536944-2026 - Ergebnis
Rumänien – Arzneimittel – ACHIZITIE MEDICAMENTE DE UZ UMAN FARMACIE CU CIRCUIT INCHIS
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACHIZITIE MEDICAMENTE DE UZ UMAN FARMACIE CU CIRCUIT INCHIS
Beschreibung: CONFORM DOCUMENTATIEI DE ATRIBUIRE
Interne Kennung: 4283325_2026_PAAPD1607269
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0174
Titel: ACETAZOLAMIDUM 250 mg
Beschreibung: Cutie x 2 blist. x 10 compr. (3 ani)
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0175
Titel: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM 500mg
Beschreibung: Cutie cu 2 blist. PVC/Al x 10 compr. (3 ani)
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33621100 Antithrombotische Mittel
Los: LOT-0176
Titel: ACIDUM ASCORBICUM 750mg
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla bruna x 5 ml sol. inj.; (2 ani)
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33616000 Vitamine
Los: LOT-0177
Titel: ACIDUM FUSIDICUM 20mg/g
Beschreibung: Cutie x 1 tub din Al x 15 g crema; (3 ani)
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33631500 Corticosteroide zur dermatologischen Anwendung; dermatologische Zubereitungen
Los: LOT-0178
Titel: ADENOSINUM 10mg/2ml
Beschreibung: Cutie cu 10 fiole a cate 2 ml sol. inj./perf. (36 luni:ambalaj nedeschis)
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 33622100 Herztherapiemittel
Los: LOT-0179
Titel: ADRENALINUM 150micrograme
Beschreibung: Cutie x 1 stilou autoinjector preumplut x 2ml pentru o doza unica de 0.3ml; (19 luni)
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 33692500 Injizierbare Lösungen
Los: LOT-0180
Titel: ALFACALCIDOLUM 0,25micrograme
Beschreibung: Cutie x 1 flac. x 50 caps. moi (3 ani)
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 33616100 Provitamine
Los: LOT-0181
Titel: ALPRAZOLAMUM 0,25mg
Beschreibung: Cutie cu 3 blist. PVC/Al x 10 compr.; (3 ani)
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 33661500 Psycholeptika
Los: LOT-0182
Titel: AMINOPHYLLINUM 24mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla incolora, prevazute cu inel de rupere sau cu punct de rupere sau cu inel de rupere si un inel colorat (verde) pe gâtul fiolei pentru identificare, a câte 10 ml sol. inj.; (2 ani)
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0183
Titel: AMIODARONUM 50mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 10 fiole din sticla transparenta, cu capacitatea de 5 ml x 3 ml conc. pt. sol. inj./perf. (2 ani-dupa ambalarea pt. comercializare;dupa diluare-se utilizeaza imediat); 2 ani-dupa ambalarea pt. comercializare;dupa diluare-se utilizeaza imediat; (2 ani)
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0184
Titel: AMOXICILLINUM+ACIDUM CLAVULANICUM 1000mg/200mg
Beschreibung: Cutie cu 10 flac. din sticla incolora care contin pulb. pt. sol. inj. / perf.; (3 ani)
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 33651000 Antiinfektiva zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0185
Titel: ATRACURIUM 10mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla incolora cu capacitatea de 5 ml, prevazute cu punct de rupere a 5 ml sol. inj./perf.; 2 ani-dupa ambalarea pt. comercializare;dupa prima deschidere-se utilizeaza imediat; 2 ani-dupa ambalarea pt. comercializare;dupa prima deschidere-se utilizeaza imediat
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 33661100 Anästhetika
Los: LOT-0186
Titel: ATROPINUM 1mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla incolora, cu inel de rupere sau punct de rupere x 1 ml sol. inj.; (2 ani)
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0187
Titel: BETAMETHASONUM 7mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 1 fiola din sticla tip I x 1 ml susp. inj. (2 ani)
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0188
Titel: BILASTINUM 20mg
Beschreibung: Cutie cu blist. x10 comprimate; (5 ani)
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 33675000 Antihistaminika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0189
Titel: CALCII GLUCONAS 94mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 20 fiole din PEJD x 10 ml sol. inj.; (3 ani)
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 33617000 Mineralstoffe
Los: LOT-0190
Titel: CAPTOPRILUM 25mg
Beschreibung: Cutie cu 2 blist. PVC/Al x 10 compr.; (4 ani)
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 33622800 Mittel mit Wirkung auf das Renin-Angiotensin-System
Los: LOT-0191
Titel: CAPTOPRILUM 50mg
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0192
Titel: CARBAZOCHROMI SALICYLAS 1,5mg/5ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole x 5 ml sol. inj./perf.; (1 an)
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: CEFTAZIDIMUM 1g x 15 ml
Beschreibung: Cutie cu 10 flac. din sticla incolora, capacitate 15 ml continand pulb. pt. sol. inj./perf.; (3 ani)
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: CEFTRIAXONUM 1g x 10ml
Beschreibung: Cutie cu 10 flac. din sticla incolora, capacitate 10 ml cu pulb. pt. sol. inj./perf.; (3 ani)
Interne Kennung: 21
Haupteinstufung (cpv): 33692400 Perfusionslösungen
Los: LOT-0022
Titel: CEFUROXIMUM 1,5g
Beschreibung: Cutie cu 10 flac. din sticla incolora, capacitate 15 ml, continand pulb. pt. susp./sol.inj.; (2 ani)
Interne Kennung: 22
Haupteinstufung (cpv): 33651100 Antibiotika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0023
Titel: CIPROFLOXACINUM 100mg/10ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla incolora a cate 10 ml conc. pt. sol. perf.; (4 ani)
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: CIPROFLOXACINUM 3mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din PEJD cu capacitatea de 5 ml prevazut cu picurator din PEJD x 5 ml pic. oft./auric.-sol.; (3 ani)
Interne Kennung: 24
Haupteinstufung (cpv): 33631400 Antibiotika und Chemotherapeutika zur dermatologischen Anwendung
Los: LOT-0025
Titel: CLOPIDOGRELUM 75mg
Beschreibung: Cutie x 28 compr. film. (blist. PVC-PVDC/Al) (3 ani)
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: CLOTRIMAZOLUM 10mg/g
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla bruna prevazut cu picurator transparent din PEJD a 23 ml sol. Cutanata; 3 ani--dupa ambalarea pentru comercializare;25 zile-dupa prima deschidere a flac.
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: COMBINATII (ACIDUM ACETYLSALICYLICUM+PARACETAMOLUM+CAFEINUM) 250mg/150mg/20mg
Beschreibung: Cutie cu 2 blist. Al/Aclar-PVC x 10 compr.; (15 luni)
Interne Kennung: 27
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
Los: LOT-0028
Titel: COMBINATII (ACIDUM FUSIDICUM+BETAMETHASONUM) 20mg/1mg pe gram
Beschreibung: Cutie cu 1 tub din Al x 20 g crema; 3 ani-dupa amb. pt. comercializare; 90 zile-dupa prima deschidere a tubului
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: COMBINATII (ACIDUM FUSIDICUM+HYDROCORTISONUM) 20mg/10mg
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: COMBINATII (ARTICAINUM+ADRENALINUM) 40mg/0,01mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 50 cartuse din sticla incolora prevazute cu piston din cauciuc, capac din Al si sigiliu din cauciuc x 1,7 ml sol. inj.; (2 ani)
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: COMBINATII (ARTICAINUM+ADRENALINUM)
Beschreibung: Cutie cu 50 cartuse din sticla incolora x 1.7 ml sol. inj.; (2 ani)
Interne Kennung: 31
Haupteinstufung (cpv): 33141800 Zahnärztliches Verbrauchsmaterial
Los: LOT-0032
Titel: COMBINATII FORTE (ARTICAINUM+ADRENALINUM)
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: COMBINATII (BACITRACINUM+NEOMICINUM)
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. pt. pudrat din PE x 10 g pulb. Cutanata;2 ani-dupa amb. pt. comercializare;8 saptamani-dupa prima deschidere a flac.
