535977-2026 - Ergebnis
Finnland – Restaurant- und Bewirtungsdienste – Ravintoloitsija Kotkan kantasatamassa sijaitsevaan ravintola Kairoon
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ravintoloitsija Kotkan kantasatamassa sijaitsevaan ravintola Kairoon
Beschreibung: Kotkan kaupunki pyysi tarjoukset palveluiden tuottamisesta Kotkan Satamakadulla sijaitsevassa ravintola Kairossa tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. PALVELUNTUOTTAJAN SOPIMUSKAUDEN ALUSSA ILMOITTAMIEN INVESTOINTIEN VAIKUTUS KÄYTTÖOIKEUSSOPIMUKSEN KESTOON Täsmennyksenä kohtaan "Hankintasopimuksen, puitejärjestelyn, dynaamisen hankintajärjestelmän tai kelpuuttamisjärjestelmän (arvioitu) kesto": Mikäli toimittaja tekee tiloihin ja/tai palvelutuotantoon liittyviä investointeja, niiden laajuus, toteutuksen kesto ja ajankohta sovitaan yhdessä Tilaajan kanssa sopimuksen viimeistelyvaiheessa. Investointien kuoletusaika otetaan huomioon tulevan sopimuskauden pituudessa, mikäli investointien kuolettaminen kestää yli viisi (5) vuotta (HankL 117 §:ään perustuen). Tällöin toimittaja velvoitetaan toimittamaan tilaajalle investointisuunnitelman laskelmat, josta yksiselitteisesti voidaan todentaa kuoletusajan pituus. Toimitettujen laskelmien perusteella sovitaan sopimusaika, jonka puitteissa toimittaja voi kohtuudella odottaa saavansa takaisin tekemänsä investoinnit sopimukseen sisältyvien palvelujen toteuttamiseksi.
Interne Kennung: 2026604735
Verfahrensart: Sonstiges zweistufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55300000 Restaurant- und Bewirtungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79952000 Event-Organisation
5. Los
Los: LOT-0000