536843-2026 - Wettbewerb
Polen – Tragbare Computer – Zakup i dostawa fabrycznie nowego sprzętu komputerowego, oprogramowania, akcesoriów i wyposażenia pracowni CKZ do realizacji zajęć praktycznych (6 części)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa fabrycznie nowego sprzętu komputerowego, oprogramowania, akcesoriów i wyposażenia pracowni CKZ do realizacji zajęć praktycznych (6 części)
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje zakup i dostawę m.in.: drukarek 3D; urządzeń do projekcji; sprzętu komputerowego wraz z wyposażeniem przeznaczonego dla zawodów mechanicznych; sprzętu serwerowego wraz z wyposażeniem i oprogramowaniem (serwer z systemem operacyjnym, dyskami, oprzyrządowaniem oraz licencjami dostępowymi – 4 zestawy); sprzętu komputerowego, sieciowego, drukarek i oprogramowani wraz z dodatkowym wyposażeniem; laptopów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) - zał. 2.1 do 2.6
Interne Kennung: AP.271.60.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Przedmiotowe zamówienie finansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji, na podstawie umowy nr FESL.10.14-IZ.01-06C1/23 zawartej pomiędzy Województwem Śląskiem a Miastem Ruda Śląska o realizacji projektu „Czas na nowoczesne technologie – modernizacja pracowni w centrum kształcenia zawodowego w Rudzie Śląskiej – etap II” dla Priorytetu: FESL.10 „Fundusze Europejskie na transformację”, dla Działania: FESL.10.14 „Infrastruktura kształcenia zawodowego”, który to projekt Zamawiający zobowiązany jest zrealizować i rozliczyć na dzień dzisiejszy do końca października 2026r. (Zamawiający wystąpił o przedłużenie tego terminu do 31.12.2026r.). Mając na uwadze wszelkie terminy związane z przeprowadzeniem postępowania o udzielenie zamówienia, a także realizację umowy w sprawie zamówienia publicznego zachodzi duże ryzyko, iż Zamawiający nie zdąży z wykonaniem umowy w wymaganym terminie. Należy założyć duże prawdopodobieństwo, że procedura wyboru oferty najkorzystniejszej może zostać wydłużona, w tym między innymi z uwagi na skorzystanie przez Wykonawców ze środków ochrony prawnej. Stąd Zamawiający ocenił, że istnieje ryzyko braku możliwości zawarcia umowy i realizacji zamówienia w planowanym terminie. Ponadto należy zwrócić uwagę na fakt, iż dostawy objęte niniejszym postępowaniem były przedmiotem prowadzonych wcześniej przez Zamawiającego dwóch postępowań, które z różnych przyczyn zostały unieważnione, a niniejsze zamówienie stanowi powtórzenie wcześniej ogłoszonych i znanych potencjalnym Wykonawcom przedmiotów zamówień. W związku z powyższym Zamawiający uznał, że zachodzą przesłanki uzasadniające zastosowanie przepisu pozwalającego na skrócenie terminu składania ofert, tj. art. 138 ust. 2 pkt 2 „Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.”
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30232100 Drucker und Plotter, 38652100 Vorführgeräte, 38653400 Leinwände, 32322000 Multimediaausrüstung, 38652200 Vergrößerungsapparate, 30237410 Computermäuse, 48820000 Server, 48620000 Betriebssysteme, 30234000 Speichermedien, 35100000 Not- und Sicherheitsausrüstungen, 30213300 Tischcomputer, 30231300 Bildschirme, 38651000 Fotokameras, 32413100 Router für Netzwerke, 48310000 Dokumentenerstellungssoftwarepaket, 30232110 Laserdrucker
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Drukarki 3D
Beschreibung: Drukarka 3D dla branży mechanicznej – 1 sztuka oraz drukarka 3D dla branży elektroniczno-mechatronicznej – 1 sztuka. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (załącznik 2.1).
Interne Kennung: Część 1
Haupteinstufung (cpv): 30232100 Drucker und Plotter
Los: LOT-0002
Titel: Urządzenia do projekcji
Beschreibung: Urządzenia do projekcji - Projektor 3 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (załącznik 2.2).
Interne Kennung: Część 2
Haupteinstufung (cpv): 38652100 Vorführgeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38653400 Leinwände, 32322000 Multimediaausrüstung, 38652200 Vergrößerungsapparate
Los: LOT-0003
Titel: Sprzęt komputerowy wraz z wyposażeniem przeznaczony dla zawodów mechanicznych
Beschreibung: Sprzęt komputerowy wraz z wyposażeniem przeznaczony dla zawodów mechanicznych, tj. laptop – 11 sztuk; Laptop z oprzyrządowaniem – 1 zestaw; akcesoria do komputerów (myszki 3D) – 11 zestawów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (załącznik 2.3).
Interne Kennung: Część 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30237410 Computermäuse
Los: LOT-0004
Titel: Sprzęt serwerowy wraz z wyposażeniem i oprogramowaniem
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup zestawu składającego się z serwera, dysków twardych, oprzyrządowania oraz systemu operacyjnego z 14 sztukami licencji dostępowych na urządzenia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (załącznik 2.4).
Interne Kennung: Część 4
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48620000 Betriebssysteme, 30234000 Speichermedien, 35100000 Not- und Sicherheitsausrüstungen
Los: LOT-0005
Titel: Sprzęt komputerowy, sieciowy, drukarki i oprogramowanie wraz z dodatkowym wyposażeniem
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup 12 zestawów składających się z komputera stacjonarnego z akcesoriami i monitora. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (załącznik 2.5).
Interne Kennung: Część 5
Haupteinstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30231300 Bildschirme, 30234000 Speichermedien, 38651000 Fotokameras, 32413100 Router für Netzwerke, 48310000 Dokumentenerstellungssoftwarepaket, 30232110 Laserdrucker
Los: LOT-0006
Titel: Sprzęt komputerowy – laptopy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sprzęt komputerowy - laptopy - 32 sztuki. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia (załącznik 2.6).
Interne Kennung: Część 6