See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: MEDICAMENTE PROGRAME NATIONALE - SCLEROZA MULTIPLA, DIALIZA, HIV-SIDA, ONCOLOGIE , ATI
Beschreibung: CS: anual sau ori de cate ori este necesar, in functie de numarul de internari. AC: Pentru fiecare lot in parte, cant est min si cant est max in conformitate cu prevederile CS-ANEXA ; CS: Pentru fiecare lot in parte, cant est max in conformitate cu prevederile CS-ANEXA; CS: Pentru fiecare lot in parte, val. max a unui CS in conformitate cu prevederile CS-ANEXA; Contractele subsecvente se vor incheia in functie de necesitatile autoritatii contractante, cantitatile minime si maxime fiind estimate. Termenul limita in care AC va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari /informatii suplimentare va fi a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor conform art.160 coraborat cu art.161 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor : 20 zile.
Interne Kennung: 3963722_2025_PAAPD1543565
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33692800 Dialyselösungen
5. Los
Los: LOT-0183
Titel: OCRELIZUMAB 40 mg/ml-23 ml sol inj flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=180 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 360 VALOARE MINIMA/36 LUNI=7511587.20 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=15023174.40 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=5007724.80
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33661000 Arzneimittel für das Nervensystem
Los: LOT-0184
Titel: ACIDUM GADOTERIC 0.5 mmol/ml 20ml sol inj flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 10800 VALOARE MINIMA/36 LUNI=421164.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=1263492.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=421164.00
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0049
Titel: IODIXANOLUM 320mg/ml-50 ml sol inj flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 18000 VALOARE MINIMA/36 LUNI=191124.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=955620.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=318540.00
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0050
Titel: IODIXANOLUM 320mg/ml-100 ml sol inj flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 18000 VALOARE MINIMA/36 LUNI=371196.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=1855980.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=618660.00
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33694000 Diagnostika
Los: LOT-0051
Titel: IOHEXOLUM 350mg I/ml- 200ml subst.de contrast flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 10800 VALOARE MINIMA/36 LUNI=641052.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=1923156.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=641052.00
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0185
Titel: SOLUTIE DE GLUCOZA ANHIDRA SI SUBSTANTA TAMPON LACTAT pt DIALIZA PERITONEALA CAPD2 15 g/dl 2000ML sistem cu dubla punga 2000 ml Punga
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=21600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 64800 VALOARE MINIMA/36 LUNI=1570104.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=4710312.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=1570104.00
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 33652100 Antineoplastische Mittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33692800 Dialyselösungen
Los: LOT-0055
Titel: SOLUTIE DE GLUCOZA ANHIDRA SI SUBSTANTA TAMPON LACTAT pt DIALIZA PERITONEALA CAPD4 22,73g/dl 2000ML sistem cu dubla punga 2000 ml Punga
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=7200 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 21600 VALOARE MINIMA/36 LUNI=523368.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=1570104.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=523368.00
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0056
Titel: PARICALCITOLUM 5 mcg/ml-1 ml sol inj fiola
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 21600 VALOARE MINIMA/36 LUNI=190980.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=1145880.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=381960.00
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0058
Titel: DARBEPOETINUM ALFA- 30 mcg/0.3ml sol.inj seringa preumpluta
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 14400 VALOARE MINIMA/36 LUNI=708732.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=2834928.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=944976.00
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0186
Titel: ABACAVIRUM+LAMIVUDINUM 600 mg/300 mg compr compr
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=10800 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 32400 VALOARE MINIMA/36 LUNI=194076.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=582228.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=194076.00
Interne Kennung: 10
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33651400 Antivirale Mittel zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0187
Titel: ATAZANAVIRUM 300 mg compr compr
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=10800 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 43200 VALOARE MINIMA/36 LUNI=508248.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=2032992.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=677664.00
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0188
Titel: DOLUTEGRAVIRUM 25 mg compr compr
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=10800 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 43200 VALOARE MINIMA/36 LUNI=418608.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=1674432.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=558144.00
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0189
Titel: DORAVIRINUM+LAMIVUDINUM+TENOFOVIRUM 100mg/300mg/245mg compr compr
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=10800 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 86400 VALOARE MINIMA/36 LUNI=709776.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=5678208.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=1892736.00
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0190
Titel: LAMIVUDINUM/ZIDOVUDINA 150mg/300mg compr.film cpr
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=21600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 86400 VALOARE MINIMA/36 LUNI=258768.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=1035072.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=345024.00
