2. Verfahren
Verfahren
Titel: Mezőgazdasági erő és munkagép szerviz 2026.
Beschreibung: Vállalkozási keretszerződés keretében Ajánlatkérő mezőgazdasági erő és munkagépeinek karbantartása, javítása, alkatrész ellátása legfeljebb a keretösszegek erejéig. A szerződések keretösszege: 72.756.000,-HUF. Az eseti megrendelések alapján a nyertes Vállalkozónak el kell végeznie a teljes körű karbantartást, illetve a javításokat teljes körűen a kapcsolódó adminisztratív feladatokkal (árajánlatok készítése, javítások/karbantartások dokumentálása, stb.) együtt, valamint az eszközökhöz az alkatrész értékesítést a javítástól függetlenül is adott esetben. Továbbá a nyertes Vállalkozónak el kell végeznie adott esetben a helyszíni műszaki mentést, gépszállítást, műszaki vizsgáztatást. Ajánlatkérő a keretösszeg 50 % -ára vállal megrendelési kötelezettséget. A teljesítéssel kapcsolatos további műszaki, szakmai, illetve szerződéses követelményeket a közbeszerzési dokumentumok, különösen a műszaki leírás és szerződéstervezet tartalmazzá(k). A Kbt. 61.§ (4) bekezdése alapján a beszerzés tárgyának jellege és a szerződéshez kapcsolódó további körülmények nem teszik lehetővé a részajánlat tétel biztosítását az eljárásban, mert a közbeszerzés tárgyát egy területen végzendő, párhuzamosan teljesítendő, vagy egymásra épülő munkafolyamatokat magában foglaló összetett feladat képezi. A gazdasági racionalitással ellentétes volna a részajánlat tétel biztosítása. A javítási, karbantartási munkák homogének, jellegük, illetve az előírt műszaki paramétereik alapján szorosan kapcsolódnak egymáshoz, így az egyes tevékenységek együttes kezelése Ajánlatkérő gazdasági érdeke.
Vorherige Bekanntmachung: 305098-2026
Interne Kennung: EKR000653772026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárást a Kbt. 81. §-a szerinti uniós nyílt közbeszerzési eljárás szabályai szerint folytatja le.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50100000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste für Fahrzeuge und zugehörige Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Vállalkozási keretszerződés keretében Ajánlatkérő mezőgazdasági erő és munkagépeinek karbantartása (beleértve a szervizelést is), javítása, alkatrész ellátása legfeljebb keretösszeg erejéig. A nyertes Ajánlattevő feladatát képezi többek között: - Mezőgazdasági járművek és gépek javítása, - Közúti jármű műszaki vizsgáztatása - Jármű tisztítása javítás után - Műszaki mentés biztosítása. Mezőgazdasági erő és munkagépek javítása részletesen: Az Ajánlatkérő tulajdonában vagy üzemeltetésében lévő járművek: - garancián túli időszakos futásteljesítményhez vagy naptári naphoz kötött szervizelése, - időszakos szervizen túli eseti meghibásodás javítása, - balesetből eredő meghibásodás javítása, - karosszéria, burkolat javítása. A jármű(vek) átadása / átvétele minden esetben dokumentált módon kell, hogy történjen. A nyertes Ajánlattevő minden esetben köteles tájékoztatni az Ajánlattevőt a beépített alkatrészekről (pl. eredeti vagy utángyártott alkatrész) és egyéb anyagokról (pl. segédanyagok). A naptári naphoz, vagy üzemórához kötött szervizelést a nyertes Ajánlattevő (Vállakozó) az Ajánlatkérő (Megrendelővel) történt előzetes (legalább 4 munkanap) egyeztetés szerint a szolgáltatás tárgyát képező járműre előírt szervizelési technológia szerint kell végeznie. A szervizelés során tapasztalt, nem a szervizhez kapcsolódó egyéb meghibásodásról a Vállalkozónak a Megrendelőt haladéktalanul írásban (e-mail formában) értesítenie kell. Az ilyen meghibásodás külön szolgáltatás (időszakos szervizen túli eseti meghibásodás) tárgyát képezi. A Vállalkozónak a garanciális illetve garancián túli időszakos futásteljesítményhez vagy naptári naphoz kötött szervizelést 1 munkanapon belül kell elvégeznie. Ajánlatkérő a keretösszeg 50 % -ára vállal megrendelési kötelezettséget. Az eseti megrendelések alapján a nyertes Vállalkozónak el kell végeznie a teljes körű karbantartást, illetve a javításokat teljes körűen a kapcsolódó