See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACHIZITIE DIVERSE MEDICAMENTE
Beschreibung: Achizitie diverse medicamente impartita in 26 loturi, conform caiet de sarcini. Orice operator economic interesat de acesta procedura care solicita clarificari sau informatii suplimentare cu documentatia de atribuire aferenta acesteia, va transmite solicitarea, prin intermediul SEAP, prin accesarea sectiunii dedicate Intrebari din detaliul procedurii de atribuire aflate in desfasurare. Numarul de zile pana la care se poate solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 2541878_2026_PAAP38
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Amiodaronum 50 mg/ml conc. pt. sol. inj./perf.
Beschreibung: Achzitia a 50 fiole de 5 ml x 3 ml conc. pt. sol. inj./perf.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Clorura de calciu sol. orala 50 ml
Beschreibung: Achizitia a 125 flacoane de Clorura de calciu sol. orala 50 ml. Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Clorura de potasiu 1000 mg plicuri
Beschreibung: Achizitia de 50 plicuri de Clorura de potasiu 1000 mg. Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Combinatii ( Bacitracinum+ Neomicinum) 250 UI/5000 UI /GRAM pulb. cut.
Beschreibung: Achizitia de 3 flacoane de Combinatii ( Bacitracinum+ Neomicinum) 250 UI/5000 UI /GRAM pulb. cut. Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Combinatii( Ac Hialuronic, extract de musetel, N-acetilcisteina) 5 monodoze/ct
Beschreibung: Achizitia a 100 cutii de Combinatii( Ac Hialuronic, extract de musetel, N-acetilcisteina) 5 monodoze/cutie. Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Diazepamum 10 mg
Beschreibung: Achizitia de 3.000 comprimate de Diazepamum 10 mg. Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Enalaprilum 10 mg compr.
Beschreibung: Achizitia a 40 comprimate de Enalaprilum 10 mg. Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Famotidina 20 mg/fl pulb + solv. Pt. sol. inj./perf.
Beschreibung: Achizitia a 30 flacoane de Famotidina 20 mg/fl pulb + solv. Pt. sol. inj./perf. Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Hydrocortisonum 100 mg 25mg/5ml sol. inj. i.v./
Beschreibung: Achizitia a 1500 flacoane din sticla incolora cu pulb. pt. sol. inj./perfuz. + fiola din sticla incolora x 5 ml solv. pt. uz parenteral de Hydrocortisonum 100 mg 25mg/5ml sol. inj. i.v./ .Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Insulina rapida 100 ui/ml -10 ml sol. inj.
Beschreibung: Achizitia a 25 flacoane x10 ml sol.inj de Insulina rapida 100 ui/ml . Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Ipratropii bromidum 0.5 mg/ 2.5 mg salbutamol
Beschreibung: Achizitia a 120 fiole care contin 2,5 ml sol. inhalat prin nebulizator de Ipratropii bromidum 0.5 mg/ 2.5 mg salbutamol. Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Ipratropii bromidum 500mcg
Beschreibung: Achizitia a 60 monodoza x 2 ml sol de inhalat prin nebulizator de Ipratropii bromidum 500mcg. Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Lorazepamum 1 mg compr.
Beschreibung: Achizitia a 2000 comprimate de Lorazepamum 1 mg compr. Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Metronidazol 500 mg
Beschreibung: Achizitia a 200 comprimate de Metronidazol 500 mg. Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Multivitamine comprimate
Beschreibung: Achizitia a 3500 comprimate , blister PVC/AL, de Multivitamine comprimate . Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Nitroglycerinum 0.5 compr. subling.
Beschreibung: Achizitia a 40 comprimate sublinguale de Nitroglycerinum 0.5 compr. subling. Termen de valabilitate minim 5 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Patlagina sirop 250 ml
Beschreibung: Achizitia a 10 flacoane de Patlagina sirop 250 ml . Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Piafen (Algifen) 5ml /FI sol. inj.
Beschreibung: Achizitia a 50 fiola din sticla bruna x 5 ml solutie injectabila de Piafen (Algifen) 5ml /FI sol. inj. Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: PPD 5TU/0.1ml
Beschreibung: Achizitia a 20 flacon x 1 ml sol. inj de PPD 5TU/0.1ml. Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Salbutamol nebules 5mg/ml 10ml sol. inhalat prin nebulizator
Beschreibung: Achizitia a 20 flac. din sticla bruna x 10 ml sol. de inhalat prin nebulizator. Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Salmeterol+Fluticasonum 25/250
Beschreibung: Achizitia a 150 flac. suspensie de inhalat prin presurizare de Salmeterol+Fluticasonum 25/250. Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Solutie salina izotonica pt inhalare ( clorura de sodiu, bicarbonat de sodiu, fosfat de sodiu, hidroxid de sodiu) 15 fl*5 ml
Beschreibung: Achizitia a 50 cu 15 flacoane* 5 ml de Solutie salina izotonica pt inhalare ( clorura de sodiu, bicarbonat de sodiu, fosfat de sodiu, hidroxid de sodiu) 15 fl*5 ml. Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Sulodexidum 250 ULS cps moi
Beschreibung: Achizitia a 400 capsule moi de Sulodexidum 250 ULS . Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Tiapridum 100 mg
Beschreibung: Achizitia a 60 comprimate de Tiapridum 100 mg. Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Tiotropium 10mcg/cps pulb. de inhal. capsula
Beschreibung: Achizitia a 90 flacone cu 30 capsule si un inhalator Zonda . Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Tramadolum 100 mg compr. film.
Beschreibung: Achizitia a 490 comprimate filmate de Tramadolum 100 m. Termen de valabilitate minim 12 luni de la achizitie.
Interne Kennung: 26