536369-2026 - Wettbewerb
Polen – Polizeifahrzeuge – Zakup i dostawa policyjnych nieoznakowanych pojazdów służbowych dla potrzeb jednostek Policji II
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup i dostawa policyjnych nieoznakowanych pojazdów służbowych dla potrzeb jednostek Policji II
Beschreibung3. Zakres przedmiotu umowy składa się z zamówienia podstawowego (część gwarantowana) oraz z zamówienia objętego prawem opcji (część objęta prawem opcji). Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia wraz z opisem sposobu jego realizacji zawiera załącznik nr 9 do SWZ – Opz. 4. Zamawiający ma prawo do skorzystania z przewidzianego prawa opcji, opisanego w załączniku nr 9 do SWZ OPZ oraz projekcie umowy bądź ich poszczególnych części w ramach prawa opcji, na warunkach określonych dokumentach zamówienia. 5. Szczegóły dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, płatności, gwarancji, reklamacji itp. zawiera Projekt umowy – zał. nr 6 do SWZ. 6. Wszystkie załączniki do SWZ stanowią jej integralną część.
Interne KennungZP-25/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamówienie publiczne realizowane na podstawie art. 132 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019r. (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793) przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego. Skrócenia terminu składania ofert: nie krótszy niż 15 dni. Podstawa Prawna: art. 138 ust. 2 pkt. 2) Ustawy P.z.p., Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: 1) opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art. 89, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej; 2) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Uzasadnienie: W świetle powyższych przepisów Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy P.z.p. w przeprowadzeniu przedmiotowego postępowania przetargowego i skróci termin składania ofert tj.: nie krótszy niż 15 dni. Zamawiający dla przedmiotowego postępowania celem racjonalnego gospodarowania środkami publicznymi, w tym w szczególności zachowania zasad wydatkowania środków publicznych w sposób celowy, oszczędny oraz umożliwiający terminową realizację zadań, w tym również zasad optymalnego doboru metod i środków w celu uzyskania najlepszych efektów z danych nakładów, ze względu na przyznanie dofinansowania z Funduszu Wsparcia Policji oraz Środków Finansowych Policji z KGP - Umożliwi to również terminową dostawę przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę tj. do 30.11.2026r. (termin określony na realizacje przez KGP w Warszawie). Należy podkreślić, iż pomimo zachowania przez Zamawiającego należytej staranności w tym zagwarantowania odpowiedniej relacji pomiędzy zasobami wykorzystanymi na przygotowanie postępowania a jego przewidywalną wartością w celu zachowania prawidłowej realizacji zadania w terminie określonym przez Zamawiającego, co zagwarantuje prawidłowe i terminowe zrealizowanie zamówienia przez Wykonawcę. Wobec powyższego w celu zrealizowania zadania do 30.11.2026r. co spowoduje zwiększenie mobilności pojazdów służbowych policji zwiększając tym samym zachowanie porządku publicznego co powoduje, iż zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert. Wyznaczenie terminu składania ofert bez skrócenia go tj. 35 dniowego, uniemożliwiłoby udzielenie zamówienia w terminie zabezpieczającym racjonalną realizacje przedmiotowych dostaw. W związku z tym zastosowanie przepisu art. 138 ust. 2 pkt. 2 P.z.p nie jest uzależnione od tego czy pilna potrzeba wynikała z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, a także od tego czy zaistnienie pilnej potrzeby można było wcześniej przewidzieć. Przesłanki z art. 138 ust. 2 pkt. 2 P.z.p są mniej restrykcyjne, co jest uzasadnione tym, że zastosowanie tego przepisu służy jedynie skróceniu terminów w przetargu, a nie udzieleniu zamówienia w trybie niekonkurencyjnym Za możliwością zastosowania przepisu art. 138 ust. 2 pkt. 2 Pzp do zamówienia na przedmiotową dostawę przemawia również to, że ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców oferty nie powinno być czasochłonne (w porównaniu np. do zamówień na roboty budowlane), wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114200 Polizeifahrzeuge
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1: „Zakup i dostawa 20 szt. samochodów osobowych segmentu C w policyjnej wersji nieoznakowanej dla potrzeb jednostek Policji”;
Beschreibung1. Zakres przedmiotu umowy składa się z zamówienia podstawowego (część gwarantowana) oraz z zamówienia objętego prawem opcji (część objęta prawem opcji). Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia wraz z opisem sposobu jego realizacji zawiera załącznik nr 9 do SWZ – Opz. 2. Zamawiający ma prawo do skorzystania z przewidzianego prawa opcji, opisanego w załączniku nr 9 do SWZ OPZ oraz projekcie umowy bądź ich poszczególnych części w ramach prawa opcji na warunkach określonych dokumentach zamówienia. 3. Szczegóły dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, płatności, gwarancji, reklamacji itp. zawiera Projekt umowy – zał. nr 6 do SWZ. 4. Wszystkie załączniki do SWZ stanowią jej integralną część. 5. Szczegółowy opis wymagań taktyczno technicznych (WTT) dla części 1 zawiera zał. 5A do SWZ .
Interne KennungCzęść 1
Menge20 Stück
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający ma prawo do skorzystania z przewidzianego prawa opcji, opisanego w załączniku nr 9 do SWZ OPZ oraz projekcie umowy bądź ich poszczególnych części w ramach prawa opcji, na warunkach określonych dokumentach zamówienia. Zakres dostaw do realizacji w ramach prawa opcji maksymalnie do: Część 1: „Zakup i dostawa maksymalnie do 20 szt. samochodów osobowych segmentu C w policyjnej wersji nieoznakowanej dla potrzeb jednostek Policji”;
LosLOT-0002
TitelCzęść 2: Zakup i dostawy 23 szt. samochodów osobowych typu SUV w policyjnej wersji nieoznakowanej dla potrzeb jednostek Policji”.
Beschreibung1. Zakres przedmiotu umowy składa się z zamówienia podstawowego (część gwarantowana) oraz z zamówienia objętego prawem opcji (część objęta prawem opcji). Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia wraz z opisem sposobu jego realizacji zawiera załącznik nr 9 do SWZ – Opz. 2. Zamawiający ma prawo do skorzystania z przewidzianego prawa opcji, opisanego w załączniku nr 9 do SWZ OPZ oraz projekcie umowy bądź ich poszczególnych części w ramach prawa opcji na warunkach określonych dokumentach zamówienia. 3. Szczegóły dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, płatności, gwarancji, reklamacji itp. zawiera Projekt umowy – zał. nr 6 do SWZ. 4. Wszystkie załączniki do SWZ stanowią jej integralną część. 5. Szczegółowy opis wymagań taktyczno technicznych (WTT) dla części 2 zawiera zał. 5B do SWZ .
Interne KennungCzęść 2
Menge23 Stück
Beschreibung der OptionenZamawiający ma prawo do skorzystania z przewidzianego prawa opcji, opisanego w załączniku nr 9 do SWZ OPZ oraz projekcie umowy bądź ich poszczególnych części w ramach prawa opcji, na warunkach określonych dokumentach zamówienia. Zakres dostaw do realizacji w ramach prawa opcji maksymalnie do: Część 2: Zakup i dostawy maksymalnie do 23 szt. samochodów osobowych typu SUV w policyjnej wersji nieoznakowanej dla potrzeb jednostek Policji”.