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: COMBINATII (BACITRACINUM+NEOMICINUM) 250UI/5000UIpegram
Beschreibung: Cutie cu 1 tub din Al x 20 g unguent; (3 ani)
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: COMBINATII (BETAMETHASONUM+CLOTRIMAZOLUM+GENTAMICINUM) 0,5mg+10mg+1mg/gram
Beschreibung: Cutie cu 1 tub de Al cu 15 g crema (2 ani)
Interne Kennung: 35
Haupteinstufung (cpv): 33631000 Dermatika
Los: LOT-0036
Titel: COMBINATII (BETAMETHASONUM+GENTAMICINUM) 0,5mg/1mg/g
Beschreibung: Cutie x 1 tub din Al x 15g crema (3 ani)
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: COMBINATII (HYDROCORTISONUM+OXYTETRACYCLINUM)
Beschreibung: Cutie x 1 flacon presurizat x 59,5 g; (2 ani)
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: COMBINATII (KANAMYCINUM+HYDROCORTISONUM) 5 mg/10 mg/g
Beschreibung: Cutie cu 1 tub din Al x 6 g ung. oft.
Interne Kennung: 38
Haupteinstufung (cpv): 33662100 Ophthalmika
Los: LOT-0039
Titel: COMBINATII (LIDOCAINUM+CHLORHEXIDINUM) 20mg+0,5mg/g
Beschreibung: Cutie cu 1 blist. x 5 seringi din PP unidoza pentru administrare uretrala continanad 12.5g gel; (3 ani)
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: COMBINATII (LIDOCAINUM+PRILOCAINUM) 25mg/25mg/g
Beschreibung: Cutie cu 1 tub din Al x 30 g crema; 30 luni-dupa ambalarea pt. coemrcializare;dupa prima deschidere-6 luni
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: COMBINATII (METAMIZOLUM NATRIUM+PITOFENONI HYDROCHLORIDUM+FENPIVERINI BROMIDUM) 500mg/2mg/0,02mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla bruna, cu inel de rupere sau cu punct de rupere sau cu inel de rupere si 2 inele colorate pe gâtul fiolei (galben si alb), a câte 5 ml sol. inj.; (12 luni)
Interne Kennung: 41
Haupteinstufung (cpv): 33661200 Analgetika
Los: LOT-0042
Titel: COMBINATII (NETILMICINUM+DEXAMETHASONUM) 3mg/ml+1mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 3 benzi termosudate a cate 5 recipiente unidoza din PEJD introduse in cate un plic de Al care contin 0,4 ml gel oftalmic (2 ani-dupa ambalare pt. comercializare;dupa prima deschidere-se utilizeaza imediat)
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: COMBINATII (TOBRAMYCINUM+DEXAMETHASONUM) 3mg/1mg/g
Beschreibung: Cutie cu 1 tub Al, prevazut cu aplicator din PEJD x 3.5g unguent oftalmic (2 ani)
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: COMBINATII (TOBRAMYCINUM+DEXAMETHASONUM) 3mg/1mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din PEJD, prevazut cu picurator din PEJD x 5 ml pic. oft., susp.; 2 ani-dupa ambalarea pt. comercializare; 28 zile-dupa prima deschidere a flac.
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: COMBINATII (TROPICAMIDUM+PHENYLEPHRINUM+LIDOCAINUM) 0,2mg/ml+3,1mg/ml+10mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 20 fiole sterile din sticla bruna a cate 0,6 ml sol. inj. si 20 ace sterile, ambalate separat in blist. din hartie/PVC; (3 ani)
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: COMBINATII tip aspacardin 39mg/12mg
Beschreibung: Cutie cu 3 blist. PVC-PVDC/Al a cate 10 compr.; (2 ani)
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: COMBINATII TIP DERMOBACTER 5mg/2mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. PVC x 300 ml de culoare bruna x 300 ml sol. Cutanata; (2 ani)
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: COMBINATII TIP DICARBOCALM
Beschreibung: Cutie cu 3 blist. PVC/Al x 10 compr. mast.; (3 ani)
Interne Kennung: 48
Haupteinstufung (cpv): 33611000 Mittel bei säurebedingten Erkrankungen (Antacida)
Los: LOT-0049
Titel: COMBINATII TIP RINGER
Beschreibung: Cutie cu 10 flac. din PEJD KabiPac cu sistem de inchidere DuoCap x 500 ml sol. perf.; (3 ani)
Interne Kennung: 49
Haupteinstufung (cpv): 33692000 Arzneimittellösungen
Los: LOT-0050
Titel: DESLORATADINUM 5mg
Beschreibung: Cutie cu 10 compr. film. (PCTFE/PVC/Al) (2 ani)
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: DEXAMETHASONUM 4mg/ml
Beschreibung: Cutie cu un suport cu 10 fiole din sticla bruna x 2 ml sol. inj.; 3 ani-dupa ambalarea pt. comercializare;dupa prima deschidere- se utilizeaza imediat
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: DIAZEPAMUM 5mg/2,5ml
Beschreibung: Cutie cu 5 pungi tubulare continand fiecare cate 1 tub din PEJD x 2,5 ml sol. Rectala; (3 ani)
Interne Kennung: 52
Haupteinstufung (cpv): 33670000 Arzneimittel für den Respirationstrakt
Los: LOT-0053
Titel: DICLOFENACUM 10mg/g
Beschreibung: Cutie cu 1 tub Al x 100 g gel; (3 ani)
Interne Kennung: 53
Haupteinstufung (cpv): 33632100 Antiphlogistika und Antirheumatika
Los: LOT-0054
Titel: DICLOFENACUM 100mg
Beschreibung: Cutie x 2 blist. PVC-PVDC/Al x 10 compr. film. elib. Prel; (18 luni)
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: DIFENHIDRAMINUM 30mg/2ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla incolora cu punct de rupere a cate 2 ml sol. inj.; (5 ani)
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: DIGOXINUM 0,5mg/2ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla bruna, cu inel de rupere x 2 ml sol. inj.; (2 ani)
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: DOPAMINUM 5md/ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla bruna cu inel de rupere sau cu punct de rupere x 10 ml conc. pt. sol. perf.; (4 ani)
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: DROTAVERINUM 40mg/2ml
Beschreibung: Cutie x 25 fiole x 2ml; (5 ani)
Interne Kennung: 58
Haupteinstufung (cpv): 33612000 Mittel bei funktionellen gastrointestinalen Störungen
Los: LOT-0059
Titel: DROTAVERINUM 40mg
Beschreibung: Cutie cu 1 blist. PVC/Al x 24 compr.; (3 ani)
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: DROTAVERINUM 80mg
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: ENALAPRILUM 5mg
Beschreibung: Cutie cu 2 blist. Al/PVC x 10 compr.; (2 ani)
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: ENALAPRILUM 10mg
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: ENALAPRILUM 1,25mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla incolora x 1 ml sol. inj.; 3 ani-dupa ambalarea dupa comercializare; dupa reconstituire/diluare-se utilizeaza imediat
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: ENOXAPARINUM 6000UI(60mg)/0,6ml
Beschreibung: Cutie cu 10 seringi preumplute (sticla tip I) asamblate cu dop din cauciuc (clorobutilic sau bromobutilic) si ac de injectie; (3 ani)
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: EPHEDRINI HYDROCHLORIDUM 50mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla incolora, prevazute cu inel de rupere sau cu punct de rupere sau cu inel de rupere si doua inele colorate (rosu si albastru) pe gâtul fiolei pentru identificare, a câte 1 ml sol. inj.; (3 ani)
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: EPINEPHRINUM 1mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 10 fiole din sticla bruna cu punct de rupere x 1 ml sol. inj.; (1 an)
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: ETAMSYLATUM 250mg/2ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla incolora, prevazute cu inel de rupere sau cu punct de rupere sau cu inel de rupere si doua inele colorate (albastru si alb) pe gâtul fiolei pentru identificare x 2 ml sol. inj.; (3 ani)
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: FAMOTIDINUM 20mg