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0191
Titel: LOPINAVIR+RITONAVIR 200 mg+50 mg compr compr
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=10800 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 43200 VALOARE MINIMA/36 LUNI=128304.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=513216.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=171072.00
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0192
Titel: RILPIVIRINUM 25 mg compr compr
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=8640 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 21600 VALOARE MINIMA/36 LUNI=262656.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=656640.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=218880.00
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0193
Titel: RITONAVIRUM 100 mg compr compr
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=10800 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 43200 VALOARE MINIMA/36 LUNI=31968.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=127872.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=42624.00
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0194
Titel: ACIDUM ZOLENDRONICUM 4mg/100ml sol perf punga
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 7200 VALOARE MINIMA/36 LUNI=378828.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=757656.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=252552.00
Interne Kennung: 18
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33652100 Antineoplastische Mittel
Los: LOT-0195
Titel: ATEZOLIZUMAB 1200 mg/20 ml Conc.pt.sol.perf. flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=36 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 360 VALOARE MINIMA/36 LUNI=577707.12 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=5777071.20 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=1925690.40
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0196
Titel: AVATROMBOPAG 20 mg compr compr
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=1080 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 10800 VALOARE MINIMA/36 LUNI=303458.40 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=3034584.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=1011528.00
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0197
Titel: AZACITIDINUM 100 mg pulb pt susp inj flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=216 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 1080 VALOARE MINIMA/36 LUNI=139404.24 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=697021.20 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=232340.40
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0198
Titel: AZACITIDINUM 150 mg pulb pt susp inj flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=36 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 360 VALOARE MINIMA/36 LUNI=53582.40 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=535824.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=178608.00
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0199
Titel: BEVACIZUMABUM 25mg/ml-16ml conc pt sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=720 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 4320 VALOARE MINIMA/36 LUNI=1915365.60 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=11492193.60 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=3830731.20
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0200
Titel: CABAZITAXELUM 60mg conc+solv pt sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=360 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 720 VALOARE MINIMA/36 LUNI=3742239.60 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=7484479.20 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=2494826.40
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0201
Titel: CABAZITAXELUM 10 mg/ml-4.5 ml conc pt sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=36 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 216 VALOARE MINIMA/36 LUNI=191019.24 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=1146115.44 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=382038.48
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0202
Titel: CABAZITAXELUM 10 mg/ml-6 ml conc pt sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=36 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 216 VALOARE MINIMA/36 LUNI=254332.44 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=1525994.64 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=508664.88
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0203
Titel: CALCII FOLINAS 10mg/ml-20 ml sol inj/perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 18000 VALOARE MINIMA/36 LUNI=515484.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=2577420.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=859140.00
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0204
Titel: CALCII FOLINAS 10 mg/ml-10 ml sol inj/perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 21600 VALOARE MINIMA/36 LUNI=307800.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=1846800.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=615600.00
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0205
Titel: CALCII FOLINAS 100 mg/10 ml sol inj flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 18000 VALOARE MINIMA/36 LUNI=95040.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=475200.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=158400.00
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0206
Titel: CARBOPLATINUM 600 mg conc.pt sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=2160 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 7200 VALOARE MINIMA/36 LUNI=681955.20 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=2273184.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=757728.00
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0207
Titel: CARBOPLATINUM 450 mg conc.pt sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=2160 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 7200 VALOARE MINIMA/36 LUNI=466970.40 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=1556568.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=518856.00
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0208
