536396-2026 - Wettbewerb
Polen – Schneeräumung – Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Powiatu Kartuskiego w sezonie zimowym 2026/2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Powiatu Kartuskiego w sezonie zimowym 2026/2027
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Powiatu Kartuskiego w sezonie zimowym 2026/2027. 2. Wykonanie zamówienia obejmuje: zwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego (z wyjątkiem zad. 10): I. w siedzibie Obwodu Drogowego w Sierakowicach: - 4 nośniki sprzętowe - samochód ciężarowy wraz z kierowcą/operatorem do zimowego utrzymania o mocy min. 200KM i ładowności min. 9t. każdy po 300 godzin; - 1 ładowarka o pojemności łyżki min. 2m3 wraz z kierowcą/operatorem do załadunku mieszanki piaskowo - solnej oraz wg uznania dyżurnego akcji zima do odśnieżania w ilości 300 godzin; II. na placu składowym w Kartuzach: - 3 nośniki sprzętowe - samochód ciężarowy wraz z kierowcą/operatorem o mocy min. 200KM i ładowności min. 9t. każdy po 400 godzin; - 1 nośnik sprzętowy - samochód ciężarowy wraz z kierowcą/operatorem o mocy min. 200KM i ładowności min. 15t. w ilości 400 godzin; - 1 ładowarka o pojemności łyżki min. 2m3 wraz z kierowcą/operatorem do załadunku mieszanki piaskowo - solnej oraz wg uznania dyżurnego akcji zima do odśnieżania w ilości 300 godzin; - 1 ciągnik kołowy z własnym pługiem czołowym typu ciężkiego i z własną posypywarką mieszanki wraz z kierowcą/operatorem o ładowności min. 5t w ilości 200 godzin; III. Chwaszczyno: - 1 nośnik sprzętowy - samochód ciężarowy wraz z kierowcą/operatorem o mocy min. 200KM. z własnym pługiem czołowym, bocznym i z własną piaskarką o ładowności min. 9t w ilości 200 godzin. Zadanie „Chwaszczyno” należy realizować z użyciem własnej mieszanki solno-piaskowej o zawartości min. 30% soli i uziarnieniu piasku od 0-4mm; IV. w przypadku trudnych warunków atmosferycznych na wezwanie: - 1 ciągnik kołowy z własnym pługiem czołowym, typu ciężkiego wraz z kierowcą/operatorem w ilości 100 godzin, - 1 ciągnik kołowy typu lekkiego z własnym pługiem i posypywarką mieszanki do odśnieżania i posypywania chodników wraz z kierowcą/operatorem (w tym do udrożniania przejść dla pieszych) w ilości 500 godzin, - 1 koparko - ładowarka o pojemności łyżki min. 1m3 – do usuwania zatorów śnieżnych i załadunku śniegu wraz z kierowcą/operatorem w ilości 100 godzin Dla jednostki tj. ciągnik kołowy z własnym pługiem typu ciężkiego oraz ciągnik kołowy typu lekkiego z własnym pługiem i posypywarką mieszanki do odśnieżania i posypywania chodników dopuszcza się możliwość wykonywania usługi większą ilością sprzętu w celu uzyskania szybszego efektu odśnieżenia i przejezdności w ramach jednego zadania, tj. w ramach przewidzianej w umowie łącznej ilości godzin. Każda jednostka sprzętowo - transportowa jest oddzielną częścią zamówienia. Oferty rozpatrywane będą według kryteriów dla poszczególnych nośników z osobna. Szczegółowy zakres i lokalizację robót każdorazowo określać będzie dyżurny akcji zimowej, który jest odpowiedzialny za realizację przedmiotu umowy. Dyżurny akcji w przypadku zaistniałej konieczności (trudnych warunków atmosferycznych) może zdecydować o zwiększeniu krotności i czasu przejazdu na danych odcinkach dróg lub ich fragmentów (zatem ilości godzin w uzasadnionych przypadkach mogą uleć zwiększeniu). Zasady prowadzenia akcji zimowej oraz standardy utrzymania będą wynikać z zasad prowadzenia zimowego utrzymania dróg powiatowych w sezonie 2026/2027.