Beschreibung: Cutie x 5 flac. din sticla incolora cu pulb. pt. sol. inj./perfuz. + 5 fiole din sticla incolora x 5 ml solv. pt. uz parenteral; (3 ani)
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: FENTANYLUM 50micrograme/ml x 2ml
Beschreibung: Cutie cu 10 fiole x 2 ml sol. inj.; 4 ani;dupa prima deschidere-produsul trebuie utilizat imediat
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: FENTANYLUM 50micrograme/ml x 10ml
Beschreibung: Cutie cu 10 fiole x 10 ml sol. inj.; 4 ani;dupa prima deschidere-produsul trebuie utilizat imediat
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: FLUMAZENILUM 0,1mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla incolora, cu capacitatea de 5 ml , a cate 5 ml sol. inj.(5 ani)
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: FUROSEMIDUM 40 mg
Beschreibung: Cutie cu 3 blist. PVC/Al x 10 compr. (5 ani)
Interne Kennung: 72
Haupteinstufung (cpv): 33622300 Diuretika
Los: LOT-0073
Titel: FUROSEMIDUM 20mg/2ml
Beschreibung: Cutie x 5 fiole din sticla bruna cu inel de rupere x 2 ml sol. inj.(3 ani)
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: GENTAMICINUM 40mg/1ml
Beschreibung: Cutie cu 10 fiole din sticla incolora x 1 ml sol. inj.; (5 ani)
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: GLUCOSUM 50mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 10 flacoane monobloc din PEJD x 250 ml sol. perf. (3 ani)
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: GLUCOSUM 3,3 g/10ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla incolora x 10 ml sol. inj.; (3 ani)
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: GRANISETRONUM 1mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla incolora x 3 ml sol. inj.; 3 ani-dupa ambalarea pt. comercializare; dupa prima deschidere-se utilizeaza imediat
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: HEPARINUM 100000U.I./100g
Beschreibung: Cutie cu 1 tub Al lacuit x 100 g gel; (5 ani)
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: HYDROCORTISONUM 100mg
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla, cu capacitatea de 5 ml, inchis cu dop din cauciuc gri, etansat cu capsa de aluminiu, continand pulb. pt. sol.inj./perf. si o fiola cu 2 ml solv.; 5 ani-dupa ambalare pt comercializare;dupa reconstituire sol. se va utiliza imediat
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: HYDROCORTISONUM SUCCINAT SODIC 100mg
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla incolora cu dop din cauciuc butilic,sigilat cu o capsa din Al acoperita cu un disc de PP de culoare portocaliu deschis continând pulb. pentru sol. inj.+fiola din sticla incolora a 2 ml solv.prevazuta cu inel de rupere; (3 ani)
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: HYDROCORTISONUM BUTYRATUM 1mg/g
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din Al x 30 g crema (3 ani)
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: IBUPROFENUM 400mg
Beschreibung: Cutie cu blistere Al/PVC x 30 comprimate filmate (3 ani)
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: INDOMETACINUM 1mg/ml
Beschreibung: Cutie x 1 flacon picurator din polietilena x 5 ml picaturi oft., sol. (18 luni; Dupa prima deschidere a flac. - 15 zile)
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: KETOPROFENUM 25 mg/g
Beschreibung: Cutie cu 1 tub din Al x 50 g gel (5 ani)
Interne Kennung: 84
Haupteinstufung (cpv): 33632000 Arzneimittel für das Muskel- und Skelettsystem
Los: LOT-0085
Titel: KETOPROFENUM 100 mg/2ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla bruna prevazute cu inel de rupere a cate 2 ml sol. Inj; (3 ani)
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: KETOPROFENUM 100mg
Beschreibung: Cutie cu 2 blist. PVC/Al x 10 compr. film.; (5 ani)
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: LIDOCAINUM 10mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 10 fiole din PEJD prevazute cu sistem de rupere prin rasucire x 10 ml sol. inj.; 3 ani-dupa ambalare pt. comercializare;dupa prima deschidere-se utilizeaza imediat
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0088
Titel: LIDOCAINUM 4,6mg/doza
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla bruna cu capacitate de 50 ml x 38 g sol.; (3 ani)
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0089
Titel: LIDOCAINUM 40mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla incolora, prevzute cu inel de rupere sau cu punct de rupere sau cu inel de rupere si doua inele colorate (albastru si rosu) pe gâtul fiolei pentru identificare, a câte 2 ml sol. inj.; (3 ani)
Interne Kennung: 89
Los: LOT-0090
Titel: LIDOCAINUM 20mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 10 fiole din sticla incolora x 5 ml sol. inj.; (5 ani)
Interne Kennung: 90
Los: LOT-0091
Titel: LOPERAMIDUM 2mg
Beschreibung: Cutie x 1 blist. Al/PVC x 6 caps.; (5 ani)
Interne Kennung: 91
Los: LOT-0092
Titel: LORAZEPAMUM 1 mg
Beschreibung: Cutie cu 2 blist. PVC-PVDC/Al x 25 compr.; (2 ani)
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0093
Titel: MAGNESII SULFAS 200mg
Beschreibung: Cutie cu 10 fiole a cate 10 ml sol. inj./perf.; (5 ani)
Interne Kennung: 93
Haupteinstufung (cpv): 33610000 Arzneimittel für Verdauungstrakt und Stoffwechsel
Los: LOT-0094
Titel: MANNITOLUM 150mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flacon din sticla transparenta x 250 ml sol. perf. (3 ani)
Interne Kennung: 94
Los: LOT-0095
Titel: MEPIVACAINUM 30mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 50 cartuse din sticla incolora x 1,7 ml sol. inj.; (5 ani)
Interne Kennung: 95
Los: LOT-0096
Titel: METAMIZOLUM NATRIUM 500mg
Beschreibung: Cutie cu 2 blist. PVC/Al x 10 compr.; (3 ani)
Interne Kennung: 96
Los: LOT-0097
Titel: METAMIZOLUM NATRIUM 500 mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 10 fiole cu capacitatea de 2 ml sol. inj.; (4 ani)
Interne Kennung: 97
Los: LOT-0098
Titel: METOCLOPRAMIDUM 10mg
Beschreibung: Cutie cu 2 blist. PVC/Al x 20 compr. (3 ani)
Interne Kennung: 98
Los: LOT-0099
Titel: METOCLOPRAMIDUM 5 mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 10 fiole din sticla incolora care contin 2 ml sol. Inj (3 ani)
Interne Kennung: 99
Los: LOT-0100
Titel: METOPROLOLUM 5mg/5ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla incolora x 5 ml sol. inj. i.v./perf.; (5 ani)
Interne Kennung: 100
Los: LOT-0101
Titel: METOPROLOLUM 50mg
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. PEID x 30 compr. elib. prel.; (3 ani)
Interne Kennung: 101
Los: LOT-0102
Titel: MIDAZOLAMUM 5mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 10 fiole din sticla incolora tip I a cate 10 ml sol. inj./perf.; (3 ani)
Interne Kennung: 102
Los: LOT-0103
Titel: MOMETASONUM 1mg/g
Beschreibung: Cutie x 1tub din Al x 15g unguent (3 ani);
Interne Kennung: 103
Los: LOT-0104
Titel: NATRII CHLORIDUM 9mg/ml - 250 ml
Beschreibung: Cutie cu 10 flacoane Ecoflac plus x 250 ml sol. perf. (3 ani)
Interne Kennung: 104
Los: LOT-0105
Titel: NATRII CHLORIDUM 9mg/ml -100 ml
Beschreibung: Cutie cu 10 flacoane Ecoflac plus x 100 ml sol. perf. (3 ani)
Interne Kennung: 105
Los: LOT-0106
Titel: NATRII CHLORIDUM 9mg/ml - 500 ml
Beschreibung: Cutie cu 10 flacoane Ecoflac plus x 500 ml sol. perf. (3 ani)
Interne Kennung: 106
Los: LOT-0107
Titel: NATRII CHLORIDUM 9mg/ml - 1000 ml
Beschreibung: Cutie cu 10 flacoane Ecoflac® plus x 1000 ml sol. perf.
