53595-2024 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 03 07
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 03 07
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: sukcesywny odbiór z Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Trzebani oraz ze Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Rawiczu (dalej: SPOK Rawicz), Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Goli (dalej: SPOK Gola) odpadów wielkogabarytowych o kodzie 20 03 07 oraz ich transport i przekazanie do własnej instalacji celem zagospodarowania, w procesie odzysku R. Sposób zagospodarowania przedmiotowych odpadów musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa i decyzjami posiadanymi przez Wykonawcę. 2. Szacunkowa ilość odpadów wielkogabarytowych o kodzie 20 03 07 przewidziana do odbioru i zagospodarowania przez Wykonawcę w okresie realizacji zamówienia, 12 miesięcy liczone od zawarcia umowy wynosi: a) Część nr 1: ok. 4500 Mg z Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Trzebani (dalej: ZZO Trzebania). b) Część nr 2: ok. 1500 Mg ze Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Rawiczu (dalej: SPOK Rawicz). c) Część nr 3: ok. 1000 Mg ze Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Goli (dalej: SPOK Gola). 3. Zamawiający informuje, że podana powyżej ilość odpadów jest ilością szacunkową, obrazującą możliwą wielkość zakresu przedmiotu zamówienia i może ulec zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego, przy czym Zamawiający zapewnia minimalną łączną ilość odpadów: a) w części nr 1: ok. 1500 Mg w przypadku Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Trzebani, b) w części nr 2: ok. 500 Mg w przypadku Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Rawiczu. c) w części nr 3: ok. 300 Mg w przypadku Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Goli. 4. W związku z powyższym odbiór i zagospodarowanie odpadów w ilości mniejszej niż szacowana powyżej, tj.: a) w części nr 1: ok. 4500Mg w przypadku Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Trzebani, ale nie mniejszej niż ok. 1500 Mg, b) w części nr 2: ok. 1500 Mg w przypadku Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Rawiczu, ale nie mniejszej niż ok. 500 Mg, nie rodzi jakiejkolwiek odpowiedzialności ze strony Zamawiającego, a Wykonawcy nie będą przysługiwały roszczenia z tego tytułu. c) w części nr 3: ok. 1000 Mg w przypadku Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Goli, ale nie mniejszej niż ok. 300 Mg, nie rodzi jakiejkolwiek odpowiedzialności ze strony Zamawiającego, a Wykonawcy nie będą przysługiwały roszczenia z tego tytułu. 5. Sposób odbioru odpadów: a) Odpady stanowiące przedmiot zamówienia pochodzą z selektywnej zbiórki odpadów wielkogabarytowych od właścicieli nieruchomości, zebrane poprzez odbiór bezpośredni w tzw. zbiórkach objazdowych oraz poprzez Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). b) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca realizował usługę odbioru i zagospodarowania odpadów wielkogabarytowych na bieżąco w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6:00 do 21:00 (ZZO Trzebania)/ 6:00 do 17.00 (SPOK Rawicz), 6:00 do 17.00 (SPOK Gola) z częstotliwością: na zgłoszenie zamawiającego. Jednocześnie Zamawiający zastrzega, że zgłoszona dzienna ilość odbiorów odpadów winna być dostosowana do bieżących potrzeb Zamawiającego w tym zakresie, co oznacza, że Wykonawca na zgłoszenie Zamawiającego zapewni odpowiednią, mniejszą lub większą ilość kursów w danym dniu celem zagwarantowania bieżącego odbioru odpadów. Wymagany czas reakcji Wykonawcy na zgłoszenie Zamawiającego nie może przekroczyć 24 godzin od momentu otrzymania przez Wykonawcę zgłoszenia drogą e-mail, licząc dni robocze. c) Odpady winny być transportowane przez Wykonawcę przy użyciu samochodów typu: ciągnik siodłowy z naczepą ciężarową typu wywrotka lub walking floor o dopuszczalnej ładowności min. 24 000kg i/lub samochodów ciężarowych o zabudowie hakowej do przewozu kontenerów o pojemności ok. 32m3. d) Załadunek odpadów do samochodów Wykonawcy za pomocą ładowarki leży po stronie Zamawiającego. 6. Procedura odbioru odpadów stanowiących przedmiot zamówienia: a) wykonawca w terminie 3 dni od podpisania umowy przekaże Zamawiającemu informację odnośnie pojazdów oddelegowanych przez Wykonawcę do świadczenia usług transportu odpadów, zawierającą rodzaj pojazdu, nr rejestracyjny pojazdu oraz imię i nazwisko kierowcy. W przypadku zmiany środków transportu lub wprowadzenia dodatkowych pojazdów, Wykonawca zobowiązany jest każdorazowo powiadomić wcześniej Zamawiającego o powyższym, dokonując stosowanej aktualizacji awizacji; b) każdorazowy odbiór odpadów i przyjęcie ich do instalacji celem zagospodarowania zostanie potwierdzony kartą przekazania odpadu, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, tj. w elektronicznym systemie ewidencji odpadów za pośrednictwem Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO), zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (t.j. Dz.U. z 2020r. poz. 797 ze zm.); c) każdorazowe ważenie odbieranych odpadów odbywać się będzie na wadze Zamawiającego zlokalizowanej na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Trzebani/ Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Rawiczu/Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Goli i potwierdzone zostanie kwitem wagowym oraz kartą przekazania odpadu. Do rozliczeń pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą uznana zostanie waga odpadów określona na wadze Zamawiającego; d) dokumenty o których mowa w lit. b) i c) powyżej stanowić będą podstawę do rozliczeń pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą; e) Wykonawca, po każdym miesiącu wykonania usługi, najpóźniej wraz z fakturą, zobowiązany jest dostarczyć oświadczenie o sposobie zagospodarowania odpadów wraz ze wskazaniem rodzaju procesu R oraz nazwy i adresu instalacji, w której odpady zostały poddane zagospodarowaniu.
