2. Verfahren
Verfahren
Titel: Remont ul. Falistej na odcinku od ul. Obywatelskiej do pos. nr 183
Beschreibung: 1.Przedmiot zamówienia jest remont ul. Falistej na odcinku od ul. Obywatelskiej do pos. nr 183. 2.Zakres prac obejmuje remont ulicy Falistej w tym: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, podbudowy, nawierzchnie, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, elementy ulic, zieleń drogową, odwodnienie drogi oraz inne roboty w zakresie zgodnym z opisem przedmiotu zamówienia(dokumentacja projektowa), kosztorysem (tabela elementów scalonych) i STWiORB. 3.Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ oraz zapisami projektu umowy zawartymi w załączniku nr 9 do SWZ.
Interne Kennung: BZZ.261.36.2026.KA
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Wykonawca może złożyć jedną ofertę.2.Ofertę sporządza się w języku polskim, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy Pzp.3.Kompletna oferta powinna zawierać:1)Formularz oferty sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ(...)2)Tabelę elementów scalonych sporządzoną na podstawie wzoru stanowiącego Załącznik nr 1a do SWZ(...).3) Oświadczenie wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego złożone elektronicznie oraz opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia oświadczenie składa każdy z nich(...).4)Zobowiązanie podmiotu udostępniającego do oddania swego zasobu na potrzeby Wykonawcy składającego ofertę (jeżeli dotyczy)(...)5)Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (jeżeli dotyczy) (...)6)Stosowne pełnomocnictwo osób podpisujących ofertę(...).7)W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (złożone zgodnie z zapisami ust. 8 niniejszego rozdziału), ewentualnie umowę o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo (...).8)Uprawdopodobnienie, że zastrzeżone przez Wykonawcę dokumenty stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 18 ust. 3 ustawy Pzp, nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli Wykonawca, wraz z przekazaniem takich informacji zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 222 ust. 5 ustawy Pzp. Wszelkie informacje stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczeniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz.U. 2026r., poz. 85), które Wykonawca pragnie zastrzec jako tajemnicę przedsiębiorstwa, winny być załączone na Platformie w osobnym pliku wraz z jednoczesnym zaznaczeniem polecenia „Załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”.9)W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – Oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy wg wzoru stanowiącego załącznik nr 10 do SWZ, (...).10)Dowód wniesienia wadium, wniesionego w postaci gwarancji/poręczenia(...)4.Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (zwany dalej: „Jednolity Dokument” lub „JEDZ”) i podmiotowe środki dowodowe składa , na wezwanie Zamawiającego, Wykonawca którego oferta została najwyżej oceniona. Wykonawca może posłużyć się certyfikatem wydanym przez akredytowaną jednostkę certyfikującą w rozumieniu ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji Wykonawców zamówień publicznych (Dz.U. z 2025 poz. 1235) odpowiednio w zakresie certyfikacji niepodlegania wykluczeniu albo certyfikacji zdolności wykonawcy. Certyfikat zastępuje wyłącznie podmiotowe środki dowodowe w zakresie, który z niego wynika.(...) 5.W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu Zamawiający żąda od Wykonawcy (w tym podmiotu udostępniającego swoje zasoby – jeśli dotyczy)następujących dokumentów (podmiotowych środków dowodowych):5.1 informacji z Krajowego Rejestru Karnego, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1) i 2 ustawy Pzp; art. 108 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp, odnośnie do orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego; 5.2 oświadczenia wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2025r., poz. 1714), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej(…)5.3 zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem,(…); w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp;5.4 zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (...);5.5 odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem(...)w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp;5.6 oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp(...) 6.W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca składa JEDZ, o którym mowa w Rozdziale 6 pkt 2 SWZ i podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Rozdziale 6 pkt 3.2.1., 3.2.3.-3.2.6 SWZ, potwierdzające brak podstaw do wykluczenia tego podmiotu (…)7. Na podstawie art. 124 ust.2 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych Wykonawca może złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji odpowiednio w zakresie niepodlegania wykluczeniu albo zdolności wykonawcy. (...) 7.1 Uzyskanie certyfikacji Wykonawców zamówień publicznych oraz posługiwanie się certyfikatem jest dobrowolne. (...)8.Szczegółowe informacje zawarte są w Rozdziale 5 i 6 SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233252 Oberbauarbeiten für Straßen, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001