Interne Kennung: 107
Los: LOT-0108
Titel: NATRII CHLORIDUM 9mg/ml - 10 ml
Beschreibung: Cutie cu 10 fiole x 10 ml solv. pt. uz parenteral; 5 ani-dupa ambalarea pt. comercializare;dupa prima deschidere-se utilizeaza imediat
Interne Kennung: 108
Los: LOT-0109
Titel: NATRII CHLORIDUM 58,5mg/ml - 100 ml
Beschreibung: Cutie cu 20 flac. din sticla a 100 ml conc. pt. sol. perf. (3 ani)
Interne Kennung: 109
Los: LOT-0110
Titel: NEFOPAMUM 20mg/2ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla incolora tip I x 2 ml sol. inj.; (3 ani)
Interne Kennung: 110
Los: LOT-0111
Titel: NEOSTIGMINI METILSULFAS 0,5mg/ml
Beschreibung: Cutie x 5 fiole din sticla incolora cu inel de rupere x 1 ml sol. inj.; (3 ani)
Interne Kennung: 111
Haupteinstufung (cpv): 33661700 Andere Mittel für das Nervensystem
Los: LOT-0112
Titel: NITROGLYCERINUM 0,5mg
Beschreibung: Cutie cu 2 blist. PVC-PVDC/Al x 10 compr. Sublinguale; (1 an)
Interne Kennung: 112
Haupteinstufung (cpv): 24612300 Nitroglyzerin
Los: LOT-0113
Titel: NITROGLYCERINUM 0,4mg/doza
Beschreibung: Cutie x 1 flacon din Al x 10g (180 doze) spray sublingual; (3 ani)
Interne Kennung: 113
Los: LOT-0114
Titel: NORADRENALINUM 1mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 10 fiole din sticla incolora tip I x 8 ml conc. pt. sol. perf.
Interne Kennung: 114
Los: LOT-0115
Titel: OFLOXACINUM 3mg/ml - picaturi
Beschreibung: Cutie cu 1 flacon picurator din PEJD x 5 ml picaturi oft., sol.; 3 ani-dupa ambalarea pt. comercializare; dupa prima deschidere a flac.: 6 saptamani
Interne Kennung: 115
Los: LOT-0116
Titel: OFLOXACINUM 3mg/ml - unguent
Beschreibung: Cutie cu 1 tub din Al laminat, cu dop prevazut cu varf aplicator din PEID si capac din PEID x 3 g unguent; 3 ani-dupa ambalarea pt. comercializare; dupa prima deschidere a tubului-6 saptamani
Interne Kennung: 116
Los: LOT-0117
Titel: OMEPRAZOLUM 20mg
Beschreibung: Cutie cu 2 blist. OPA-Al-PVC/Al x 10 caps. gastrorez. (3 ani)
Interne Kennung: 117
Los: LOT-0118
Titel: OXYBUPROCAINI HYDROCHLORIDUM 4mg/ml - inovativ
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din PEJD de culoare alba, prevazut cu picurator din PEJD x 10 ml pic. oftalmice, sol.; 2 ani -dupa ambalarea pentru comercializare;28 zile-dupa prima deschidere a flac.
Interne Kennung: 118
Los: LOT-0119
Titel: -OXYBUPROCAINI HYDROCHLORIDUM 4mg/ml - generic
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. alb din PEJD prevazut cu dop picurator din PEJD care contine 10 ml sol. oft.; 2 ani-dupa ambalarea pt. comercializare;dupa prima deschidere-28 zile
Interne Kennung: 119
Los: LOT-0120
Titel: -PANTOPRAZOLUM 20mg
Beschreibung: Cutie de carton cu blist. din Al/Al fara ranforsare din carton x 30 compr. gastrorez.; (3 ani)
Interne Kennung: 120
Los: LOT-0121
Titel: PANTOPRAZOLUM 40mg
Interne Kennung: 121
Los: LOT-0122
Titel: PARACETAMOLUM 10 mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 10 flac. PEJD x 100 ml sol. perf.; 2 ani-dupa ambalarea pt. comercializare; dupa prima deschidere-se utilizeaza imediat
Interne Kennung: 122
Los: LOT-0123
Titel: PARACETAMOLUM 125mg
Beschreibung: Cutie cu 1 folie PVC/PE x 6 supoz.; (5 ani)
Interne Kennung: 123
Los: LOT-0124
Titel: PARACETAMOLUM 250mg
Interne Kennung: 124
Los: LOT-0125
Titel: PARACETAMOLUM 500mg
Interne Kennung: 125
Los: LOT-0126
Titel: PHENYLEPHRINUM 100mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. PEJD prevazut cu picurator din PEJD x 10 ml pic. oft., sol.; 2 ani-dupa ambalarea pt. comercializare;dupa prima deschidere a flac.-28 zile
Interne Kennung: 126
Los: LOT-0127
Titel: PHYTOMENADIONUM 10mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla bruna prevazute cu punct de rupere x 1ml solutie injectabila (2 ani)
Interne Kennung: 127
Haupteinstufung (cpv): 33621200 Antihämorrhagika
Los: LOT-0128
Titel: POVIDONUM IODINATUM 100mg/ml x 30ml
Beschreibung: Cutie x 1 flac. din PE verde x 30 ml sol. cutanata + picurator; (3 ani)
Interne Kennung: 128
Los: LOT-0129
Titel: POVIDONUM IODINATUM 100mg/ml x 1000ml
Beschreibung: Cutie x 1 flac. din PE verde x 1000 ml sol. cutanata + picurator; (3 ani)
Interne Kennung: 129
Los: LOT-0130
Titel: POVIDONUM IODINATUM 100mg/g - unguent
Beschreibung: Cutie x 1 tub Al x 20 g unguent; (2 ani)
Interne Kennung: 130
Los: LOT-0131
Titel: PROPOFOLUM 10mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla incolora a câte 20 ml emulsie injectabila/ perfuzabila; 3 ani-dupa ambalarea pt. comercializare;dupa prima deschidere/diluare-se utilizeaza imediat
Interne Kennung: 131
Los: LOT-0132
Titel: PYRIDOXINUM 250mg/5ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla incolora, prevazute cu inel de rupere sau punct de rupere sau cu inel de rupere si 2 inele colorate pe gatul fiolei pt. identificare x 2 ml sol. inj.; (3 ani)
Interne Kennung: 132
Los: LOT-0133
Titel: -REMIFENTANILUM 1mg
Beschreibung: Cutie cu 5 flac. din sticla incolora cu capacitatea de 4 ml, cu pulb. pt. conc. pt. sol inj./perf.; 2 ani-dupa ambalarea pt. comercializare;dupa reconstituirea/diluarea sol.-se utilizeaza imediat
Interne Kennung: 133
Los: LOT-0134
Titel: ROCURONIUM BROMIDE 10mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 10 flac. din sticla incolora x 10 ml sol. inj.; (3 ani)
Interne Kennung: 134
Haupteinstufung (cpv): 33632200 Muskelrelaxanzien
Los: LOT-0135
Titel: ROPIVACAINUM 10mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din PP ( cu design pt. seringa Luer lock si Luer fit) x 20 ml sol. inj., in blister; 3 ani-dupa ambalarea pt. comercializare;dupa prima deschidere-se utilizeaza imediat
Interne Kennung: 135
Los: LOT-0136
