See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acorduri cadru de furnizare "Pâine și produse alimentare"
Beschreibung: Asigurarea continuității privind aprovizionarea cu produse alimentare destinate hrănirii persoanelor private de libertate. Se va incheia un acord cadru de furnizare pe o perioada de 24 de luni cu maxim 3 operatori economici conform prevederilor art. 114 și art.115, alin. (1) și alin. (2), lit.b) din Legea nr. 98/2016, art.9, alin. (3), litera b) din HG 395/2016, cu modificările și completările ulterioare. Contractele subsecvente acordului-cadru vor fi încheiate lunar, trimestrial sau semestrial, in functie de fondurile bugetare disponibile si necesitățile autorității contractante. Contractele subsecvente se vor încheia fără reluarea competiției în conformitate cu art.118 lit.a), din Legea nr.98/2016, cu ofertantul clasat pe primul loc; în situația în care primul ofertant nu își susține prețul sau refuză încheierea contractului subsecvent, acesta este obligat să demonstreze imposibilitatea îndeplinirii clauzelor contractuale, autoritatea contractantă având posibilitatea încheierii contractului cu următorul clasat, până la epuizarea clasamentului. În cazul în care forța majora nu se demonstrează, operatorul economic care nu mai susține/refuză semnarea contractului subsecvent, se obligă să plătească, cu titlu de despăgubire diferența de preț dintre acesta și următorul clasat cu care se încheie contractul subsecvent. Acordurile-cadru se vor încheia ulterior expirării valabilității acordurilor cadru aflate deja în derulare pentru același obiect, adică cel mai devreme cu data de 31.10.2026: Lot 1 PÂINE SEMIALBĂ CU SARE AMBALATĂ - cod CPV: 15811100-7 Lot 2 PÂINE SEMIALBĂ FARA SARE AMBALATĂ - cod CPV: 15811100-7 Lot 3 BRANZĂ TELEMEA DE VACĂ - cod CPV: 15542000-9 Lot 4 PATE VEGETAL 100g - cod CPV: 15131310-1 Lot 5 CIUPERCI ÎN CONSERVĂ - cod CPV 15331400-1 Lot 7 OUA DE GĂINĂ - cod CPV: 03142500-3 Lot 8 CARCASĂ DE PORC DEGRESATĂ - cod CPV: 15113000-3; Lot 9 SALAM DE PORC - cod CPV 15131230-6 Lot 10 CRENVURȘTI DE PUI - cod CPV: 15131120-2; Lot 11 CÂRNAȚI AFUMAȚI - cod CPV: 1513130-5; Lot 12 PULPE DE PUI CU SPATĂ - cod CPV: 15112000-6; Lot 13 PATE DE FICAT DE PUI/100 g - cod CPV: 15131310-1 Lot 14 CARTOFI - cod CPV: 03212100-1; Lot 15 CEAPĂ GALBENĂ USCATĂ - cod CPV: 03221113-3 ; Lot 16 MORCOVI - cod CPV: 03221112-4; Lot 17 VARZĂ PROASPĂTĂ - cod CPV: 03221410-3. Lot 18 ȚELINĂ - cod CPV: 03221100-7 ; Lot 19 PĂSTÂRNAC- cod CPV: 03221110-0 ; Lot 19 MERE - cod CPV: 03222300-6 Perioada 31.10.2026-31.10.2028. Produsele mentionate fac parte din categoria - alimente hrana detinuti, necesare pentru asigurarea normelor de hrana a persoanelor private de libertate. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 10-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor cf OUG 107/2017. Numarul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor /candidaturilor : 11.
Interne Kennung: 2844944/2026/1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: PÂINE SEMIALBĂ CU SARE AMBALATĂ
Beschreibung: PÂINE SEMIALBĂ CU SARE AMBALATĂ cod CPV: 15811100-7 , Cantitate minimă acord cadru-84.552 kg, Cantitate maximă acord cadru-312.137 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioadă de 24 luni(31.10.2026-31.10,.2028). Cantitatea maximă estimată aferentă celui mai mare contract subsecvent-39.017,30 kg.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: PÂINE SEMIALBĂ FĂRĂ SARE AMBALATĂ
Beschreibung: PÂINE SEMIALBĂ FĂRĂ SARE AMBALATĂ cod CPV: 15811100-7 , Cantitate minimă acord cadru-12.775 kg, Cantitate maximă acord cadru-36.500 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioadă de 24 luni(31.10.2026-31.10.2028). Cantitatea maximă estimată aferentă celui mai mare contract subsecvent-4.562,50 kg.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Brânză telemea de vacă
Beschreibung: Brânză telemea de vacă cod CPV: 15542000-9 , Cantitate minimă acord cadru-5.867 kg, Cantitate maximă acord cadru-34.649 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioadă de 24 luni(31.10.2026-31.10.2028). Cantitatea maximă estimată aferentă celui mai mare contract subsecvent-4.331,13 kg.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: PATE VEGETAL 100g
Beschreibung: PATE VEGETAL 100g cod CPV: 15131310-1 , Cantitate minimă acord cadru-. 3.404 kg, Cantitate maximă acord cadru-24.109 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioadă de 24 luni(31.10.2026-31.10.2028). Cantitatea maximă estimată aferentă celui mai mare contract subsecvent-3.013,63 kg.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: CIUPERCI ÎN CONSERVĂ
Beschreibung: CIUPERCI ÎN CONSERVĂ cod CPV: 15331400-1, Cantitate minimă acord cadru-4.364 kg, Cantitate maximă acord cadru-70.176 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioadă de 24 luni(31.10.2026-31.10.2028). Cantitatea maximă estimată aferentă celui mai mare contract subsecvent-8.772 kg.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: OUĂ DE GAINĂ