Interne KennungZDP4.26.02.28.2026.MS
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793), zwanej dalej także „Pzp”. 2. Postępowanie prowadzone jest zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień o wartości przekraczającej progi unijne, o których mowa w art. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793). 3. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. odwróconą). 1) W pierwszej kolejności Zamawiający dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2) W związku z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga złożenia wraz z Ofertą oświadczenia, o którym mowa w pkt. 9.2 (tj. JEDZ). 3) Jeżeli wobec wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona zachodzą podstawy wykluczenia, Wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w pkt. 9.2 (tj. JEDZ) potwierdzających brak podstaw do wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający dokona ponownego badania i oceny ofert pozostałych Wykonawców, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4) Zamawiający kontynuuje procedurę, do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych . Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę w zakresie każdego zadania (części). 4. Wykonawca może złożyć ofertę na jedno lub więcej zadań (części). Pełny opis stosowanej procedury znajduje się w dokumentach zamówienia tj. w SWZ oraz w załącznikach.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCZĘŚĆ 1: Samochód ciężarowy do zimowego utrzymania o mocy min. 200KM i ładowności min. 9 t - Obwód Kartuzy - trasa nr 1
BeschreibungZwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego na trasie nr 1: 1. Kartuzy – Garcz - Chmielno - Ręboszewo - Złota Góra - Ostrzyce – Somonino - Ostrzyce – Krzeszna - Wieżyca - Ostrzyce - Złota Góra - Ręboszewo - Garcz – Kartuzy; 2. Kartuzy - Egiertowo - Kamela - Egiertowo – Wyczechowo – PGR – Wyczechowo - Egiertowo – Kartuzy. Szacunkowa ilość godzin: 400. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
LosLOT-0002
TitelCZĘŚĆ 2: Samochód ciężarowy do zimowego utrzymania o mocy min. 200KM i ładowności min. 15 t - Obwód Kartuzy - trasa nr 2
BeschreibungZwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego na trasie nr 2: 1. Kartuzy - Przodkowo - Miszewo - Banino - Rębiechowo – Barniewice – Rębiechowo - Miszewo – Pępowo - Leźno – Miszewo - Przodkowo – Kartuzy. 2. Kartuzy - Przodkowo - Czeczewo - Tokary - Miszewo – Tokary – Czeczewo – Kłosówko – (do granicy kierunek na Kielno) – Kłosówko – (do granicy kierunek na Kowalewo) - Czeczewo - Przodkowo - Kartuzy Szacunkowa ilość godzin: 400. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
LosLOT-0004
TitelCZĘŚĆ 3: Samochód ciężarowy do zimowego utrzymania o mocy min. 200KM i ładowności min. 9 t - Obwód Kartuzy - trasa nr 3
BeschreibungZwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego na trasie nr 3: 1. Kartuzy- Mirachowo - Nowa Huta- Mirachowo – Kolonia – (kierunek na Będargowo) - Kolonia – Kartuzy 2. Kartuzy – Garcz - Chmielno – Sznurki - Chmielno– Borzestowska Huta – Wygoda Łączyńska – Chmielno - Garcz - Kartuzy Szacunkowa ilość godzin: 400. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
LosLOT-0005
TitelCZĘŚĆ 4: Samochód ciężarowy do zimowego utrzymania o mocy min. 200KM i ładowności min. 9 t - Obwód Kartuzy - trasa nr 4
BeschreibungZwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego na trasie nr 4: 1.Kartuzy – Borowo – Babi Dół – Skrzeszewo - Przyjaźń – Łapino – Przyjaźń – Lniska – Sulmin – Lniska – Żukowo – Kobysewo – Żukowo – Lniska – Przyjaźń – Skrzeszewo – Babi Dół – Borowo - Kartuzy 2. Kartuzy - Pikarnia - Kiełpino (ul. Raduńska) – Kiełpino - Pikarnia - Dzierżążno - Dzierżążno Szpital - Dzierżążno – Kartuzy Szacunkowa ilość godzin: 400. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
LosLOT-0006
TitelCZĘŚĆ 5: Samochód ciężarowy do zimowego utrzymania o mocy min. 200KM i ładowności min. 9 t - Obwód Sierakowice - trasa nr 5
BeschreibungZwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego na trasie nr 5: Sierakowice – Kamienica Szlachecka – Przewóz – Stężyca – Szymbark – DK20 – Gołubie – Pierszczewo – Gołubie – Stężyca – Gostomie – Stężyca – Przewóz – Sierakowice Szacunkowa ilość godzin: 300. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
LosLOT-0007
TitelCZĘŚĆ 6: Samochód ciężarowy do zimowego utrzymania o mocy min. 200KM i ładowności min. 9 t - Obwód Sierakowice - trasa nr 6
BeschreibungZwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego na trasie nr 6: 1. Sierakowice – Paczewo – Sierakowice - Szklana - Kamienica Szlachecka - Borucino – Szklana – Borzestowo - Szklana – Sierakowice; 2. Sierakowice – Szklana – Borzestowo - Wygoda Łączyńska – Borucino - Wygoda Łączyńska – Zajezierze - Miechucino – Wygoda Łączyńska – Borzestowo – Miechucino - Borzestowo - Szklana – Sierakowice. Szacunkowa ilość godzin: 300. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
LosLOT-0008
TitelCZĘŚĆ 7: Samochód ciężarowy do zimowego utrzymania o mocy min. 200KM i ładowności min. 9 t - Obwód Sierakowice - trasa nr 7
BeschreibungZwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego na trasie nr 7: 1. Sierakowice – Pałubice – Kamienica Królewska – (jednostka woj.) – Kamienica Królewska - Kamienicki Młyn – Pałubice - Sierakowice; 2. Sierakowice – Tuchlino – Sulęczyno – Zdunowice – Sulęczyno – Kołodzieje – Sulęczyno – Węsiory – Niesiołowice - Węsiory – Sulęczyno –Tuchlino – Sierakowice. Szacunkowa ilość godzin: 300. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
LosLOT-0009
TitelCZĘŚĆ 8: Samochód ciężarowy do zimowego utrzymania o mocy min. 200KM i ładowności min. 9 t - Obwód Sierakowice - trasa nr 8
BeschreibungZwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego na trasie nr 8: 1. Sierakowice – Puzdrowo – Łyśniewo – Puzdrowo - Gowidlino – Sulęczyno – Gowidlino - Puzdrowo – Sierakowice; 2. Sierakowice – Mojusz - Mojuszewska Huta – Mojusz – Bącka Huta – Mirachowo – Miechucino – Mirachowo – Mojusz - Sierakowice. Szacunkowa ilość godzin: 300. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
LosLOT-0010
TitelCZĘŚĆ 9: Ciągnik kołowy z własnym pługiem czołowym typu ciężkiego i z własną posypywarką mieszanki o ładowności min. 5t - trasa nr 9
BeschreibungZwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego na trasie nr 9: Kartuzy – Grzybno – Hopy- Grzybno – Kartuzy – Garcz – Sianowo – Garcz - Kartuzy. Szacunkowa ilość godzin: 200. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
LosLOT-0011
TitelCZĘŚĆ 10: Samochód ciężarowy z własnym pługiem i piaskarką do zimowego utrzymania o mocy min. 200KM i ładowności min. 9t – Chwaszczyno - trasa nr 10
BeschreibungZwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego na trasie nr 10: Chwaszczyno (gr. Powiatu wej.) – Chwaszczyno (rondo) – Chwaszczyno gr. Powiatu z m. Gdańsk- Chwaszczyno (Prof. Synaka) – Chwaszczyno (ul. Telewizyjna) - Chwaszczyno (Prof. Synaka) - Chwaszczyno (rondo) – Tuchom – Rębiechowo (rondo) - Chwaszczyno (gr. Powiatu wej.). Szacunkowa ilość godzin: 200. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
LosLOT-0012
TitelCZĘŚĆ 11: Ładowarka o pojemności łyżki min. 2m3 - Obwód Sierakowice
BeschreibungSiedziba Obwodu Drogowego w Sierakowicach stanowi miejsce podstawienia lub pracy dla: ładowarki o pojemności łyżki min. 2m3 wraz z kierowcą/operatorem do załadunku mieszanki piaskowo-solnej w ilości do 300 godzin pracy, oraz wg polecenia dyżurnego akcji zima do odśnieżania w ramach 300 godzin pracy jednostki sprzętowej. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
LosLOT-0013
TitelCZĘŚĆ 12: Ładowarka o pojemności łyżki min. 2m3 - Obwód Kartuzy
BeschreibungPlac składowy w Kartuzach stanowi miejsce podstawienia lub pracy dla: ładowarki o pojemności łyżki min. 2m3 wraz z kierowcą/operatorem do załadunku mieszanki piaskowo-solnej w ilości do 300 godzin pracy, oraz wg polecenia dyżurnego akcji zima do odśnieżania w ramach 300 godzin pracy jednostki sprzętowej. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
LosLOT-0014
TitelCZĘŚĆ 13: Koparko - ładowarka o pojemności łyżki min. 1m3 - do usuwania zatorów śnieżnych i załadunku śniegu
BeschreibungUsuwanie zatorów śnieżnych i załadunek śniegu na drogach powiatowych powiatu kartuskiego według wskazania Zamawiającego. Szacunkowa ilość godzin: 100. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
LosLOT-0015
TitelCZĘŚĆ 14: Ciągnik kołowy z własnym pługiem czołowym typu ciężkiego
BeschreibungZwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni dróg przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego. Szacunkowa ilość godzin: 100. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.
LosLOT-0016
TitelCZĘŚĆ 15: Ciągnik kołowy, typu lekkiego z własnym pługiem i posypywarką mieszanki do odśnieżania i posypywania chodników
BeschreibungZwalczanie śliskości zimowej przy użyciu środków uszorstniających zapewnionych przez Zamawiającego oraz odśnieżanie nawierzchni chodników przy użyciu osprzętu dostarczonego przez Zamawiającego. Szacunkowa ilość godzin: 500. Opis przedmiotu zamówienia zawarty został w rozdziale I pkt. 4 SWZ i rozdziale II SWZ.