Titel: SALBUTAMOLUM 100µg/doza
Beschreibung: Cutie x 1 flacon presurizat din Al prevazut cu valva dozatoare x 200 doze + dispozitiv de administrare; (2 ani)
Interne Kennung: 136
Haupteinstufung (cpv): 33673000 Mittel bei obstruktiven Atemwegserkrankungen
Los: LOT-0137
Titel: SULFADIAZINUM 10mg/g
Beschreibung: Cutie cu 1 tub din Al x 50 g crema; (3 ani)
Interne Kennung: 137
Los: LOT-0193
Titel: SUXAMETHONII CHLORIDUM 0,1g/5ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla incolora x 5 ml; (2 ani)
Interne Kennung: 138
Los: LOT-0194
Titel: THIAMINUM 100mg/2ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla incolora cu inel de rupere sau cu punct de rupere sau cu inel de rupere si doua inele (albastru si verde) x 2 ml sol. inj.; (18 luni)
Interne Kennung: 139
Los: LOT-0195
Titel: TOBRAMYCINUM 3mg/ml - picaturi
Beschreibung: Cutie cu 1 flacon din PEJD, prevazut cu picurator din PEJD care contine 5 ml pic. oftalmice, sol.; 3 ani-Dupa ambalarea pentru comercializare;Dupa prima deschidere a flac. - 28 zile
Interne Kennung: 140
Los: LOT-0196
Titel: TOBRAMYCINUM 3mg/g - unguent
Beschreibung: Cutie cu 1 tub din Al prevazut cu varf aplicator din PE x 3,5 g ung. oft.; 3 ani; 28 zile dupa prima deschidere a tubului
Interne Kennung: 141
Los: LOT-0197
Titel: TRAMADOLUM 100mg/2ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla bruna x 2 ml sol. inj.: (3 ani)
Interne Kennung: 142
Los: LOT-0198
Titel: TRAMADOLUM 50mg/1ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole x 1 ml sol. inj.; (5 ani)
Interne Kennung: 143
Los: LOT-0199
Titel: TROPICAMIDUM 10mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din PEJD de culoare alba, prevazut cu picurator din PEJD x 10 ml pic. oft., sol.; 3 ani-dupa ambalarea pt. comercializare;dupa prima deschidere-se utilizeaza imediat
Interne Kennung: 144
Los: LOT-0200
Titel: VANCOMYCINUM 1000mg
Beschreibung: Cutie cu 10 flac. din sticla incolora, de tip I, cu pulb. pt. conc. pt. sol. perf.; 2 ani-dupa ambalare pt. comercializare;dupa reconstituire sol. trebuie diluata imediat
Interne Kennung: 145
Los: LOT-0201
Titel: VANCOMYCINUM 500mg
Interne Kennung: 146
Los: LOT-0202
Titel: CINACALCETUM 30mg
Beschreibung: Cutie cu blist. din Al/PVC transparent x 28 compr. film.; (36 luni)
Interne Kennung: 147
Los: LOT-0203
Titel: COMPLEX DE HIDROXID DE FER (III) SUCROZA 100 mg/5 ml
Beschreibung: Cutie cu 5 fiole din sticla incolora x 5 ml sol.inj./perf. ; (3 ani)
Interne Kennung: 148
Haupteinstufung (cpv): 33621300 Antianämika
Los: LOT-0204
Titel: DARBEPOETINUM ALFA 10µg/0,4ml
Beschreibung: Cutie x 4 seringi preumplute a 1 ml x 0,4 ml; (2 ani)
Interne Kennung: 149
Los: LOT-0205
Titel: DARBEPOETINUM ALFA 20µg/0,5ml
Beschreibung: Cutie x 4 seringi preumplute a 1 ml x 0,5 ml; (2 ani)
Interne Kennung: 150
Los: LOT-0206
Titel: DARBEPOETINUM ALFA 30µg/0,3ml
Beschreibung: Cutie x 4 seringi preumplute a 1 ml x 0,3 ml; (2 ani)
Interne Kennung: 151
Los: LOT-0207
Titel: DARBEPOETINUM ALFA 50µg/0,5ml
Interne Kennung: 152
Los: LOT-0208
Titel: EPOETINUM ALFA 2000UI/1.0ml
Beschreibung: Cutie x 6 seringi preumplute x 1 ml sol. inj.; (2 ani)
Interne Kennung: 153
Los: LOT-0209
Titel: EPOETINUM ALFA 4000UI/0.4ml
Beschreibung: Cutie x 6 seringi preumplute x 0,4 ml sol. inj.; (2 ani)
Interne Kennung: 154
Los: LOT-0210
Titel: EPOETINUM BETA 2000UI/0.3ml
Beschreibung: Cutie x 6 seringi preumplute x 0.3ml solutie injectabila + 6 ace; (2 ani)
Interne Kennung: 155
Los: LOT-0156
Titel: EPOETINUM BETA 4000UI/0.3ml
Interne Kennung: 156
Los: LOT-0211
Titel: EPOETINUM ZETA 2000UI/0.6ml
Beschreibung: Cutie x 1 seringa preumpluta din sticla tip I prevazuta cu ac de injectare din otel si opritor pentru piston cu invelis protector din PTFE x 0.6ml ( 30 luni)
Interne Kennung: 157
Los: LOT-0212
Titel: EPOETINUM ZETA 4000UI/0.4ml
Beschreibung: Cutie x 1 seringa preumpluta din sticla tip I prevazuta cu ac de injectare din otel si opritor pentru piston cu invelis protector din PTFE x 0.4ml (30 luni)
Interne Kennung: 158
Los: LOT-0213
Titel: HEPARINUM 5000UI/ml
Beschreibung: Cutie x 10 flacoane din sticla incolora x 5ml solutie injectabila (5 ani)
Interne Kennung: 159
Los: LOT-0214
Titel: NADROPARINUM 2850 ui AFXa/0,3ml
Beschreibung: Cutie cu 10 seringi preumplute din sticla x 0,3 ml sol. inj.; (3 ani)
Interne Kennung: 160
Los: LOT-0215
Titel: NADROPARINUM 5700 ui AFXa/0.6 ml
Beschreibung: Cutie x 10 seringi preumplute din sticla prevazute cu dispozitiv de protectie a acului x 0.6 ml solutie injectabila (3 ani)
Interne Kennung: 161
Los: LOT-0216
Titel: NADROPARINUM 3800 ui AFXa/0,4 ml
Beschreibung: Cutie x 10 seringi preumplute din sticla prevazute cu dispozitiv de protectie a acului x 0.4 ml solutie injectabila (3 ani)
Interne Kennung: 162
Los: LOT-0217
Titel: NADROPARINUM 7600 ui AFXa/0,8ml
Beschreibung: Cutie cu 10 seringi preumplute din sticla x 0,8 ml sol. inj.; (3 ani)
Interne Kennung: 163
Los: LOT-0218
Titel: PARICALCITOLUM 5 micrograme/ml
Beschreibung: Cutie x 5 fiole din sticla incolora tip I x 1ml solutie injectabila (2 ani)
Interne Kennung: 164
Los: LOT-0219
Titel: SEVELAMER 800mg
Beschreibung: Flac. PEID. x 180 compr. film. (2 ani)
Interne Kennung: 165
Haupteinstufung (cpv): 33693000 Alle übrigen therapeutischen Mittel
Los: LOT-0220
Titel: TINZAPARINUM 10000 UI anti-Xa/ml
Beschreibung: Cutie cu 10 flac. din sticla incolora x 2 ml (20000 UI anti-Xa) sol. inj., cu dop de cauciuc de culoare cenusie deschis, armatura de etansare din Al lacuit in auriu si capsa de siguranta din PP de culoare portocalie (2 ani dupa amb. pt. com., dupa prima desch. a flac. max. 14 zile)