Beschreibung: OUĂ DE GAINĂ cod CPV: 03142500-3, Cantitate minimă acord cadru- 1.845 Buc, Cantitate maximă acord cadru-343.570 Buc, Acordul cadru se incheie pe o perioadă de 24 luni(31.10.2026-31.10.2028). Cantitatea maximă estimată aferentă celui mai mare contract subsecvent-42.946 Buc
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: CARCASĂ DE PORC DEGRESATĂ
Beschreibung: CARCASĂ DE PORC DEGRESATĂ cod CPV: 15113000-3, Cantitate minimă acord cadru-1.237 kg, Cantitate maximă acord cadru-63.085 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioadă de 24 luni(31.10.2026-31.10.2028). Cantitatea maximă estimată aferentă celui mai mare contract subsecvent-7.885,63 kg.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: SALAM DE PORC
Beschreibung: SALAM DE PORC cod CPV: 15131230-6, Cantitate minimă acord cadru-. 4.373 kg, Cantitate maximă acord cadru-33.772 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioadă de 24 luni(31.10.2026-31.10.2028). Cantitatea maximă estimată aferentă celui mai mare contract subsecvent-4.221,50 kg.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: CRENVURȘTI DE PUI
Beschreibung: CRENVURȘTI DE PUI cod CPV: 15131120-2 , Cantitate minimă acord cadru-4.373 kg, Cantitate maximă acord cadru-33.772 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioadă de 24 luni(31.10.2026-31.10.2028). Cantitatea maximă estimată aferentă celui mai mare contract subsecvent-4.221,50 kg.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: CÂRNAȚI AFUMAȚI
Beschreibung: CÂRNAȚI AFUMAȚI cod CPV: 15131130-5, Cantitate minimă acord cadru- 4.373 kg, Cantitate maximă acord cadru-33.772 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioadă de 24 luni(31.10.2026-31.10.2028). Cantitatea maximă estimată aferentă celui mai mare contract subsecvent-4.221,50 kg.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: PULPE DE PUI CU SPATĂ
Beschreibung: PULPE DE PUI CU SPATĂ cod CPV: 15112000-6, Cantitate minimă acord cadru-9.468 kg, Cantitate maximă acord cadru-53.546 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioadă de 24 luni(31.10.2026-31.10.2028). Cantitatea maximă estimată aferentă celui mai mare contract subsecvent-6.693,25 kg.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: PATE DE FICAT DE PUI/100 g
Beschreibung: PATE DE FICAT DE PUI/100 g cod CPV: 15131310-1, Cantitate minimă acord cadru- 3.404 kg, Cantitate maximă acord cadru-24.109 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioadă de 24 luni(31.10.2026-31.10.2028). Cantitatea maximă estimată aferentă celui mai mare contract subsecvent-3.013,63 kg.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: CARTOFI
Beschreibung: CARTOFI cod CPV: 03212100-1, Cantitate minimă acord cadru-90.374 kg, Cantitate maximă acord cadru-315.061 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioadă de 24 luni(31.10.2026-31.10.2028). Cantitatea maximă estimată aferentă celui mai mare contract subsecvent-39.382,63 kg.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: CEAPĂ GALBENĂ USCATĂ
Beschreibung: CEAPĂ GALBENĂ USCATĂ cod CPV: 03221113-1, Cantitate minimă acord cadru- 7.944 kg, Cantitate maximă acord cadru-29.313 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioadă de 24 luni(31.10.2026-31.10.2028). Cantitatea maximă estimată aferentă celui mai mare contract subsecvent-3.664,13 kg.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: MORCOVI
Beschreibung: MORCOVI cod CPV: 03221112-4, Cantitate minimă acord cadru-1.145 kg, Cantitate maximă acord cadru-71.116 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioadă de 24 luni(31.10.2026-31.10.2028). Cantitatea maximă estimată aferentă celui mai mare contract subsecvent-8.889,50 kg.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: VARZĂ PROASPĂTĂ
Beschreibung: VARZĂ PROASPĂTĂ cod CPV: 03221410-3, Cantitate minimă acord cadru-6.757 kg, Cantitate maximă acord cadru-71.116 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioadă de 24 luni(31.10.2026-31.10.2028). Cantitatea maximă estimată aferentă celui mai mare contract subsecvent-8.889,50 kg.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: ȚELINĂ
Beschreibung: ȚELINĂ cod CPV: 03221100-7, Cantitate minimă acord cadru-1.145 kg, Cantitate maximă acord cadru-71.116 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioadă de 24 luni(31.10.2026-31.10.2028). Cantitatea maximă estimată aferentă celui mai mare contract subsecvent-8.889,50 kg.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: PĂSTÂRNAC
Beschreibung: PĂSTÂRNAC cod CPV:03221100-7, Cantitate minimă acord cadru-1.145 kg, Cantitate maximă acord cadru-71.116 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioadă de 24 luni(31.10.2026-31.10.2028). Cantitatea maximă estimată aferentă celui mai mare contract subsecvent-8.889,50 kg.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: MERE
Beschreibung: MERE cod CPV: 03222300-6, Cantitate minimă acord cadru-2.464 kg, Cantitate maximă acord cadru-14.746 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioadă de 24 luni(31.10.2026-31.10.2028). Cantitatea maximă estimată aferentă celui mai mare contract subsecvent1.843,25 kg.
Interne Kennung: 19