adminisztratív feladatokkal (árajánlatok készítése, javítások/karbantartások dokumentálása, stb.) együtt, valamint az eszközökhöz az alkatrész értékesítést a javítástól függetlenül is adott esetben. Továbbá a nyertes Vállalkozónak el kell végeznie adott esetben a helyszíni műszaki mentést, gépszállítást, műszaki vizsgáztatást. A szerződés keretében ellátandó tevékenység komplex, magába foglalhatja többek között: állapotfelvételt; hibakeresést; a hajtáslánc, karosszéria/fémszerkezet, elektromos rendszer, hidraulikus- és pneumatikus rendszerek, felépítmények, egyéb fődarabok, elemek felújítását, javítását, karbantartását; - az esetlegesen szükségessé váló helyszíni műszaki mentést, -adott esetben a munkagép/erőgép felrakodását, szállítását; - a szükséges alkatrészek- és segédanyagok meghatározását, beszerzését. A nyertes ajánlattevőnek minden karbantartás/javítás esetben a javítandó eszköz teljes körű átvizsgálását is kell elvégeznie és az esetlegesen észlelt hibákról a Megrendelőt értesítenie kell. A Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság által jelenleg üzemeltetett Nevesített mezőgazdasági vontatók: • 3 darab New Holland TL-90A • 3 darab New Holland T5060 • 1 darab New Holland T6.120 • 1 darab New Holland T7040 • 1 darab New Holland T7.250 • 2 darab Steyer 6200 • 2 darab Steyer 4120 • 3 darab Krone 155 bálázó • 1 darab Krone 155 XC bálázó • 1 darab Krone SW651 rendkezelő • 2 darab Krone SW807 rendkezelő • 1 darab Krone SW1400 rendkezelő • 1 darab Krone KW552 rendkezelő • 1 darab Krone SW782 rendkezelő • 3 darab Krone EC280 felfüggesztett kaszaszerkezet • 2 darab Krone EC320 felfüggesztett kaszaszerkezet Nem nevesített mezőgazdasági eszközök: • MTZ 820.2 és 952.3 • Erdészeti szárzúzók • Erdészeti és talajművelő ekék • Claas kaszák • bálacsomagoló • kombinátorok • kultivátorok • gyűrűshengerek • fogasborona • rétborona • műtrágyaszóró • gödörfúrók • mezőgazdasági tárcsák • vetőgép • pótkocsik • vízszivattyúk A javítandó eszközök számát az ajánlatkérő jogosult megváltoztatni az esetleges eszközök vásárlására, selejtezésére, illetve értékesítésére tekintettel. Az időszakos szervizen túli eseti meghibásodás javítását, illetve balesetből eredő meghibásodás javítását a Vállalkozó a dokumentált megrendelést követő lehető leghamarabbi időn belül, de maximum 3 munkanapon belül köteles megkezdeni (kivéve, ha annak megkezdése nem a Vállalkozó önhibájából vagy a működési körében előálló okból hiúsul meg). Bármely javítási módot követően a Vállalkozónak a Megrendelő részére a járművet dokumentált módon, külön díjazás felszámolása nélkül külsőleg tisztított állapotban kell átadnia. Vállalkozónak a motor és az erőátviteli rendszer alkatrészeinek javítását vagy cseréjét fényképesen kell dokumentálnia a kiszerelés előtti és a beszerelés utáni állapotban, illetve a kiszerelt hibás alkatrészt megtekintésig el kell raktároznia. A Vállalkozó által beépített alkatrészek gyáriak vagy után gyártottak (amennyiben ez a gyárival megegyező vagy annál jobb minőségű, ettől eltérni csak külön egyeztetés alapján lehet) lehetnek, a választás során a költséghatékonyabb megoldást kell alkalmazni. Nyertes ajánlattevőnek feladata a nettó 30.000.-Ft egyedi értéket meg nem haladó műszaki meghibásodások a bejelentéstől számított 24 órán belüli helyszíni (vagy a nyertes ajánlattevő legközelebbi telephelyén történő) javítása. Nyertes ajánlattevőnek feladatát képezi, hogy a motor és az erőátviteli rendszer alkatrészeinek javítását vagy cseréjét fényképesen dokumentálja a kiszerelés előtti és a beszerelés utáni állapotban, illetve a kiszerelt hibás alkatrészt megtekintésig tárolja. Helyszíni kiszállás esetén minden megrendeléshez (megkezdett javításhoz, felméréshez, stb.) maximum 1 kiszállás (Ft/alkalom) számítható fel a Ajánlatkérő működési területén. A teljesítéssel kapcsolatos további műszaki, szakmai, illetve szerződéses követelményeket a közbeszerzési dokumentumok, különösen a műszaki leírás és szerződéstervezet tartalmazzá(k).
Interne Kennung: EKR000653772026/1