See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de servicii de reparaţie şi întreţinere a autospecialelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă “Alexandru Dimitrie Ghica” al județului Teleorman pentru o perioadă de 12 luni
Beschreibung: Autoritatea contractantă va încheia acorduri-cadru de prestare a serviciilor de reparaţie şi întreţinere a autospecialelor din parcul auto al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă “Alexandru Dimitrie Ghica” al județului Teleorman pentru o perioadă de 12 luni, împărțind în acest sens achiziția în 3 loturi, astfel încât să corespundă mai bine necesităților autorității contractante, precum și capacității operatorilor economici. Autoritatea contractantă este interesată să achiziționeze atât piesele de schimb și materialele necesare pentru procesul de reparare și întreținere a autovehiculelor/autospecialelor din parcul auto al ISU Teleorman, cât și serviciile menționate, acestea efectuându-se în atelierele specializate ale operatorilor economici câștigători. În derularea acordurilor-cadru se va avea în vedere faptul că orice serviciu de mentenanță preventivă și/sau corectivă va fi achiziționat doar în baza unui contract subsecvent, semnat de către reprezentanții legali ai părților, în limita fondurilor bugetare alocate. Ofertanții pot depune oferta de preț pentru unul sau mai multe loturi, detaliat pe fiecare tip/marcă de instalație specială solicitat de către autoritatea contractantă, conform specificațiilor caietului de sarcini. Operatorii economici trebuie să facă dovada că dețin cel puțin un atelier specializat sau că au încheiate acorduri de asociere sau subcontractare cu operatori economici autorizați să execute servicii ce fac obiectul contractului. În situații în care, după atribuirea contractului, fondurile alocate sunt sub pragurile estimate, autoritatea contractantă nu-și asumă obligația de a executa reparațiile curente și reviziile tehnice la valoarea minimă sau maximă prezentată în caietul de sarcini. Acordul-cadru, ca modalitate specială de atribuire a unui contract de achiziție publică, conține cantități estimate de produse și servicii pe care autoritatea contractantă consideră că le va achiziționa ulterior, cantități care apar la nivelul documentației de atribuire a respectivului acord-cadru, autoritatea contractantă având obligația, ulterior, la momentul încheierii contractelor subsecvente, de a stabili cantitățile fixe ce vor fi achiziționate în baza respectivului contract subsecvent. Serviciile și produsele de mentenanță preventivă și corectivă ce se vor achiziționa trebuie să îndeplinească în totalitate cerințele minime ale specificațiilor tehnice așa cum sunt prevăzute în caietul de sarcini. Cantitățile minime și maxime ale acordului-cadru, respectiv ale contractelor subsecvente, sunt menționate în caietul de sarcini. Autoritatea contractantă este interesată să achiziționeze atât piesele de schimb și materialele necesare pentru procesul de reparare și întreținere a a autospecialelor din parcul auto al ISU Teleorman, cât și serviciile menționate, acestea efectuându-se în atelierele specializate ale operatorilor economici câștigători.
Interne Kennung: 4567874_2025_PAAPD1520867
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50112000 Reparatur und Wartung von Personenwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii de reparare și întreținere a autovehiculelor marca ROMAN
Beschreibung: Acord-cadru pentru servicii de reparare și întreținere a vehiculelor marca ROMAN pe o perioadă de 12 luni. Lotul conține un număr de 8 autospeciale marca ROMAN, din care 2 categoria APCA, 2 ATI, 1 ACI, 1 CISTERNĂ, 1 AB 26256 DFA și 1 categoria 19215 DFA.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Servicii de reparare și întreținere a autovehiculelor marca Buldoexcavator - VENIERI
Beschreibung: Acord-cadru pentru servicii de reparare și întreținere a vehiculelor marca Buldoexcavator - VENIERI pe o perioadă de 12 luni. Lotul conține un număr de 1 autospecială marca Buldoexcavator - VENIERI, categoria MAȘINĂ AUTOPROPULSATĂ PENTRU LUCRĂRI
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Servicii de revizii și reparații vehicul utilitar de teren cu șenile marca ARGO 8X8 750 HDI SE
Beschreibung: Acord-cadru pentru servicii de reparare și întreținere a vehiculelor marca ARGO 8X8 750 HDI SE pe o perioadă de 12 luni. Lotul conține un număr de 1 autospecială marca ARGO 8X8 750 HDI SE, categoria VEHICUL ȘENILAT.
Interne Kennung: 3