Interne Kennung: 166
Los: LOT-0221
Titel: ACIDUM ZOLEDRONICUM 4mg/5ml
Beschreibung: Cutie x 1 flacon plastic transparent, incolor cu capacitatea de 5 ml care contine conc. pt. sol. perf.; 30 luni
Interne Kennung: 167
Haupteinstufung (cpv): 33652000 Antineoplastische und immunmodulierende Mittel
Los: LOT-0222
Titel: AFLIBERCEPTUM 25mg/ml - 100mg
Beschreibung: Cutie x 1 flacon x 5ml x 4ml concentrat pentru solutie perfuzabila x 100mg aflibercept (3 ani)
Interne Kennung: 168
Los: LOT-0223
Titel: AFLIBERCEPTUM 25mg/ml - 200mg
Beschreibung: Cutie x 1 flacon x 10ml x 8ml concentrat pentru solutie perfuzabila x 200mg aflibercept (3 ani)
Interne Kennung: 169
Los: LOT-0224
Titel: ATEZOLIZUMAB 1200mg/20ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla x 20 ml conc. pt. sol. perf. (3 ani)
Interne Kennung: 170
Los: LOT-0225
Titel: AVELUMABUM 20mg/ml
Beschreibung: 1 flacon x 10 ml conc. pt. sol. perf. (200 mg avelumab) (2 ani)
Interne Kennung: 171
Los: LOT-0226
Titel: BEVACIZUMABUM 25 mg/ml-4ml
Beschreibung: Cutie x 1 flacon din sticla x 4 ml concentrat pentru solutie perfuzabila (2 ani)
Interne Kennung: 172
Los: LOT-0173
Titel: BEVACIZUMABUM 25 mg/ml-16ml
Beschreibung: Cutie x 1 flacon din sticla x 16 ml concentrat pentru solutie perfuzabila (2 ani)
Interne Kennung: 173
Los: LOT-0227
Titel: BEVACIZUMABUM 25 mg/ml-400mg
Beschreibung: Cutie cu un flacon x 16 ml concentrat pentru solutie perfuzabila (contine 400 mg bevacizumab) (30 de luni)
Interne Kennung: 174
Los: LOT-0228
Titel: BEVACIZUMABUM 25 mg/ml-100mg
Beschreibung: Cutie cu un flacon x 4 ml concentrat pentru solutie perfuzabila (contine 100 mg bevacizumab) (30 de luni)
Interne Kennung: 175
Los: LOT-0229
Titel: BLEOMYCINUM SULFAS 15000UI
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla incolora cu capacitatea de 6 ml cu pulb. pt. sol. inj./perf (2 ani-dupa ambalarea pt. comercializare;dupa reconstituire/diluare-se utilizeaza imediat)
Interne Kennung: 176
Los: LOT-0230
Titel: CABAZITAXELUM 60mg
Beschreibung: Cutie x 1 flacon din sticla x 1.5ml concentat + 1 flacon din sticla x 4.5ml solvent (3 ani)
Interne Kennung: 177
Los: LOT-0231
Titel: CALCII FOLINAS 10mg/ml-10ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flacon din sticla bruna x 10 ml solutie injectabila / perfuzabila (3 ani)
Interne Kennung: 178
Los: LOT-0232
Titel: CARBOPLATINUM 10mg/ml-15ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla incolora cu dop din cauciuc flurotec, sigilat cu capsa din Al de culoare albastra x 15 ml conc. pt. sol. perf. x 150 mg carboplatina(2 ani- dupa ambal. pt. comerc.;dupa diluare-se utiliz. imediat)
Interne Kennung: 179
Los: LOT-0233
Titel: CARBOPLATINUM 10mg/ml-5ml
Beschreibung: Cutie x 1 flacon din sticla incolora cu dop din cauciuc flurotec, sigilat cu capsa din Al de culoare verde x 5ml conc. pt. sol. perf. x 50mg carboplatina (2ani-dupa amb. pt. com, dupa dil. se util. imediat)
Interne Kennung: 180
Los: LOT-0234
Titel: CARBOPLATINUM 10mg/ml-45ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla incolora cu dop din cauciuc flurotec, sigilat cu capsa din Al de culoare rosie x 45 ml conc. pt. sol. perf. x 450 mg carboplatina(2 ani dupa ambalarea pt comercializ;dupa diluare se utilizeaza imediat)
Interne Kennung: 181
Los: LOT-0235
Titel: CARBOPLATINUM 10mg/ml-60ml
Beschreibung: Cutie x 1 flac. din sticla incolora cu dop de cauciuc flurotec, sigilat cu capsa din Al de culoare galbena x 60ml conc. pt. sol. perf. x 600mg carboplatina (2ani-dupa amb. pt. com.; dupa dil.- se util. imediat)
Interne Kennung: 182
Los: LOT-0236
Titel: CEMIPLIMABUM 50mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla prevazuta cu dop din cauciuc cu strat FluroTec si un capac etans cu capsa detasabila x 7 ml conc. pt. sol. perf. (350 mg cemiplimab) (30 luni; Dupa prima deschidere - a se utiliza imediat)
Interne Kennung: 183
Los: LOT-0237
Titel: CETUXIMABUM 5 mg/ml
Beschreibung: Cutie x 1 flac. din sticla x 20 ml sol. perf. (2 ani)
Interne Kennung: 184
Los: LOT-0238
Titel: CISPLATINUM 1mg/ml-50ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla bruna care contine 50 ml conc. pt. sol. perf. (2 ani)
Interne Kennung: 185
Los: LOT-0239
Titel: CISPLATINUM 1mg/ml-100ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flacon din sticla bruna care contine 100ml concentrat pentru solutie perfuzabila (3 ani)
Interne Kennung: 186
Los: LOT-0240
Titel: CYCLOPHOSPHAMIDUM 200 mg
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla incolora cu pulb. pt. sol. perf./inj.(3 ani)
Interne Kennung: 187
Los: LOT-0241
Titel: DOCETAXELUM 160mg/8ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla incolora (tip I) continand concentrat 8 ml (24 luni)
Interne Kennung: 188
Los: LOT-0242
Titel: DOCETAXELUM 20mg/1ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla incolora (tip I) continand concentrat 1 ml (24 luni)
Interne Kennung: 189
Los: LOT-0243
Titel: DOCETAXELUM 80mg/4ml
Beschreibung: Cutie x 1 flacon din sticla incolora (tip I) continand concentrat 4ml (24 luni)
Interne Kennung: 190
Los: LOT-0244
Titel: DOCETAXELUM 120mg/6ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla incolora x 6 ml concentrat ce contine 120 mg docetaxel (2 ani)
Interne Kennung: 191
Los: LOT-0245
Titel: DOCETAXELUM 20mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. unidoza din sticla incolora cu 7 ml conc. pt. sol. perf. care contine 140 mg docetaxel (2 ani-dupa ambalarea pt. comercializare;dupa prima deschidere a flac.-se utilizeaza imediat)
Interne Kennung: 192
Los: LOT-0246
Titel: DOXORUBICINUM 2mg/ml generic
