2. Verfahren
Verfahren
Titel: Monitoring gatunków zwierząt z uwzględnieniem specjalnych obszarów ochrony siedlisk Natura 2000 w latach 2026-2028 – kręgowce.
Beschreibung: Zamówienie stanowi kontynuację Monitoringu Gatunków i Siedlisk Przyrodniczych (MGSP; https://siedliska.gios.gov.pl/), realizowanego w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska, w zakresie gatunków zwierząt kręgowych. Zamówienie obejmuje: • wykonanie monitoringu stanu ochrony 23 gatunków zwierząt i opracowanie ok. 8711 raportów z monitoringu na stanowiskach monitoringowych, • opracowanie 23 sprawozdań z monitoringu gatunków zwierząt, • przeprowadzenie ankiety dotyczącej występowania niedźwiedzia, • przeprowadzenie ankiet dotyczących występowania wilka i rysia, • rewizję i aktualizację metodyk monitoringu wybranych gatunków, • opracowanie Biuletynu Monitoringu Przyrody z wynikami monitoringu zwierząt z lat 2025-2027, • opracowanie zaleceń na kolejne lata monitoringu, • utrzymanie ankiety elektronicznej GIOŚ do monitorowania rozmieszczenia gatunków. Zamówienie obejmuje 8 zadań i realizowane będzie w VIII etapach.
Interne Kennung: DAG-WZP.26.1.63.2026.MR
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90711500 Umweltüberwachung in anderen Bereichen als dem Bausektor
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Zamówienie stanowi kontynuację Monitoringu Gatunków i Siedlisk Przyrodniczych (MGSP; https://siedliska.gios.gov.pl/), realizowanego w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska, w zakresie gatunków zwierząt kręgowych. Zamówienie obejmuje: • wykonanie monitoringu stanu ochrony 23 gatunków zwierząt i opracowanie ok. 8711 raportów z monitoringu na stanowiskach monitoringowych, • opracowanie 24 sprawozdań z monitoringu gatunków zwierząt, • przeprowadzenie ankiety dotyczącej występowania niedźwiedzia, • przeprowadzenie ankiet dotyczących występowania wilka i rysia, • rewizję i aktualizację metodyk monitoringu wybranych gatunków, • opracowanie i publikację Biuletynu Monitoringu Przyrody zawierającego podsumowanie Raportu z art. 17 dyrektywy siedliskowej dla Komisji Europejskiej za lata 2019-2024 w zakresie gatunków zwierząt, • opracowanie Biuletynu Monitoringu Przyrody z wynikami monitoringu zwierząt z lat 2025-2027, • opracowanie zaleceń na kolejne lata monitoringu, • utrzymanie ankiety elektronicznej GIOŚ do monitorowania rozmieszczenia gatunków. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia i sposobu jego realizacji zawiera Załącznik nr 8 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia”.