537056-2026 - Ergebnis
Rumänien – Lade- oder Fördervorrichtungen – Stivuitoare și electrocare prin contractarea unei finanțări de tip leasing financiar
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Stivuitoare și electrocare prin contractarea unei finanțări de tip leasing financiar
Beschreibung: Obiectul contractului îl constituie achiziția de stivuitoare și electrocare printr-un contract de leasing financiar, necesare pentru realizarea operațiunilor de manipulare manuală și mecanizată a produselor din depozitele și obiectivele administrate de CNE Cernavodă. Contractul de achiziție publică va avea o durată de 66 de luni și va fi structurat în patru loturi: Lot 1 - Motostivuitor 5 tone - 2 bucăți; Lot 2 - Motostivuitor 3,5 tone - 3 bucăți; Lot 3 - Electrostivuitor 1,5 tone - 1 bucată; Lot 4 - Electrocar 2 tone - 2 bucăți. Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificări/informații suplimentare: A. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. B. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare, Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarficare/informațiilor suplimentare în a 11 - a zi dinainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor. Dacă aceste termene se sfârșesc în zile nelucrătoare, Autoritatea contractantă va răspunde în ultima zi lucrătoare înainte de termenul respectiv.
Interne Kennung: 45374854_2025_14
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42418900 Lade- oder Fördervorrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Motostivuitor 5 tone
Beschreibung: Motostivuitor 5 tone - 2 bucăți. Utilajul furnizat trebuie să respecte cerințele impuse prin Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66114000 Finanzierungs-Leasing, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Los: LOT-0002
Titel: Motostivuitor 3,5 tone
Beschreibung: Motostivuitor 3,5 tone - 3 bucăți. Utilajul furnizat trebuie să respecte cerințele impuse prin Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Electrostivuitor 1,5 tone
Beschreibung: Electrostivuitor 1,5 tone - 1 bucată. Utilajul furnizat trebuie să respecte cerințele impuse prin Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Electrocar 2 tone
Beschreibung: Electrocar 2 tone - 2 bucăți. Utilajul furnizat trebuie să respecte cerințele impuse prin Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 34144900 Elektrofahrzeuge