536572-2025 - Wettbewerb
Polen – Außenbeleuchtungen – „Wdrażanie energooszczędnych technologii oświetlenia na terenie miasta Kolbuszowa” - etap: wymiana opraw nieenergooszczędnych na ledowe, wraz z konieczną przebudową systemu sterowania oświetleniem
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wdrażanie energooszczędnych technologii oświetlenia na terenie miasta Kolbuszowa” - etap: wymiana opraw nieenergooszczędnych na ledowe, wraz z konieczną przebudową systemu sterowania oświetleniem
Beschreibung: Zakres robót obejmuje: 1. Dostawę i wymianę opraw nieenergooszczędnych na oprawy LED w ilości 814 szt. różnych mocy i typów (w tym naświetlaczy w ilości 4 szt.) wraz ze sterownikami oświetlenia, wg załącznika nr 3. 2. Dostawę i wymianę wysięgników rurowych w ilości ok. 100 szt. 3. Dostawę i montaż sterowników oświetlenia w istniejących oprawach ledowych w ilości 412 szt., wg załącznika nr 4. 4. Przebudowę zasilania gniazd 230 V na potrzeby oświetlenia świątecznego, w ilości 84 sz. w słupach stalowych oraz w ilości 33 szt. na słupach betonowych. 5. Montaż sterowania w skrzynkach oświetlenia przejść dla pieszych w ilości 4 szt. oraz w szafie oświetlenia parkingu 1 szt. 6. Wymiana słupów oświetleniowych stalowych 5 m., malowanych RAL 9011 w ilości 17 szt. 7. Wykonanie koniecznych pomiarów i zestawień powykonawczych. Szczegółowy opis energooszczędnych opraw ledowych i wymaganych przedmiotowych środków dowodowych, został przedstawiony w STWiOR, który jest załącznikiem do umowy – zał. nr 1. Szczegółowy opis sterowników oświetlenia: -stopień szczelności oraz stopień odporności modułu na uderzenia Min. IP65, Min. IK08, -spełnia standardy D4i oraz Zhaga (sterownik Zhaga), NEMA -wykorzystuje standard LoRa 1.1 ze wsparciem roamingu do integracji z zewnętrznym oprogramowaniem, wspiera klasę C LoRa, -umożliwia konfigurację wszystkich parametrów poprzez LoRa, -umożliwia wymuszenie wykonania wszystkich poleceń poprzez LoRa, -umożliwia wymuszenie wysyłki konfiguracji oraz wszystkich parametrów pracy poprzez LoRa, -wysyła potwierdzenia odbioru komunikatów LoRa, -umożliwia komunikację singlecast oraz multicast LoRa, -obsługuje polecenia MAC LoRa od 0x01 do 0x0F włącznie, wysyłane z/do urządzenia i z/do stacji bazowej, -wykonuje aktywację OTAA, -jest zgodny ze specyfikacją LoRa Regional Parameters 1.1, pracuje na częstotliwości EU868, maksymalny pobór energii z oprawy wynosi 1W, -umożliwia zdalną aktualizację oprogramowania, -automatycznie rozpoznaje podłączoną oprawę, -wysyła parametry pracy poprzez LoRa, co skonfigurowany interwał, takie jak: a) data i czas wysyłki komunikatu w UTC, b) RSSI i SNR komunikatów, c) suma czasu pracy oprawy w godzinach, d) suma czasu pracy zasilacza w godzinach, e) suma zużytej energii oprawy i sterownika w Wh, f) obecne zużycie energii oprawy i modułu w W, g) moc świecenia oprawy w %, h) współczynnik mocy, i) napięcie w V, -wysyła informacje o wszystkich błędach uniemożliwiających poprawną pracę oprawy i/lub sterownika, uniemożliwiających stabilną komunikację ze modułem, wpływających na poprawność parametrów pracy, uniemożliwiających poprawną konfigurację modułu i uniemożliwiających wykonanie wysłanych poleceń, -umożliwia konfigurację harmonogramu świecenia przy pomocy kroków godzinowych, bazujących na wschodzie/zachodzie słońca w lokalizacji modułu oraz bazujących na poziomie światła zewnętrznego, -umożliwia konfigurację czasu przyciemniania oprawy oraz konfigurację domyślnej mocy świecenia oprawy w %, -umożliwia konfigurację interwału czasu wysyłki parametrów pracy, -umożliwia konfigurację przedziału czasu opóźnienia wysyłania komunikatów LoRa po uruchomieniu urządzenia, -umożliwia wymuszenie włączenia/wyłączenia oprawy z określoną mocą na określoną ilość minut, -Protokół sterownika jest publiczny, interoperacyjny i wersjonowany semantycznie. Środkami dowodowymi spełnienia ww. wymagań dla sterowników będą: a) deklaracja CE, b) kompletna lista protokołów komunikacyjnych sterownika Zamawiający oświadcza, że dysponuje otwartym oprogramowaniem Smartly, producent ISC Sp. z o.o., które umożliwia weryfikację podanych powyżej parametrów oferowanej oprawy wraz ze sterownikiem. Instalowane sterowniki muszą być kompatybilne z istniejącym systemem sterowania. Szczegółowe informacje na temat zakresu robót, przedmiotowych środków dowodowych, znajdują się w STWiOR, będącym załącznikiem nr 1 do specyfikacji.
Interne Kennung: ZP.271.1.24.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31527200 Außenbeleuchtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Wdrażanie energooszczędnych technologii oświetlenia na terenie miasta Kolbuszowa” - etap: wymiana opraw nieenergooszczędnych na ledowe, wraz z konieczną przebudową systemu sterowania oświetleni