Titel: CARFILZOMIB 60 mg pulbere pt sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=864 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 2160 VALOARE MINIMA/36 LUNI=3851755.20 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=9629388.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=3209796.00
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0209
Titel: CEMIPLIMABUM 350 mg conc.pt sol. Perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=720 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 2160 VALOARE MINIMA/36 LUNI=12024208.80 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=36072626.40 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=12024208.80
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0210
Titel: CETUXIMABUM 5 mg/ml-20ml sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=2160 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 8640 VALOARE MINIMA/36 LUNI=1580752.80 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=6323011.20 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=2107670.40
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0211
Titel: CISPLATINUM 1 mg/ml-50 ml Conc. Pt. sol. Perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 14400 VALOARE MINIMA/36 LUNI=166500.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=666000.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=222000.00
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0212
Titel: CISPLATINUM 1 mg/ml-25 ml Conc. Pt. sol. Perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 28800 VALOARE MINIMA/36 LUNI=75420.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=603360.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=201120.00
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0213
Titel: CLADRIBINUM 2 mg/ml -5 ml sol inj flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=360 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 1440 VALOARE MINIMA/36 LUNI=492490.80 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=1969963.20 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=656654.40
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0214
Titel: DECITABINA 50 mg pulbere conc pt sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=216 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 1080 VALOARE MINIMA/36 LUNI=1063311.84 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=5316559.20 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=1772186.40
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0215
Titel: DOXORUBICINA 100 mg Conc. Pt. sol. Perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=720 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 3600 VALOARE MINIMA/36 LUNI=93060.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=465300.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=155100.00
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0216
Titel: EPIRUBICINUM 10mg sol inj/perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=7200 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 36000 VALOARE MINIMA/36 LUNI=145008.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=725040.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=241680.00
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0217
Titel: EPIRUBICINUM 100 mg sol inj/perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=1800 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 7200 VALOARE MINIMA/36 LUNI=377028.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=1508112.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=502704.00
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0218
Titel: ETOPOSIDUM 200 mg Conc. Pt. sol. Perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=1800 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 7200 VALOARE MINIMA/36 LUNI=223110.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=892440.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=297480.00
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0219
Titel: FACTOR VIII DE COAGULARE UMAN SI FACTOR WILLEBRAND 500UI F/VIII/375UIFVW pulb+sol flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=720 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 2160 VALOARE MINIMA/36 LUNI=485870.40 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=1457611.20 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=485870.40
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0220
Titel: FLUOROURACILUM 50 mg/ml-5 ml sol inj/perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 36000 VALOARE MINIMA/36 LUNI=14112.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=141120.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=47040.00
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0221
Titel: FLUOROURACILUM 50 mg/ml-10 ml sol inj/perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=7200 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 21600 VALOARE MINIMA/36 LUNI=56448.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=169344.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=56448.00
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0222
Titel: FLUOROURACILUM 50 mg/ml-50 ml sol inj/perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 14400 VALOARE MINIMA/36 LUNI=116928.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=467712.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=155904.00
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0223
Titel: FLUOROURACILUM 50MG/ML-20ML conc pt sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 21600 VALOARE MINIMA/36 LUNI=77976.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=467856.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=155952.00
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0224
Titel: GEMCITABINA 38mg/ml -a 2000 mg/52,6 ml conc pt sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 8640 VALOARE MINIMA/36 LUNI=1064664.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=2555193.60 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=851731.20
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0225
Titel: IRINOTECANUM pegylat 4,3 mg/ml*10 ml conc pt dispersie perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=360 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 1080 VALOARE MINIMA/36 LUNI=1439881.20 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=4319643.60 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=1439881.20