Interne Kennung: ZP.PN.02.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: część nr 1 - ZZO Trzebania
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: sukcesywny odbiór z Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Trzebani odpadów wielkogabarytowych o kodzie 20 03 07 oraz ich transport i przekazanie do własnej instalacji celem zagospodarowania, w procesie odzysku R. Sposób zagospodarowania przedmiotowych odpadów musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa i decyzjami posiadanymi przez Wykonawcę. 2. Szacunkowa ilość odpadów budowlanych o kodzie 20 03 07 przewidziana do odbioru i zagospodarowania przez Wykonawcę w okresie realizacji zamówienia, 12 miesięcy liczone od zawarcia umowy wynosi ok. 4500 Mg. 3. Zamawiający informuje, że podana powyżej ilość odpadów jest ilością szacunkową, obrazującą możliwą wielkość zakresu przedmiotu zamówienia i może ulec zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego, przy czym Zamawiający zapewnia minimalną łączną ilość odpadów ok. 1500 Mg. 4. W związku z powyższym odbiór i zagospodarowanie odpadów w ilości mniejszej niż szacowana powyżej, tj. ok. 4500Mg, ale nie mniejszej niż ok. 1500 Mg, nie rodzi jakiejkolwiek odpowiedzialności ze strony Zamawiającego, a Wykonawcy nie będą przysługiwały roszczenia z tego tytułu. 5. Sposób odbioru odpadów: a) Odpady stanowiące przedmiot zamówienia pochodzą z selektywnej zbiórki odpadów wielkogabarytowych od właścicieli nieruchomości, zebrane poprzez odbiór bezpośredni w tzw. zbiórkach objazdowych oraz poprzez Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). b) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca realizował usługę odbioru i zagospodarowania odpadów wielkogabarytowych na bieżąco w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6:00 do 21:00 z częstotliwością: na zgłoszenie zamawiającego. Jednocześnie Zamawiający zastrzega, że zgłoszona dzienna ilość odbiorów odpadów winna być dostosowana do bieżących potrzeb Zamawiającego w tym zakresie, co oznacza, że Wykonawca na zgłoszenie Zamawiającego zapewni odpowiednią, mniejszą lub większą ilość kursów w danym dniu celem zagwarantowania bieżącego odbioru odpadów. Wymagany czas reakcji Wykonawcy na zgłoszenie Zamawiającego nie może przekroczyć 24 godzin od momentu otrzymania przez Wykonawcę zgłoszenia drogą e-mail, licząc dni robocze. c) Odpady winny być transportowane przez Wykonawcę przy użyciu samochodów typu: ciągnik siodłowy z naczepą ciężarową typu wywrotka lub walking floor o dopuszczalnej ładowności min. 24 000kg i/lub samochodów ciężarowych o zabudowie hakowej do przewozu kontenerów o pojemności ok. 32m3. d) Załadunek odpadów do samochodów Wykonawcy za pomocą ładowarki leży po stronie Zamawiającego.
