See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Echipamente de laborator pentru proiectul ”CREȘTEREA PERFORMANȚEI INVĂȚĂMÂNTULUI MEDICAL DIN CADRUL UNIVERSITĂȚII DE MEDICINĂ ȘI FARMACIE ”VICTOR BABEȘ” DIN TIMIȘOARA, PRIN INVESTIȚII ORIENTATE CĂTRE VIITOR”, cod SMIS 2021 331055, contract finanțare nr. 227 din 19.03.2025
Beschreibung: Achiziție Echipamente de laborator, conform Caietului de sarcini, constând în: Lotul_1 – Sistem de imprimare 3D a țesutului – 1 bucată; Lotul_2 – Instrument pentru măsurarea proprietăților electrocinetice și hidrodinamice ale dispersiunilor coloidale – 1 bucată; Lotul_3 - Cititor de microplăci multimod hybrid – 1 bucată; Lotul_4 - Sistem Real-Time PCR - 1 bucată; Lotul_5 - Set pipete (Multicanal și Monocanal) – 25 seturi; Lotul_6 – Hota microbiologica cu flux laminar vertical – 1 bucată; ---------- Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18; Autoritatea contractantă va raspunde în mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. -- NOTA: Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit.
Interne Kennung: 4269215_2025_PAAPD1600079
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38434000 Analysatoren
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sistem de imprimare 3D a țesutului
Beschreibung: Achiziție Sistem de imprimare 3D a țesutului - 1 bucată, conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 38434540 Biomedizinische Geräte
Los: LOT-0002
Titel: Instrument pentru măsurarea proprietăților electrocinetice și hidrodinamice ale dispersiunilor coloidale
Beschreibung: Achiziție Instrument pentru măsurarea proprietăților electrocinetice și hidrodinamice ale dispersiunilor coloidale - 1 bucată, conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Cititor de microplăci multimod hybrid
Beschreibung: Achiziție Cititor de microplăci multimod hybrid - 1 bucatăi, conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Sistem Real-Time PCR
Beschreibung: Achiziție Sistem Real-Time PCR - 1 bucată, conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Set pipete (multicanal și monocanal)
Beschreibung: Achiziție Set pipete - 25 seturi, conform Caietului de sarcini. Pipete multicanal - 10 seturi cu următoarea componență; Pipeta cu 8 canale 0.5-10 µL – 1 bucată; Pipeta cu 8 canale 10-100 µL – 1 bucată; Pipetă cu 8 canale 120-1200 µL – 1 bucată; Vârfuri compatibile - minim 96 buc din fiecare volum; Pipete monocanal - 15 seturi cu următoarea componență: Pipeta monocanal 100-1000 µL – 1 bucată; Pipeta monocanal 0.5-5 mL – 1 bucată; Pipeta monocanal 1-10 ml – 1 bucată; Vârfuri compatibile - minim 96 buc din fiecare volum;
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 38437100 Pipetten
Los: LOT-0006
Titel: Hota microbiologica cu flux laminar vertical
Beschreibung: Achiziție Hota microbiologica cu flux laminar vertical - 1 bucată, conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)