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0226
Titel: METHOTREXATUM 10mg/ml-1.5ml sol inj seinga preumpluta
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=1800 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 7200 VALOARE MINIMA/36 LUNI=126396.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=505584.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=168528.00
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0227
Titel: NIVOLUMABUM 100mg Conc.pt.sol.perf. flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=2160 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 7200 VALOARE MINIMA/36 LUNI=10815444.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=36051480.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=12017160.00
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0228
Titel: NIVOLUMABUM 40mg conc.ptr.sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=1080 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 3600 VALOARE MINIMA/36 LUNI=2107047.60 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=7023492.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=2341164.00
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0229
Titel: OXALIPLATINUM 50 mg conc.ptr.sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=7200 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=18000 VALOARE MINIMA/36 LUNI=349560.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=873900.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=291300.00
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0230
Titel: PACLITAXEL -NAB 100 mg conc pt dispersie perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=360 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=720 VALOARE MINIMA/36 LUNI=571572.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=1143144.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=381048.00
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0231
Titel: PANITUMUMAB 100 mg conc.ptr.sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=1080 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 4320 VALOARE MINIMA/36 LUNI=1506988.80 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=6027955.20 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=2009318.40
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0232
Titel: PANITUMUMAB 400 mg conc.ptr.sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=1080 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 4320 VALOARE MINIMA/36 LUNI=5989723.20 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=23958892.80 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=7986297.60
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0233
Titel: PEGASPARGASUM 750U/ml pulb pt susp inj/perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=360 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 720 VALOARE MINIMA/36 LUNI=2653801.20 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=5307602.40 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=1769200.80
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0234
Titel: RAMUCIRUMAB 10 mg/ml-10ml conc.ptr.sol perf set -2 flacoane
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=1080 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 2160 VALOARE MINIMA/36 LUNI=3722598.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=7445196.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=2481732.00
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0235
Titel: RURIOCTOGOG ALFA PEGOL 1000 UI pulb+solv flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=1080 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 2160 VALOARE MINIMA/36 LUNI=2770178.40 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=5540356.80 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=1846785.60
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0236
Titel: TOPOTECAM 4 mg conc pt sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=720 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=2160 VALOARE MINIMA/36 LUNI=197006.40 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=591019.20 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=197006.40
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0237
Titel: VACCIN BCG ONCO 100 mg/ml pulb +solv pt susp intravazicala fiola
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=360 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=1440 VALOARE MINIMA/36 LUNI=354348.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=1417392.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=472464.00
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0238
Titel: ACECLOFENACUM 100 mg cpr cpr
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=10800 VALOARE MINIMA/36 LUNI=2484.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=7452.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=2484.00
Interne Kennung: 62
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33661200 Analgetika
Los: LOT-0239
Titel: ACIDUM TRANEXAMICUM 100 mg/ ml -5 ml sol inj fiola
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=18000 VALOARE MINIMA/36 LUNI=8208.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=41040.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=13680.00
Interne Kennung: 63
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
Los: LOT-0240
Titel: ACIDUM TRANEXAMICUM 100 mg/ ml -10 ml sol inj fiola
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=18000 VALOARE MINIMA/36 LUNI=20016.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=100080.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=33360.00
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0241
Titel: APOMORFINA 5 mg/ml-10 ml sol perf seringa preumpluta
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=360 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=1800 VALOARE MINIMA/36 LUNI=36990.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=184950.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=61650.00
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0242
Titel: BICARBONAT DE SODIU 84 mg/ ml -80 ml conc pt sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=18000 VALOARE MINIMA/36 LUNI=22932.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=114660.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=38220.00
