2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego dla Gminy Miejskiej Głogów w wysokości 29.300.000 zł
Beschreibung: 3. Warunki szczegółowe zamówienia: 3.1.Kredyt uruchamiany będzie w transzach, których wysokość i termin uruchomienia dostosowany będzie do potrzeb Zamawiającego, na jego pisemny wniosek w ciągu max 5 dni roboczych od jego złożenia, najpóźniej do 31.12.2026 r. 3.2 Termin wykonania zamówienia - okres kredytowania: od dnia podpisania umowy do 31.12.2041 r. 3.3. Spłata kapitału w 60 ratach kwartalnych, w tym: - 59 równych rat kwartalnych w wysokości 488.334,00 zł każda, na koniec każdego kwartału, począwszy od 31.03.2027 r. – ostatnia rata kapitałowa w wysokości 488.294,00 zł płatna 31.12.2041 r. 3.4. Spłata odsetek w okresach kwartalnych od faktycznego zadłużenia, począwszy od 31.12.2026 r. Kolejne raty odsetek naliczane i płatne na ostatni dzień każdego kwartału. 3.5. Jeżeli dzień spłaty kapitału lub odsetek przypada na dzień wolny od pracy to spłata następować będzie w ostatnim dniu roboczym każdego kwartału. 3.6.Oprocentowanie wg zmiennej stopy procentowej, która ulega zmianie zgodnie z niżej wymienioną zasadą: stopa procentowa składa się ze zmiennej stawki WIBOR dla 3 miesięcznych złotowych depozytów międzybankowych, ogłaszanej na 15 dzień miesiąca poprzedzającego kwartalny okres odsetkowy oraz ze stałej marży banku. W przypadku braku notowań stawki WIBOR 3M dla 15 dnia, do wyliczenia stopy procentowej stosuje się odpowiednio notowania z dnia poprzedzającego, w którym było prowadzone notowanie stawki WIBOR 3M. 3.7. W przypadku trwałego zaprzestania publikacji, istotnej zmiany lub utraty reprezentatywności wskaźnika referencyjnego [WIBOR] określonego w Umowie, oprocentowanie Kredytu ulegnie automatycznemu dostosowaniu do nowej stawki bazowej wskazanej w powszechnie obowiązujących przepisach prawa, rekomendacjach organów nadzoru lub wyznaczonej przez administratora wskaźnika, przy zastosowaniu odpowiednich spreadów korygujących mających na celu zapewnienie neutralności ekonomicznej dla Stron. Zmiana wskaźnika nie stanowi zmiany istotnych warunków umowy i nie wymaga zawierania aneksu. Wszelkie koszty związane z koniecznością technicznego dostosowania obsługi Kredytu do nowego wskaźnika referencyjnego obciążają Bank. Ewentualna zmiana wskaźnika referencyjnego nie może prowadzić do wzrostu marży Banku. 3.8. Inne istotne informacje dotyczące przedmiotu zamówienia: a) zabezpieczenie kredytu: weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową. b) weksel in blanco i deklaracja wekslowa będą kontrasygnowane przez Skarbnika. c) Wykonawca winien zagwarantować możliwość przedterminowej spłaty części lub całości zadłużenia z tytułu kredytu bez ponoszenia dodatkowych kosztów, po uprzednim pisemnym powiadomieniu Wykonawcy przez Zamawiającego o zamiarze dokonania takiej spłaty, co najmniej na 7 dni przed planowaną wcześniejszą spłatą. d) w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu, odsetki liczone będą za okres jego faktycznego wykorzystania. e) Zamawiający zastrzega sobie prawo możliwości niewykorzystania części kredytu bez podania przyczyny. f) Zamawiający zastrzega sobie prawo możliwości niewykorzystania kredytu w pełnej wysokości bez ponoszenia z tego tytułu jakichkolwiek opłat. g) za uruchomienie kredytu Bank nie będzie pobierał prowizji. h) Wykonawca nie będzie pobierał żadnych innych prowizji. i) przy naliczaniu odsetek przyjmujemy rok obejmujący 365/366 dni.
Interne Kennung: BZP.271.29.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001