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla incolora a 25 ml conc. pt. sol. perf. continand 50 mg doxorubicina (18 luni-dupa ambalarea pt. comercializare;dupa prima deschidere a flac.-se utilizeaza imediat)
Interne Kennung: 193
Los: LOT-0247
Titel: DOXORUBICINUM 50mg
Beschreibung: Cutie x 2 seturi x 3 flacoane (1 flacon pulbere+ 1 flacon lipozomi + 1 flacon solutie tampon) (18luni)
Interne Kennung: 194
Los: LOT-0248
Titel: DOXORUBICINUM 2mg/ml - inovativ
Beschreibung: Cutie x 1 flacon din sticla x 10 ml concentrat pentru solutie perfuzabila; 20 luni; maxim 24 ore la 2-8° pt. sol. Diluata
Interne Kennung: 195
Los: LOT-0249
Titel: DURVALUMABUM 50 mg/ml-120mg
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla a 2,4 ml conc. (care contine 120 mg durvalumab) (3 ani)
Interne Kennung: 196
Los: LOT-0250
Titel: DURVALUMABUM 50 mg/ml-500mg
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla a 10 ml conc. (care contine 500 mg durvalumab) (3 ani)
Interne Kennung: 197
Los: LOT-0251
Titel: EPIRUBICINUM 2mg/ml-50ml
Beschreibung: Cutie x 1 flac. a 50 ml sol. inj. x 100 mg (100 mg/50 ml) (3 ani)
Interne Kennung: 198
Los: LOT-0252
Titel: EPIRUBICINUM 2mg/ml-10ml
Beschreibung: Cutie x 1 flacon x 10ml solutie injectabila continand 20mg (20mg/10ml) clorhidrat de epirubicina (18 luni)
Interne Kennung: 199
Los: LOT-0253
Titel: -ERIBULINUM 0,44 mg/ml
Beschreibung: Cutie cu un flacon a 5 ml din sticla de tip x 2 ml de solutie injectabila (4 ani)
Interne Kennung: 200
Los: LOT-0254
Titel: ETOPOSIDUM 20mg/ml x 5ml
Beschreibung: Cutie x 1 flac. (tip 8R) x 5 ml conc. pt. sol. perf. (3 ani)
Interne Kennung: 201
Los: LOT-0255
Titel: ETOPOSIDUM 20mg/ml x 10ml
Beschreibung: Cutie x 1 flac. (tip 10R) x 10 ml conc. pt. sol. perf. (3 ani)
Interne Kennung: 202
Los: LOT-0256
Titel: FILGRASTIMUM (G-CSF) 60MU/ml
Beschreibung: Cutie x 1 seringa preumpluta x 0,5ml solutie injectabila / perfuzabila (30 luni)
Interne Kennung: 203
Los: LOT-0257
Titel: FILGRASTIMUM (G-CSF) 96MU/ml
Interne Kennung: 204
Los: LOT-0258
Titel: FLUOROURACILUM 50mg/ml-20ml
Beschreibung: Cutie x 1 flacon din sticla bruna x 20ml concentrat pentru solutie injectabila / perfuzabila; (2 ani)
Interne Kennung: 205
Los: LOT-0259
Titel: FLUOROURACILUM 50mg/ml -50ML
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla incolora a 50 ml sol. inj. sau perf. (2 ani- dupa ambalarea pt. comercializare;dupa prima deschidere-se utilizeaza imediat)
Interne Kennung: 206
Los: LOT-0260
Titel: FLUOROURACILUM 50mg/ml -100ML
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla incolora a 100 ml sol. inj. sau perf. (2 ani- dupa ambalarea pt. comercializare;dupa prima deschidere-se utilizeaza imediat)
Interne Kennung: 207
Los: LOT-0261
Titel: FLUOROURACILUM 50mg/ml-5ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flacon din sticla incolora x 5ml solutie injectabila sau perfuzabila (2 ani -dupa ambalare pt. comercializare;dupa prima deschidere-se utilizeaza imediat)
Interne Kennung: 208
Los: LOT-0262
Titel: FLUOROURACILUM 50mg/ml-10ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flacon din sticla incolora x 10ml solutie injectabila sau perfuzabila (2 ani -dupa ambalare pt. com., dupa prima desch. se utiliz. imediat)
Interne Kennung: 209
Los: LOT-0263
Titel: GEMCITABINUM 100 mg/ml x 10ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla incolora cu capacitatea de 10 ml cu dop din cauciuc, sigilat cu capsa din Al tip \"flip- off' care contine conc. pt. sol. perf. ; 3 ani-dupa ambalarea pt. comercializare;dupa dilutie-se utilizeaza
Interne Kennung: 210
Los: LOT-0264
Titel: GEMCITABINUM 38 mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla transparenta cu capacitatea de 6 ml si dop din cauciuc clorobutilic, sigilat cu capsa detasabila din Al de culoare verde, a 200 mg/5,26 ml concentrat pentru sol. perf. ; 2 ani-dupa ambalarea pentru comercializare;Dupa prima deschidere a flaconului-se utilizeaza imediat
Interne Kennung: 211
Los: LOT-0265
Titel: GEMCITABINUM 100 mg/ml x 2000 mg/200 ml
Beschreibung: Cutie cu 1 punga pentru o singura doza (2000 mg/200 ml) sol. perf. ; 2 ani-Dupa ambalarea pentru comercializare;Dupa prima deschidere a pungii-se utilizeaza imediat
Interne Kennung: 212
Los: LOT-0266
Titel: IFOSFAMIDUM 1g
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla incolora cu capacitatea de 30 ml continand 1 g pulb. pt. sol. perf. (5 ani; sol.rec.:24 ore)
Interne Kennung: 213
Los: LOT-0267
Titel: IPILIMUMABUM 5 mg/ml-200mg
Beschreibung: Cutie cu 1 flacon din sticla x 40 ml concentrat pt. sol. perf. (200 mg ipilimumab) (3 ani)
Interne Kennung: 214
Los: LOT-0268
Titel: IPILIMUMABUM 5 mg/ml-50mg
Beschreibung: Cutie cu 1 flacon din sticla x 10 ml concentrat pt. sol. perf. (50 mg ipilimumab) (3 ani)
Interne Kennung: 215
Los: LOT-0269
Titel: IRINOTECANUM 20mg/ml-15ml
Beschreibung: Cutie x 1 flacon din sticla bruna x 15ml concentrat pentru solutie perfuzabila (2 ani)
Interne Kennung: 216
Los: LOT-0270
Titel: IRINOTECANUM 20mg/ml-5ml
Beschreibung: Cutie x 1 flacon din sticla bruna x 5ml concentrat pentru solutie injectabila ( 2 ani)
Interne Kennung: 217
Los: LOT-0271
Titel: IRINOTECANUM 4,3 mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. de sticla de tip I cu dop de clorobutil gri si sigiliu de Al cu capac detasabil x 10 ml conc. pt. sol. perf. (30 luni; dupa deschidere- se utilizeaza imediat)
Interne Kennung: 218
Los: LOT-0272
Titel: MESNUM 400mg/4ml
Beschreibung: Cutie x 3 suporturi termoformate din plastic x 5 fiole din sticla incolora x 4ml (5 ani)
Interne Kennung: 219
Los: LOT-0273