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0243
Titel: CARBETOCINA 100 micrograme/ ml -1 ml sol inj flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=432 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=1440 VALOARE MINIMA/36 LUNI=32313.60 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=107712.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=35904.00
Interne Kennung: 67
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33641200 Andere Gynäkologika
Los: LOT-0244
Titel: CARBUNE ACTIVAT (NORIT CARBOMIX) GRANULE sau echivalent 25g pulb.pt.sol.orala flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=1080 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=4320 VALOARE MINIMA/36 LUNI=52920.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=211680.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=70560.00
Interne Kennung: 68
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33610000 Arzneimittel für Verdauungstrakt und Stoffwechsel
Los: LOT-0245
Titel: CARBUNE ACTIVAT (NORIT CARBOMIX) GRANULE sau echivalent 50g pulb.pt.sol.orala flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=1080 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=4320 VALOARE MINIMA/36 LUNI=99360.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=397440.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=132480.00
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0246
Titel: CASPOFUNGIN 50 pulb pt conc pt sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=1080 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 4320 VALOARE MINIMA/36 LUNI=993556.80 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=3974227.20 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=1324742.40
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0247
Titel: CASPOFUNGIN 70 pulb pt conc pt sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=360 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=2160 VALOARE MINIMA/36 LUNI=428950.80 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=2573704.80 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=857901.60
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0248
Titel: CEFAZOLIN 1 g pulbere pt.sol.inj/perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=36000 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=108000 VALOARE MINIMA/36 LUNI=218520.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=655560.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=218520.00
Interne Kennung: 72
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33651000 Antiinfektiva zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0249
Titel: COMBINATII (acid alfa lipoic, acizi omega 3, vitamina b1 (tiamina), vitamina b2 (riboflavina), vitamina b5 (acid pantotenic), vitamina b6 (piridoxina), vitamina e (tocoferol) tip ALANERV sau echivalent combinatii cps cps
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=14400 VALOARE MINIMA/36 LUNI=7128.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=28512.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=9504.00
Interne Kennung: 73
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33632000 Arzneimittel für das Muskel- und Skelettsystem
Los: LOT-0250
Titel: COMBINATII (Acid alfa-lipoic,Vitamina E ,(superoxid-dismutază); Selenit de sodiu etc) tip ALASOD sau echivalent combinatii cps cps
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=10800 VALOARE MINIMA/36 LUNI=10080.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=30240.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=10080.00
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0251
Titel: COMBINATII (Clorură de sodiu 6,80 g Clorură de potasiu 0,30 g Clorură de magneziu hexahidrat 0,20 g Clorură de calciu dihidrat 0,37 g Acetat de sodiu trihidrat 3,27 g Acid L-malic 0,67 g) tip STEROFUNDIN sau echivalent 500 ml sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=14400 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=57600 VALOARE MINIMA/36 LUNI=58464.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=233856.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=77952.00
Interne Kennung: 75
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33692000 Arzneimittellösungen
Los: LOT-0252
Titel: COMBINATII (Clorură de sodiu 6,80 g Clorură de potasiu 0,30 g Clorură de magneziu hexahidrat 0,20 g Clorură de calciu dihidrat 0,37 g Acetat de sodiu trihidrat 3,27 g Acid L-malic 0,67 g) tip STEROFUNDIN sau echivalent 1000 ml sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=10800 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=43200 VALOARE MINIMA/36 LUNI=63072.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=252288.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=84096.00
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0253
Titel: COMBINATII (DICLOFENACUM + THIAMINUM + PYRID OXINUM + CYANOCOBALAMINUM) tip TRATUL PLUS sau echivalent combinatii cps cps
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=10800 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=43200 VALOARE MINIMA/36 LUNI=5616.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=22464.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=7488.00
Interne Kennung: 77
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33632100 Antiphlogistika und Antirheumatika
Los: LOT-0254
Titel: Combinatii (PARACETAMOL+DICLOFENAC) tip ACECLOFEN sau echivalent 500 mg/20 mg supoz supoz
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=10800 VALOARE MINIMA/36 LUNI=11520.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=34560.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=11520.00
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0255
Titel: COMBINATII (sulfadiazina de argint micronizat+caolin)tip SOFARGEN sau echivalent 0,1 g+9,7g-125 ml spray tub
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=360 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=720 VALOARE MINIMA/36 LUNI=17100.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=34200.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=11400.00
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0256
Titel: COMBINATII (THIAMINUM + PYRIDOXINUM + CYANO COBALAMINUM) tip NEUROMULTIVIT sau echivalent 110 mg/100 mg/1 mg/2 ml sol inj fiola