Interne Kennung: ZZO
Los: LOT-0002
Titel: część nr 2 - SPOK RAWICZ
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: sukcesywny odbiór ze Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Rawiczu (dalej: SPOK Rawicz) odpadów wielkogabarytowych o kodzie 20 03 07 oraz ich transport i przekazanie do własnej instalacji celem zagospodarowania, w procesie odzysku R. Sposób zagospodarowania przedmiotowych odpadów musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa i decyzjami posiadanymi przez Wykonawcę. 2. Szacunkowa ilość odpadów budowlanych o kodzie 20 03 07 przewidziana do odbioru i zagospodarowania przez Wykonawcę w okresie realizacji zamówienia, 12 miesięcy liczone od zawarcia umowy wynosi ok. 1500 Mg. 3. Zamawiający informuje, że podana powyżej ilość odpadów jest ilością szacunkową, obrazującą możliwą wielkość zakresu przedmiotu zamówienia i może ulec zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego, przy czym Zamawiający zapewnia minimalną łączną ilość odpadów ok. 500 Mg. 4. W związku z powyższym odbiór i zagospodarowanie odpadów w ilości mniejszej niż szacowana powyżej, tj. ok. 1500Mg, ale nie mniejszej niż ok. 500 Mg, nie rodzi jakiejkolwiek odpowiedzialności ze strony Zamawiającego, a Wykonawcy nie będą przysługiwały roszczenia z tego tytułu. 5. Sposób odbioru odpadów: a) Odpady stanowiące przedmiot zamówienia pochodzą z selektywnej zbiórki odpadów wielkogabarytowych od właścicieli nieruchomości, zebrane poprzez odbiór bezpośredni w tzw. zbiórkach objazdowych oraz poprzez Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). b) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca realizował usługę odbioru i zagospodarowania odpadów wielkogabarytowych na bieżąco w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6:00 do 17:00 z częstotliwością: na zgłoszenie zamawiającego. Jednocześnie Zamawiający zastrzega, że zgłoszona dzienna ilość odbiorów odpadów winna być dostosowana do bieżących potrzeb Zamawiającego w tym zakresie, co oznacza, że Wykonawca na zgłoszenie Zamawiającego zapewni odpowiednią, mniejszą lub większą ilość kursów w danym dniu celem zagwarantowania bieżącego odbioru odpadów. Wymagany czas reakcji Wykonawcy na zgłoszenie Zamawiającego nie może przekroczyć 24 godzin od momentu otrzymania przez Wykonawcę zgłoszenia drogą e-mail, licząc dni robocze. c) Odpady winny być transportowane przez Wykonawcę przy użyciu samochodów typu: ciągnik siodłowy z naczepą ciężarową typu wywrotka lub walking floor o dopuszczalnej ładowności min. 24 000kg i/lub samochodów ciężarowych o zabudowie hakowej do przewozu kontenerów o pojemności ok. 32m3. d) Załadunek odpadów do samochodów Wykonawcy za pomocą ładowarki leży po stronie Zamawiającego.
Interne Kennung: SPOK RAWICZ
Los: LOT-0003
Titel: część nr 3 - SPOK GOLA
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: sukcesywny odbiór ze Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Goli (dalej: SPOK Gola) odpadów wielkogabarytowych o kodzie 20 03 07 oraz ich transport i przekazanie do własnej instalacji celem zagospodarowania, w procesie odzysku R. Sposób zagospodarowania przedmiotowych odpadów musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa i decyzjami posiadanymi przez Wykonawcę. 2. Szacunkowa ilość odpadów budowlanych o kodzie 20 03 07 przewidziana do odbioru i zagospodarowania przez Wykonawcę w okresie realizacji zamówienia, 12 miesięcy liczone od zawarcia umowy wynosi ok. 1000 Mg. 3. Zamawiający informuje, że podana powyżej ilość odpadów jest ilością szacunkową, obrazującą możliwą wielkość zakresu przedmiotu zamówienia i może ulec zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego, przy czym Zamawiający zapewnia minimalną łączną ilość odpadów ok. 300 Mg. 4. W związku z powyższym odbiór i zagospodarowanie odpadów w ilości mniejszej niż szacowana powyżej, tj. ok. 1000Mg, ale nie mniejszej niż ok. 300 Mg, nie rodzi jakiejkolwiek odpowiedzialności ze strony Zamawiającego, a Wykonawcy nie będą przysługiwały roszczenia z tego tytułu. 5. Sposób odbioru odpadów: a) Odpady stanowiące przedmiot zamówienia pochodzą z selektywnej zbiórki odpadów wielkogabarytowych od właścicieli nieruchomości, zebrane poprzez odbiór bezpośredni w tzw. zbiórkach objazdowych oraz poprzez Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). b) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca realizował usługę odbioru i zagospodarowania odpadów wielkogabarytowych na bieżąco w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6:00 do 17:00 z częstotliwością: na zgłoszenie zamawiającego. Jednocześnie Zamawiający zastrzega, że zgłoszona dzienna ilość odbiorów odpadów winna być dostosowana do bieżących potrzeb Zamawiającego w tym zakresie, co oznacza, że Wykonawca na zgłoszenie Zamawiającego zapewni odpowiednią, mniejszą lub większą ilość kursów w danym dniu celem zagwarantowania bieżącego odbioru odpadów. Wymagany czas reakcji Wykonawcy na zgłoszenie Zamawiającego nie może przekroczyć 24 godzin od momentu otrzymania przez Wykonawcę zgłoszenia drogą e-mail, licząc dni robocze. c) Odpady winny być transportowane przez Wykonawcę przy użyciu samochodów typu: ciągnik siodłowy z naczepą ciężarową typu wywrotka lub walking floor o dopuszczalnej ładowności min. 24 000kg i/lub samochodów ciężarowych o zabudowie hakowej do przewozu kontenerów o pojemności ok. 32m3. d) Załadunek odpadów do samochodów Wykonawcy za pomocą ładowarki leży po stronie Zamawiającego.
Interne Kennung: SPOK GOLA