See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług ubezpieczenia mienia, odpowiedzialności cywilnej oraz ryzyk terroryzmu i sabotażu MPK - Łódź Spółka z o.o.
Beschreibung: 1.Określenie przedmiotu zamówienia ma charakter poglądowy, nie jest tożsame z opisem przedmiotu zamówienia. Dopiero w trakcie kolejnych etapów postępowania Zamawiający sprecyzuje i szczegółowo określi przedmiot zamówienia w załączniku do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), na podstawie której Wykonawcy przygotują i złożą swoje oferty. 2.Zamawiający dokonuje podziału przedmiotu zamówienia na części: Część I Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie: a)Ubezpieczenie mienia, którego właścicielem lub użytkownikiem w okresie ubezpieczenia jest Zamawiający. W szczególności przedmiot ubezpieczenia stanowią środki trwałe, mienie niskocenne, nakłady adaptacyjne, środki obrotowe, mienie osób trzecich. Zakres ubezpieczenia oparty o konstrukcję ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk (all risk); b)Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu posiadanego mienia i prowadzonej działalności - odpowiedzialność cywilna deliktowa, kontraktowa i pozostająca w zbiegu z kontraktową (ubezpieczenie podstawowe). Zakresem ubezpieczenia objęta jest cała działalność Zamawiającego z uwzględnieniem w szczególności realizowanej komunikacji tramwajowej. Część II Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu posiadanego mienia i prowadzonej działalności - odpowiedzialność cywilna deliktowa, kontraktowa i pozostająca w zbiegu z kontraktową (ubezpieczenie nadwyżkowe). Zakresem ubezpieczenia objęta jest cała działalność Zamawiającego, z uwzględnienie, w szczególności, realizowanej komunikacji tramwajowej. Zakres ubezpieczenia polisy nadwyżkowej obejmuje również określone rozszerzenia zakresowe polisy bazowej, a w szczególności: a)szkody powstałe w nieruchomościach użytkowanych przez Zamawiającego, b)szkody wyrządzone pracownikom Zamawiającego, c)szkody wyrządzone przez podwykonawców Zamawiającego. Cześć III Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie ryzyk terroryzmu i sabotażu w zakresie szkód w mieniu oraz odpowiedzialności cywilnej w związku z wystąpieniem ryzyk terrorystycznych i sabotażowych. Zakres ubezpieczenia obejmuje w szczególności: a) szkody w mieniu wyrządzone wskutek wystąpienia ryzyka terroryzmu i/lub sabotażu; b) odpowiedzialność cywilną w związku z wystąpieniem ryzyka terroryzmu i/lub sabotażu; c) szkody w mieniu związane z wystąpieniem tzw. ryzyk politycznych. 4.Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, w podziale na 3 części. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub dwie części lub na całość przedmiotu zamówienia. 5.Oznaczenie kodu wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 66510000 – 8: Usługi ubezpieczeniowe. 6.Zamawiający informuje, iż Opis Potrzeb i Wymagań (w skr. OPiW) zawiera informacje o charakterze poufnym zawarte w: a)załączniku nr 1 do projektu umowy, tj. w „Opisie przedmiotu zamówienia”, b)załączniku nr 13, tj. w „Zestawieniu szkodowości".
Interne Kennung: WZ-091-11/26
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I: Ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk; Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu posiadanego mienia oraz prowadzonej działalności – polisa podstawowa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie: a)Ubezpieczenie mienia, którego właścicielem lub użytkownikiem w okresie ubezpieczenia jest Zamawiający. W szczególności przedmiot ubezpieczenia stanowią środki trwałe, mienie niskocenne, nakłady adaptacyjne, środki obrotowe, mienie osób trzecich. Zakres ubezpieczenia oparty o konstrukcję ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk (all risk); b)Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu posiadanego mienia i prowadzonej działalności - odpowiedzialność cywilna deliktowa, kontraktowa i pozostająca w zbiegu z kontraktową (ubezpieczenie podstawowe). Zakresem ubezpieczenia objęta jest cała działalność Zamawiającego z uwzględnieniem w szczególności realizowanej komunikacji tramwajowej.
Interne Kennung: Zadanie nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający przewiduje prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 Pzp., co oznacza, iż Zamawiający nabędzie na pewno od Wykonawcy usługi ubezpieczenia mienia oraz odpowiedzialności cywilnej oraz ryzyk terroryzmu i sabotażu MPK – Łódź Spółka z o.o. przez okres 36 miesięcy, w terminie: 1) I okres rozliczeniowy: od 1 stycznia 2027 r. do dnia 31 grudnia 2027 r., 2) II okres rozliczeniowy: od 1 stycznia 2028 r. do dnia 31 grudnia 2028 r., 3) III okres rozliczeniowy: od 1 stycznia 2029 r. do dnia 31 grudnia 2029 r., w ramach prawa opcji Zamawiający może zadeklarować wolę zakupu przedmiotowych usług przez maksymalnie kolejnych 12 miesięcy w terminie: IV okres rozliczeniowy: od 1 stycznia 2030 r. do dnia 31 grudnia 2030 r.
Los: LOT-0002
Titel: Część II: Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu posiadanego mienia oraz prowadzonej działalności – polisa nadwyżkowa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu posiadanego mienia i prowadzonej działalności - odpowiedzialność cywilna deliktowa, kontraktowa i pozostająca w zbiegu z kontraktową (ubezpieczenie nadwyżkowe). Zakresem ubezpieczenia objęta jest cała działalność Zamawiającego, z uwzględnienie, w szczególności, realizowanej komunikacji tramwajowej. Zakres ubezpieczenia polisy nadwyżkowej obejmuje również określone rozszerzenia zakresowe polisy bazowej, a w szczególności: a)szkody powstałe w nieruchomościach użytkowanych przez Zamawiającego, b)szkody wyrządzone pracownikom Zamawiającego, c)szkody wyrządzone przez podwykonawców Zamawiającego.
Interne Kennung: Zadanie nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Część III: Ubezpieczenie ryzyka terroryzmu i sabotażu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie ryzyk terroryzmu i sabotażu w zakrese szkód w mieniu oraz odpowiedzialności cywilnej w związku z wystąpieniem ryzyk terrorystycznych i sabotażowych. Zakres ubezpieczenia obejmuje w szególności: a) szkody w mieniu wyrządzone wskutek wystąpienia ryzyka terroryzmu i/lub sabotażu; b) odpowiedzialność cywilną w związku z wystąpieniem ryzyka terroryzmu i/lub sabotażu; c) szkody w mieniu związane z wystąpieniem tzw. ryzyk politycznych.
Interne Kennung: Zadanie nr 3