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=10800 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=72000 VALOARE MINIMA/36 LUNI=67176.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=447840.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=149280.00
Interne Kennung: 80
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33616000 Vitamine
Los: LOT-0257
Titel: COMBINATII(fosfat de sodiu monobazic anhidru,fosfat de sodiu bibazic anhidru,excipienti,apa distilata)tip Clismalax sau echivalent 33610000-9 Medicamente pentru tractul digestiv şi metabolism combinatii 133 ml buc
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=2160 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=3600 VALOARE MINIMA/36 LUNI=30240.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=50400.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=16800.00
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0258
Titel: COMBINATII(sulfat de condroitina,acid hialuronic,aloe,miere )tip Gerd off sau echivalent 33611000-6 Medicamente împotriva tulburărilor provocate de hiperaciditate combinatii 10 ml plic
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=720 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=7200 VALOARE MINIMA/36 LUNI=2052.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=20520.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=6840.00
Interne Kennung: 82
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33611000 Mittel bei säurebedingten Erkrankungen (Antacida)
Los: LOT-0259
Titel: COMBINATII-(triamcinolon+clorchinaldol)tip tramcinolon S sau echivalent 1 mg/30 mg/g-15 g crema tub
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=360 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=1080 VALOARE MINIMA/36 LUNI=6192.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=18576.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=6192.00
Interne Kennung: 83
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33631000 Dermatika
Los: LOT-0260
Titel: COMBINAŢII (NAPROXENUM + ESOMEPRAZOLUM)tip Vimovo sau echivalent 500 mg/20 mg compr compr
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=10800 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=21600 VALOARE MINIMA/36 LUNI=18036.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=36072.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=12024.00
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0261
Titel: DABIGATRANUM ETEXILATUM 110 mg caps caps
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=2160 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=10800 VALOARE MINIMA/36 LUNI=5767.20 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=28836.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=9612.00
Interne Kennung: 85
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33622100 Herztherapiemittel
Los: LOT-0262
Titel: DABIGATRANUM ETEXILATUM 150 mg caps caps
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=2160 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=10800 VALOARE MINIMA/36 LUNI=5659.20 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=28296.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=9432.00
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0263
Titel: DALTEPARINUM 5000 UI/0,2 ml sol.inj. seringa
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=7200 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=36000 VALOARE MINIMA/36 LUNI=111024.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=555120.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=185040.00
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0264
Titel: DAPAGLIFOZINUM tip Forxiga sau echivalent 10 mg compr film compr retard
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=1080 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=8640 VALOARE MINIMA/36 LUNI=5756.40 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=46051.20 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=15350.40
Interne Kennung: 88
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33615000 Antidiabetika
Los: LOT-0265
Titel: DEXAMETHASONUM 8 mg/2 ml sol inj fiola
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=72000 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=216000 VALOARE MINIMA/36 LUNI=97920.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=293760.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=97920.00
Interne Kennung: 89
Los: LOT-0266
Titel: DICLOFENACUM 150 mg cps
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=10800 VALOARE MINIMA/36 LUNI=8208.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=24624.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=8208.00
Interne Kennung: 90
Los: LOT-0267
Titel: DICLOFENACUM 30 mg / g x 46,5 g spuma tub
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=360 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=720 VALOARE MINIMA/36 LUNI=14040.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=28080.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=9360.00
Interne Kennung: 91
Los: LOT-0268
Titel: DICLOFENACUM +HEPARINA+DEXPANTENTOL +LEVOMENTOL 10 mg+500UI/g gel - 45 g gel tub
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=360 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=720 VALOARE MINIMA/36 LUNI=11520.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=23040.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=7680.00
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0269
Titel: DICLOFENACUM +HEPARINA+DEXPANTENTOL +LEVOMENTOL 10 mg+500UI/g gel - 100 g gel tub
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=360 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=720 VALOARE MINIMA/36 LUNI=23040.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=46080.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=15360.00
Interne Kennung: 93
Los: LOT-0270
Titel: EPTIFIBATIDA 2 mg/ ml -10 ml sol inj flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=36 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=72 VALOARE MINIMA/36 LUNI=9920.52 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=19841.04 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=6613.68
Interne Kennung: 94
Los: LOT-0271
Titel: GLUCOSUM 20% - 500ml sol.perf flacon/punga
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=1800 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=3600 VALOARE MINIMA/36 LUNI=7344.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=14688.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=4896.00
