See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICII DE REPARARE SI INTRETINERE A AUTOVEHICULELOR
Beschreibung: Acordul cadru cuprinde servicii de reparare si intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe pentru un numar de 245 autospeciale din parcul auto al I.P.J. Braila. Cantitatile minime si maxime de servicii de reparatii si întretinere autovehicule fac obiectul acordului cadru sunt estimate dupa cum urmeaza: Lotul I min. 274– max. 6700 ore; Lotul II min. 35 – max. 950 ore. Cantitatile minime si maxime de servicii de reparatii si întretinere autovehicule care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt estimate dupa cum urmeaza: Lotul I min. 2 – max. 274 ore; Lotul II min. 2 – max. 35 ore. Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit pe durata acordului cadru este estimat astfel: 125.000 lei fara TVA - Lotul I; 25.000 lei fara TVA - Lotul II. Contravaloarea pieselor de schimb/materialelor consumabile care vor fi folosite pentru prestarea serviciilor va fi inclusa in valoarea acordului cadru, si implicit, in valoarea propunerii financiare sub forma unui plafon maxim indicat de autoritatea contractanta.
Interne Kennung: 4343265_2026_PAAPD1614596
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Autovehicule Dacia
Beschreibung: SERVICII DE REPARARE SI INTRETINERE A UNUI NUMAR DE 213 AUTOSPECIALE MARCA DACIA. Cantitatile minime si maxime de servicii de reparatii si întretinere autovehicule fac obiectul acordului cadru sunt estimate dupa cum urmeaza: Lotul I min. 274– max. 6700 ore manopera; Cantitatile minime si maxime de servicii de reparatii si întretinere autovehicule care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt estimate dupa cum urmeaza: Lotul I min. 2 – max. 274 ore manopera. Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit pe durata acordului cadru este estimat astfel: 125.000 lei fara TVA - Lotul I. Contravaloarea pieselor de schimb/materialelor consumabile care vor fi folosite pentru prestarea serviciilor va fi inclusa in valoarea acordului cadru si, implicit, in valoarea propunerii financiare sub forma unui plafon maxim indicat de autoritatea contractanta in caietul de sarcini, respectiv suma de 1.127.080,50 lei fara TVA.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren
Los: LOT-0002
Titel: Autovehicule multimarca
Beschreibung: SERVICII DE REPARARE SI INTRETINERE A UNUI NUMAR DE 32 AUTOSPECIALE MULTIMARCA (BMW, Ford, Mercedes, Nissan, Seat, Skoda, WV) Cantitatile minime si maxime de servicii de reparatii si întretinere autovehicule fac obiectul acordului cadru sunt estimate dupa cum urmeaza: Lotul I min.35 – max. 950 ore manopera; Cantitatile minime si maxime de servicii de reparatii si întretinere autovehicule care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt estimate dupa cum urmeaza: Lotul I min. 2 – max. 35 ore manopera. Valoarea celui mai mare contract subsecvent care ar putea fi atribuit pe durata acordului cadru este estimat astfel: 25.000 lei fara TVA - Lotul II. Contravaloarea pieselor de schimb/materialelor consumabile care vor fi folosite pentru prestarea serviciilor va fi inclusa in valoarea acordului cadru si, implicit, in valoarea propunerii financiare sub forma unui plafon maxim indicat de autoritatea contractanta in caietul de sarcini, respectiv suma de 156.907 lei fara TVA.
Interne Kennung: 2