See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZARZĄDZANIE ŚRODKAMI ZWRÓCONYMI Z INSTRUMENTÓW FINANSOWYCH UTWORZONYCH W RAMACH RPO WO 2014-2020 PRZEZ OPOLSKI REGIONALNY FUNDUSZ ROZWOJU SP. Z O.O.
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usługi zarządzania środkami zwróconymi, poprzez udostępnianie wsparcia finansowego (pożyczek) w sposób zwrotny lub częściowo zwrotny bezpośrednio na rzecz Odbiorców Wsparcia na terenie województwa opolskiego, zgodnie z proponowanymi produktami określonymi w „Strategii Inwestycyjnej dla wykorzystania środków zwróconych z instrumentów finansowych utworzonych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Opolskiego na lata 2014-2020” przyjętej uchwałą Nr 5170/2026 Zarządu Województwa Opolskiego z dnia 14 kwietnia 2026r. Przy realizacji Zamówienia Wykonawca będzie wykonywał następujące działania: 1) wybór Odbiorców Wsparcia w sposób przejrzysty i nie prowadzący do powstania konfliktu interesów; 2) zawieranie umów oraz aneksów z Odbiorcami Wsparcia; 3) obsługa zawartych umów z Odbiorcami Wsparcia; 4) analiza zdolności pożyczkowej, ocena wniosków oraz podejmowanie decyzji dotyczących udzielenia jednostkowego wsparcia; 5) inicjowanie i rekomendowanie zmian w Strategii Inwestycyjnej; 6) sporządzanie i przedkładanie do zatwierdzenia Zamawiającemu Rocznych Planów Działań; 7) przedkładanie Zamawiającemu Sprawozdań i Rozliczeń Wynagrodzenia; 8) prowadzenie prawidłowych rozliczeń finansowych z Zamawiającym z tytułu Wynagrodzenia, w ramach utworzonych rachunków bankowych, 9) prowadzenie rozliczeń finansowych z Zamawiającym z tytułu umów z Odbiorcami Wsparcia; 10) monitorowanie terminowości i windykacja spłat produktów; 11) kontrola realizacji umów z Odbiorcami Wsparcia. Zamawiający powierza Wykonawcy do zarządzania środki finansowe o szacowanej wartości 211 070 226,61 zł (prognozy wg stanu na koniec 2025 r.). Szczegółowy zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia i przyszłej umowy zawierają zapisy załączników do zaproszenia do negocjacji tj.: „Projektowane Postanowienia Umowy” („PPU”) wraz z załącznikami oraz „Opis przedmiotu zamówienia” („OPZ”). Realizacja przez okres 120 miesięcy.
Interne Kennung: DOA-ZP.272.15.2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ZARZĄDZANIE ŚRODKAMI ZWRÓCONYMI Z INSTRUMENTÓW FINANSOWYCH UTWORZONYCH W RAMACH RPO WO 2014-2020 PRZEZ OPOLSKI REGIONALNY FUNDUSZ ROZWOJU SP. Z O.O
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usługi zarządzania środkami zwróconymi, poprzez udostępnianie wsparcia finansowego (pożyczek) w sposób zwrotny lub częściowo zwrotny bezpośrednio na rzecz Odbiorców Wsparcia na terenie województwa opolskiego, zgodnie z proponowanymi produktami określonymi w „Strategii Inwestycyjnej dla wykorzystania środków zwróconych z instrumentów finansowych utworzonych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Opolskiego na lata 2014-2020” przyjętej uchwałą Nr 5170/2026 Zarządu Województwa Opolskiego z dnia 14 kwietnia 2026r. Przy realizacji Zamówienia Wykonawca będzie wykonywał następujące działania: 1) wybór Odbiorców Wsparcia w sposób przejrzysty i nie prowadzący do powstania konfliktu interesów; 2) zawieranie umów oraz aneksów z Odbiorcami Wsparcia; 3) obsługa zawartych umów z Odbiorcami Wsparcia; 4) analiza zdolności pożyczkowej, ocena wniosków oraz podejmowanie decyzji dotyczących udzielenia jednostkowego wsparcia; 5) inicjowanie i rekomendowanie zmian w Strategii Inwestycyjnej; 6) sporządzanie i przedkładanie do zatwierdzenia Zamawiającemu Rocznych Planów Działań; 7) przedkładanie Zamawiającemu Sprawozdań i Rozliczeń Wynagrodzenia; 8) prowadzenie prawidłowych rozliczeń finansowych z Zamawiającym z tytułu Wynagrodzenia, w ramach utworzonych rachunków bankowych, 9) prowadzenie rozliczeń finansowych z Zamawiającym z tytułu umów z Odbiorcami Wsparcia; 10) monitorowanie terminowości i windykacja spłat produktów; 11) kontrola realizacji umów z Odbiorcami Wsparcia. Zamawiający zamierza powierzyć Wykonawcy do zarządzania środki finansowe o szacowanej wartości 211 070 226,61 zł (prognozy wg stanu na koniec 2025 r.). Szczegółowy zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia i przyszłej umowy zawierają zapisy załączników do zaproszenia do negocjacji tj.: „Projektowane Postanowienia Umowy” („PPU”) wraz z załącznikami oraz „Opis przedmiotu zamówienia” („OPZ”). Realizacja przez 120 miesięcy.