536839-2026 - Ergebnis
Rumänien – Drehmaschinen, Bohr- und Fräswerkzeugmaschinen – Furnizare Instrumente ateliere specializate pentru proiectul: Reabilitarea, modernizarea, extinderea si dotarea Liceului Tehnologic ”Tase Dumitrescu” Mizil
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare Instrumente ateliere specializate pentru proiectul: Reabilitarea, modernizarea, extinderea si dotarea Liceului Tehnologic ”Tase Dumitrescu” Mizil
Beschreibung: Contractul ce face obiectul prezentei proceduri de atribuire are ca obiect Furnizare Instrumente ateliere specializate pentru proiectul: Reabilitarea, modernizarea, extinderea si dotarea Liceului Tehnologic ”Tase Dumitrescu” Mizil și se derulează în cadrul proiectului „Reabilitarea, modernizarea, extinderea si dotarea Liceului Tehnologic ”Tase Dumitrescu” Mizil”, finantat prin POR 2014-2020, Axa Prioritară 10 - Îmbunătățirea infrastructurii educaționale.- Obiectiv Specific 10.2 Creșterea gradului de participare la învăţământul profesional şi tehnic şi învăţare pe tot parcursul vieţii, proiectul etapizat pe Programul Regional Sud-Muntenia 2021-2027, Contractul de finanțare 40/13.09.2024, proiect etapizat pe Programul Regional Sud-Muntenia 2021-2027, Contract de finanțare 40/13.09.2024 Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 10 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 5-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 15562570/2025/39636
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Procedura de achiziție a fost derulată anterior în două rânduri, fără a se depune oferte conforme. Proiectul ”Reabilitarea, modernizarea, extinderea si dotarea Liceului Tehnologic ”Tase Dumitrescu” Mizil” trebuie finalizat până 31.12.2025, iar achiziția acestor echipamente este esențială pentru atingerea indicatorilor de rezultat, autoritatea contractantă se află într-o situație de urgență obiectivă, care nu se datorează propriei acțiuni sau inacțiuni
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42620000 Drehmaschinen, Bohr- und Fräswerkzeugmaschinen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Se dorește achiziția de Instrumente ateliere specializate pentru proiectul: Reabilitarea, modernizarea, extinderea si dotarea Liceului Tehnologic ”Tase Dumitrescu” Mizil
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42621100 CNC-Drehmaschine, 42662100 Elektroschweißvorrichtungen, 42990000 Diverse Maschinen und Geräte für besondere Zwecke