na spodnjem in zgornjem nivoju z dostopnimi potmi, tlakovanjem, obnovo obstoječega amfiteatra, ureditvijo infrastrukture in izvedba priključkov skupaj s potrebnimi prestavitvami javnih vodov. Spodnja vstopno-izstopna ploščad oz. nadhod je predviden na višini, ki omogoča prečkanje Istrske ceste in direktni dostop do vertikalne komunikacije – dvigala. Ploščad je namenjena pešcem in kolesarjem. V sklopu vertikalne komunikacije sta dvigali. Pred vhodom v dvigalo se predvidi nadstrešena površina. Zgornja vstopno-izstopna ploščad oz. viadukt je predvidena na nivoju zgornje ureditve na Markovem hribu nekoliko pod nivojem »Kroga«. Kot samostojna pripadajoča objekta se predvidi še nadkriti kolesarnici. Za namen stabilizacije zaledne hribine se predvidi oporni zid. Med stolpom in zalednim opornim zidom se predvidi horizontalna AB plošča, ki je vpeta v konstrukcijo stebra viadukta. Dvigalo na Markovec je kot celota sestavljeno iz nadhoda in viadukta ter vmesne vertikalne konstrukcije z dvigali in razglediščem. V sklopu nižje ležečega dela objekta je predviden lokal in javne sanitarije. Steber in viadukt bosta izvedena v videnm betonu. Gostinski objekt bo imel delno zastekljeno fasado. Nadstrešnice pred dvigali bodo steklene na jekleni podkonstrukciji. Vertikalno komunikacijo, predstavljata dve dvigali namenjeni prevozu pešcev in kolesarjev, ki sta vgrajeni v steber viadukta.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45221120 Bau von Viadukten