Interne Kennung: 95
Los: LOT-0272
Titel: Hialuronat de sodiu tip Cystohyal sau echivalent 40mg/50ml sol sterila flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=36 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=180 VALOARE MINIMA/36 LUNI=5940.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=29700.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=9900.00
Interne Kennung: 96
Los: LOT-0273
Titel: IBUPROFEN 400 mg sol.perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=10800 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=21600 VALOARE MINIMA/36 LUNI=156708.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=313416.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=104472.00
Interne Kennung: 97
Los: LOT-0274
Titel: IBUPROFEN 600 mg sol.perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=7200 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=14400 VALOARE MINIMA/36 LUNI=174600.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=349200.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=116400.00
Interne Kennung: 98
Los: LOT-0275
Titel: LEVOSIMENDAN 2,5 mg/ml-5 ml conc pt sol perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=36 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=72 VALOARE MINIMA/36 LUNI=21600.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=43200.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=14400.00
Interne Kennung: 99
Los: LOT-0276
Titel: LOPERAMID 2 mg cps cps
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=2160 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=8640 VALOARE MINIMA/36 LUNI=1036.80 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=4147.20 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=1382.40
Interne Kennung: 100
Los: LOT-0277
Titel: LORATADINA 10 mg cpr cpr
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=10800 VALOARE MINIMA/36 LUNI=3096.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=9288.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=3096.00
Interne Kennung: 101
Los: LOT-0278
Titel: MAGNESI SULFAS 200 mg/ml-10 ml sol inj fiola
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=2160 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=4320 VALOARE MINIMA/36 LUNI=8812.80 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=17625.60 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=5875.20
Interne Kennung: 102
Los: LOT-0279
Titel: MEROPENEM 1 g pulbere pt.sol.inj/perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=36000 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI= 129600 VALOARE MINIMA/36 LUNI=2842560.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=10233216.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=3411072.00
Interne Kennung: 103
Los: LOT-0280
Titel: METHYLPREDNISOLONUM 125 mg liof pt.sol.inj+solv flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=7200 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=14400 VALOARE MINIMA/36 LUNI=201024.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=402048.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=134016.00
Interne Kennung: 104
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33642200 Corticosteroide zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0281
Titel: NYSTATINUM 500000 UI compr compr
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=7200 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=43200 VALOARE MINIMA/36 LUNI=7344.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=44064.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=14688.00
Interne Kennung: 105
Los: LOT-0282
Titel: OCTREOTIDUM 0,1 mg/ml-1ml sol inj/perf fiola
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=3600 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=18000 VALOARE MINIMA/36 LUNI=25056.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=125280.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=41760.00
Interne Kennung: 106
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33621200 Antihämorrhagika
Los: LOT-0283
Titel: OFLOXACINUM 3mg/ml sol oftalmica flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=360 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=720 VALOARE MINIMA/36 LUNI=4212.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=8424.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=2808.00
Interne Kennung: 107
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33662100 Ophthalmika
Los: LOT-0284
Titel: OMEPRAZOL 40 mg pulbere pt.sol.inj/perf flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=36000 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=144000 VALOARE MINIMA/36 LUNI=574920.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=2299680.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=766560.00
Interne Kennung: 108
Los: LOT-0285
Titel: PARACETAMOL 60 mg/5 ml-100 ml sol orala flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=360 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=720 VALOARE MINIMA/36 LUNI=3924.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=7848.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=2616.00
Interne Kennung: 109
Los: LOT-0286
Titel: PARACETAMOL 120mg/5ml-100 ml sol orala flacon
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=360 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=720 VALOARE MINIMA/36 LUNI=4320.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=8640.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=2880.00
Interne Kennung: 110
Los: LOT-0287
Titel: "Solutia de substitutie pentru procedurile de dializa" Na + = 140; K + =1,5; Ca 2+ =2,0; Mg 2+ =0,75; Cl - =113; Acetat = 30,060,0mmol/ml;Osmolaritate teoretica: 297mOsm/l solutie punga
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=7200 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=21600 VALOARE MINIMA/36 LUNI=612000.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=1836000.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=612000.00
Interne Kennung: 111
Los: LOT-0288
Titel: "Solutie de citrat 4 % -2.000 ml." "Na + = 133; K + =2; Mg 2+ =0,75; Cl - =116,5; HCO3 =20; Si Gl= 1,1g/l; Osmolaritate teoretica ≥278mOsm/l 7,4 pH" solutie punga
Beschreibung: CANTITATE MINIMA/36 LUNI=7200 CANTITATE MAXIMA/36 LUNI=14400 VALOARE MINIMA/36 LUNI=518400.00 VALOARE MAXIMA/36 LUNI=1036800.00 VALOAREA CELUI MAI MARE CTR. SUBS./12 LUNI=345600.00
Interne Kennung: 112