Titel: NIVOLUMABUM 10mg/ml x 40mg
Beschreibung: Cutie x 1 flacon din sticla de tip I x 40mg concentrat pentru solutie perfuzabila (2 ani)
Interne Kennung: 220
Los: LOT-0274
Titel: NIVOLUMABUM 10mg/ml x 100mg
Beschreibung: Cutie x 1 flacon din sticla de tip I x 100mg concentrat pentru solutie perfuzabila (2 ani)
Interne Kennung: 221
Los: LOT-0275
Titel: OXALIPLATINUM 5mg/ml-20ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla incolora cu folie protectoare din plastic a 20 ml conc. pt. sol. perf. continand 100 mg oxaliplatina (2 ani dupa ambalarea pt. comercializare;dupa diluare 24 h la 2-8 Csi 6 h la 15-25 C)
Interne Kennung: 222
Los: LOT-0276
Titel: OXALIPLATINUM 5mg/ml-10ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla incolora cu folie protectoare din plastic a 10 ml conc. pt. sol. perf. continand 50 mg oxaliplatina (2 ani dupa ambalarea pt. comercializare;dupa diluare 24 h la 2-8 Csi 6 h la 15-25 C)
Interne Kennung: 223
Los: LOT-0277
Titel: OXALIPLATINUM 5mg/ml-40ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla incolora cu folie protectoare din plastic a 40 ml conc. pt. sol. perf. continand 200 mg oxaliplatina (2 ani dupa ambalarea pt. comercializare;dupa diluare 24 h la 2-8 Csi 6 h la 15-25 C)
Interne Kennung: 224
Los: LOT-0278
Titel: PACLITAXELUM 6mg/ml-16.7ml
Beschreibung: Cutie x 1 flacon din sticla tip I x 16.7 ml concentrat pentru solutie perfuzabila (2 ani)
Interne Kennung: 225
Los: LOT-0279
Titel: PACLITAXELUM 6mg/ml-25ml
Beschreibung: Cutie x 1 flacon din sticla tip I x 25ml concentrat pentru solutie perfuzabila (2 ani)
Interne Kennung: 226
Los: LOT-0280
Titel: PACLITAXELUM 6mg/ml-50ml
Beschreibung: Cutie x 1 flacon din sticla tip I x 50ml concentrat pentru solutie perfuzabila (2 ani)
Interne Kennung: 227
Los: LOT-0281
Titel: PACLITAXELUM 5mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. cu capacitatea de 50 ml x 100 mg paclitaxel (3 ani-dupa ambalare pentru comercializare;Dupa reconstituire - se utilizeaza imediat)
Interne Kennung: 228
Los: LOT-0282
Titel: PANITUMUMABUM 20mg/ml-400mg
Beschreibung: Cutie x 1 flacon x 400mg panitumumab x 20 ml (2 ani)
Interne Kennung: 229
Los: LOT-0283
Titel: PANITUMUMABUM 20mg/ml-100mg
Beschreibung: Cutie x 1 flacon x 100mg panitumumab x 5ml (2 ani)
Interne Kennung: 230
Los: LOT-0284
Titel: PEMBROLIZUMABUM 25mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla transparenta x 4 ml concentrat (100 mg pembrolizumab) (2 ani)
Interne Kennung: 231
Los: LOT-0285
Titel: PEMETREXEDUM 500mg
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla transparenta, cu capacitatea de 50 ml, cu pulb. pt. conc. pt. sol. perf.; 2 ani-dupa ambalarea pt. comercializare;dupa reconstituire-se utilizeaza imediat
Interne Kennung: 232
Los: LOT-0286
Titel: PERTUZUMABUM 420mg
Beschreibung: Cutie x 1 flacon din sticla x 14 ml concentrat pentru solutie perfuzabila x 420 mg pertuzumab (2 ani)
Interne Kennung: 233
Los: LOT-0287
Titel: RAMUCIRUMABUM 10mg/ml
Beschreibung: Ambalaj x 2 flacoane a 10ml (3 ani)
Interne Kennung: 234
Los: LOT-0288
Titel: SACITUZUMAB GOVITECAN 200mg
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla transparenta incolora, de 50 ml care contine 200 mg de sacituzumab govitecan; (3 ani)
Interne Kennung: 235
Los: LOT-0289
Titel: TOPOTECANUM 1mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla bruna de tip I, cu capacitatea de 5 ml care contine conc. pt. sol. perf. (4 mg topotecan); 3 ani-dupa ambalarea pt. comercializare; dupa dilutie- se utilizeaza imediat
Interne Kennung: 236
Los: LOT-0290
Titel: TRABECTEDINUM 0.25mg
Beschreibung: Cutie x 1 flacon cu pulbere pentru concentrat pentru solutie perfuzabila (24 luni)
Interne Kennung: 237
Los: LOT-0291
Titel: TRABECTEDINUM 1mg
Interne Kennung: 238
Los: LOT-0292
Titel: TRASTUZUMABUM 420mg
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. cu capacitatea de 50 ml din sticla transparenta ce contine 420 mg trastuzumab (30 luni)
Interne Kennung: 239
Los: LOT-0293
Titel: TRASTUZUMABUM 150mg - biosimilar
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. cu capacitatea de 20 ml din sticla transparenta ce contine 150 mg trastuzumab (30 luni)
Interne Kennung: 240
Los: LOT-0294
Titel: TRASTUZUMABUM 150mg - inovativ
Beschreibung: Cutie x 1 flacon pulbere pentru concentrat pentru solutie perfuzabila (150 mg trastuzumab) (4 ani)
Interne Kennung: 241
Los: LOT-0295
Titel: TRASTUZUMABUM DERUXTECANUM 100mg
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla bruna de 10 ml care contine 100 mg trastuzumab deruxtecan (3 ani)
Interne Kennung: 242
Los: LOT-0296
Titel: TRASTUZUMABUM EMTANSINE 100mg
Beschreibung: Cutie cu un flacon a 15 ml x 100 mg concentrat pentru solutie perfuzabila (3 ani)
Interne Kennung: 243
Los: LOT-0297
Titel: TRASTUZUMABUM EMTANSINE 160mg
Beschreibung: Cutie cu un flacon a 20 ml x 160 mg concentrat pentru solutie perfuzabila (3 ani)
Interne Kennung: 244
Los: LOT-0298
Titel: VACCIN BCG 100mg/ml
Beschreibung: Cutie cu 1 fiola din sticla cu o capacitate de 3,4 ml x 100 mg pulb. pt susp. intravezicala+1 fiola din sticla cu capacitatea de 2,0 ml x 1 ml solv. pt. susp. intravezicala (2 ani)
Interne Kennung: 245
Los: LOT-0299
Titel: VINORELBINUM 10mg/ml x 1ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla incolora cu capacitate nominala de umplere de 1 ml x 1 ml conc. pt. sol. perf. (3 ani)
Interne Kennung: 246
Los: LOT-0300
Titel: VINORELBINUM 10mg/ml x 5ml
Beschreibung: Cutie cu 1 flac. din sticla incolora cu capacitate nominala de umplere de 5 ml x 5 ml conc. pt. sol. perf. (3 ani)
Interne Kennung: 247