2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa i uruchomienie rozwiązań umożliwiających fizyczną segmentację serwerów i urządzeń brzegowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dostawy i uruchomienia rozwiązań umożliwiających fizyczną segmentację serwerów dla Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze, zgodnie z Załącznikiem Nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie wraz z montażem oraz dostawą i uruchomieniem rozwiązań umożliwiających fizyczną segmentację serwerów i urządzeń brzegowych mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz wydajności infrastruktury sieciowej i serwerowej. Zaprojektowane rozwiązanie ma zapewniać fizyczną segmentację pozwalającą na izolację krytycznych zasobów IT, co minimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania się potencjalnych zagrożeń cybernetycznych oraz ogranicza dostęp nieautoryzowanych użytkowników do wrażliwych danych. Zamawiający dopuszcza w celu realizacji fizycznej segmentacji serwerów i urządzeń brzegowych przygotowanie drugiej serwerowni w zabudowie kontenerowej. Ostateczny termin zakończenia dostaw i realizacji zamówienia nie może przypadać później niż 15 maja 2026 r.
Vorherige Bekanntmachung: 762647-2025
Interne Kennung: ZP/PN/58/10/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1.Działając na podstawie dyspozycji art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że może unieważnić niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzył przeznaczyć na sfinansowanie całości zamówienia lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Zamawiający informuje, że ubiega się o dofinansowanie realizacji niniejszego zamówienia pn.: „Dostawa i uruchomienie rozwiązań umożliwiających fizyczną segmentację serwerów” – w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), w projekcie pn.: „KPO - Cyfryzacja w opiece zdrowotnej”. Inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będąca elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Nabór nr KPOD.07.03-IP.10-001/25 Tytuł projektu: „Wdrożenie e-usług w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej”. Obecnie wniosek o przyznanie dofinansowania znajduje się na etapie oceny. Ostateczna decyzja o przyznaniu lub odmowie przyznania środków finansowych nie została jeszcze podjęta. Orientacyjny termin rozpatrzenia wniosku: III Kwartał 2025 r. W związku z powyższym, Zamawiający będzie mógł udzielić zamówienia publicznego, tj. zawrzeć umowę z wykonawcą, dopiero po pozytywnym rozpatrzeniu ww. wniosku oraz po zawarciu umowy o dofinansowanie ze środków KPO. Wobec powyższego, Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy Pzp, w przypadku nieprzyznania środków publicznych przeznaczonych na sfinansowanie całości lub części zamówienia do czasu zakończenia postepowania o udzielnie zamówienia publicznego. 2.Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zostanie zastosowana tzw. "odwrócona kolejność oceny ofert", o której mowa w art. 139 ustawy PZP. Zamawiający stosując powyższą procedurę w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3.Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy PZP. 4.Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy PZP. 5.Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia, o których mowa w art. 442 ustawy PZP. 6.Zamawiający nie przewiduje w niniejszym postępowaniu wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 227 ustawy PZP. 7.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie: Przedmiot zamówienia, ze względu na swoją specyfikę jest niepodzielny, stanowi spójną całość. W ocenie Zamawiającego jest to zamówienie niepodzielne, ze względów merytorycznych, wykonawczych oraz racjonalnego wydatkowania środków publicznych. Brak dopuszczenia składania ofert częściowych w niniejszym postępowaniu nie grozi ograniczeniem konkurencji i nie stanowi utrudnienia do składania ofert dla małych i średnich przedsiębiorców. Zamawiający, przed wszczęciem postępowania, dokonał identyfikacji aktualnych potrzeb Zamawiającego w zakresie dostawy rozwiązań umożliwiających fizyczną segmentację serwerów. Przedmiot zamówienia stanowi funkcjonalną i organizacyjną całość. Zamawiający zwraca uwagę, że wydzielenie poszczególnych elementów przedmiotu zamówienia do odrębnych postępowań mogłoby albo zakończyć się unieważnieniem postępowania, np. w przypadku braku złożenia ofert albo przekroczenia kwoty, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, co w konsekwencji uniemożliwiłoby realizację zidentyfikowanych potrzeb Zamawiającego, albo uniemożliwić wyznaczenie jasnego podziału odpowiedzialności między Wykonawcami za należytą realizację odpowiedniego przedmiotu zamówienia, albo spowodować utratę gwarancji na realizowany przedmiot zamówienia w przypadku udzielenia zamówienia na integrację przedmiotu zamówienia innemu wykonawcy, niż wykonawcy wdrażającemu przedmiot zamówienia. Zamawiający stwierdza, że przedmiot zamówienia jest niepodzielny w rozumieniu art. 25 ust. 3 ustawy Pzp. 8.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych, o których mowa w art. 92 ustawy PZP. 9.Postępowanie nie jest prowadzone w celu zawarcia umowy ramowej. 10.Zamawiający przewiduje wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, o których mowa w art. 95 ustawy PZP. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ oraz w Projekcie umowy dostawy, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ, tj. czynności polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r., poz. 1465 ze zm.). Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę ww. wymagań oraz sankcji z tytułu ich niespełnienia określają zapisy w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ. Zamawiający nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP. 11.Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy PZP. 12.Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Koszty udziału w postępowaniu, a w szczególności koszty sporządzenia oferty, pokrywa Wykonawca. 13.Zamawiający wymaga wniesienia wadium. Szczegółowe informacje w tym zakresie zostały zawarte w pkt 13 SWZ. 14.Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 15.Zamawiający będzie rozliczał się z Wykonawcą wyłącznie z uwzględnieniem waluty polskiej. 16.Zamawiający przewiduje obligatoryjną wizję lokalną w dniu 17.11.2025r.,g.11:00
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dostawy i uruchomienia rozwiązań umożliwiających fizyczną segmentację serwerów dla Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze, zgodnie z Załącznikiem Nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie wraz z montażem oraz dostawą i uruchomieniem rozwiązań umożliwiających fizyczną segmentację serwerów i urządzeń brzegowych mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz wydajności infrastruktury sieciowej i serwerowej. Zaprojektowane rozwiązanie ma zapewniać fizyczną segmentację pozwalającą na izolację krytycznych zasobów IT, co minimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania się potencjalnych zagrożeń cybernetycznych oraz ogranicza dostęp nieautoryzowanych użytkowników do wrażliwych danych. Zamawiający dopuszcza w celu realizacji fizycznej segmentacji serwerów i urządzeń brzegowych przygotowanie drugiej serwerowni w zabudowie kontenerowej. Ostateczny termin zakończenia dostaw i realizacji zamówienia nie może przypadać później niż 15 maja 2026 r. Zamawiający informuje, że realizacja przedmiotu zamówienia odbywa się w ramach dofinansowania pn.: „Dostawa i uruchomienie rozwiązań umożliwiających fizyczną segmentację serwerów i urządzeń brzegowych” – w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), w projekcie pn.: „KPO - Cyfryzacja w opiece zdrowotnej”. Inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będąca elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Nabór nr KPOD.07.03-IP.10-001/25 Tytuł projektu: „Wdrożenie e-usług w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej”.
Interne Kennung: Pakiet Nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48219500 Switch- oder Router-Softwarepaket, 48781000 Systemverwaltungssoftwarepaket, 44211100 Mobile, modulare Containergebäude, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 72710000 Lokalnetz