2. Verfahren
Verfahren
Titel: Konkurs realizacyjny na opracowanie koncepcji architektonicznej Muzeum Szkuty i Urzecza w Czersku wraz z kompleksowym zagospodarowaniem terenu
Beschreibung: Konkurs jest konkursem realizacyjnym tzn. takim, w którym Nagrodą jest nagroda pieniężna oraz zaproszenie autora (Uczestnika konkursu) wybranej Pracy konkursowej do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, w celu wykonania usługi na podstawie Pracy konkursowej. Przedmiot usługi został opisany wstępnie w Istotnych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 1 do Regulaminu. Celem Konkursu jest uzyskanie najlepszej pod względem architektonicznym, przestrzennym i funkcjonalno–użytkowym koncepcji obiektu Muzeum Szkuty i Urzecza wraz z zagospodarowaniem terenu, w obszarze wskazanym w Załączniku nr 6a jako zakres opracowania konkursowego. Konkurs prowadzony jest w procedurze konkursu ograniczonego i jednoetapowego t.j.: – Podmioty zainteresowane udziałem w Konkursie składają wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie zgodnie z postanowieniami Rozdziału IV Regulaminu w terminie określonym w Harmonogramie konkursu; – Organizator dopuszcza do udziału w Konkursie i zaprasza do składania Prac konkursowych Uczestników konkursu spełniających określone przez Organizatora obiektywne wymagania określone w Rozdziale IV Regulaminu. – Składanie Prac konkursowych przez Uczestników konkursu dopuszczonych do udziału w konkursie w terminie określonym w Harmonogramie konkursu. Zakres rzeczowy, formę opracowania oraz sposób prezentacji Prac konkursowych zostały określone w Rozdziale V Regulaminu; – Ocena zanonimizowanych Prac konkursowych przez Sąd Konkursowy na podstawie kryteriów określonych w Rozdziale VI Regulaminu. – Rozstrzygnięcie konkursu, czyli wybór najlepszej Pracy konkursowej (I Nagroda) i przyznanie pozostałych Nagród zgodnie z postanowieniami Rozdziału VII Regulaminu; – Zatwierdzenie przez Kierownika Zamawiającego rozstrzygnięcia konkursu i oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu; – Uprawomocnienie się wyników rozstrzygnięcia Konkursu. Uczestnik konkursu musi spełnić wszystkie następujące wymagania: a) nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 108 ust 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4-5, pkt 6 oraz pkt 7-10 Ustawy (przy czym konflikt interesów, o którym mowa w art. 109 ust. 1 pkt. 6) oceniany jest wyłącznie co do Uczestników Konkursu w stosunku do członków Sądu Konkursowego i Sędziów rezerwowych powołanych w Regulaminie konkursu); b) nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, c) nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 5k Rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. UWAGA: Powyższe wymagania (lit. a), b), i c) dotyczą Uczestnika samodzielnie biorącego udział w konkursie jak i każdego z Uczestników wspólnie biorących udział w Konkursie oraz podmiotów, na zasobach których Uczestnik Konkursu polega. d) spełnia określony przez Organizatora warunek udziału w Konkursie dotyczący zdolności technicznej i zawodowej w zakresie wykształcenia i kwalifikacji zawodowych. Niniejszy warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Uczestnik konkursu wykaże, iż dysponuje na etapie Konkursu co najmniej: jedną osobą która będzie uczestniczyć w wykonywaniu koncepcji konkursowej oraz Dokumentacji projektowej posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń, oraz posiadającą doświadczenie polegające na wykonaniu, w okresie ostatnich 15 lat przed terminem składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie, (jako autor lub członek zespołu autorskiego) co najmniej jednej wielobranżowej dokumentacji projektowej (obejmującej projekt budowlany, projekty wykonawcze i przedmiar robót), na której podstawie uzyskano prawomocne pozwolenie na budowę, dla budowy lub przebudowy (z wyłączeniem remontu) budynku kategorii IX o powierzchni netto minimum 2 000 m2 oraz pełnieniu nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji na podstawie wielobranżowej dokumentacji projektowej o której mowa powyżej do momentu uzyskania pozwolenia na użytkowanie. e) spełnia określony przez Organizatora warunek udziału w Konkursie dotyczący zdolności technicznej i zawodowej w zakresie doświadczenia. Niniejszy warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Uczestnik konkursu wykaże, iż: posiada doświadczenie w należytym wykonaniu w ciągu ostatnich 15 lat przed upływem terminu o składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie co najmniej jednej wielobranżowej dokumentacji projektowej (obejmującej projekt budowlany, projekty wykonawcze i przedmiar robót), na której podstawie uzyskano prawomocne pozwolenie na budowę, dla budowy lub przebudowy (z wyłączeniem remontu) budynku kategorii IX o powierzchni netto minimum 2 000 m2 oraz pełnieniu nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji na podstawie wielobranżowej dokumentacji projektowej o której mowa powyżej do momentu uzyskania pozwolenia na użytkowanie. UWAGA W przypadku warunku udziału w konkursie określonego powyżej (tj. ust. 1 pkt 8) lit. e) niniejszego Rozdziału), Uczestnik konkursu nie może polegać na zasobach innych podmiotów. Musi to być doświadczenie własne Uczestnika konkursu. f) Organizator informuje, że uczestnik zaproszony do negocjacji będzie zobowiązany wykazać, że będzie dysponować na etapie wykonywania Przedmiotu usługi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, o których to osobach mowa w Rozdziale IX ust. 1 pkt 2) lit. c) Regulaminu.
Interne Kennung: 1100
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung
5. Los
Los: LOT-0001