See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție infrastructură hardware, software și de comunicații și upgrade tehnologic în vederea consolidarii Transformării Digitale, inclusiv cursuri de administrare și utilizare - achizitie prevazuta in PNRR
Beschreibung: Achiziție infrastructură hardware, software și de comunicații și upgrade tehnologic în vederea consolidarii Transformării Digitale, inclusiv cursuri de administrare și utilizare, conform caietului de sarcini. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 20 zile. Potrivit art. 161 din Legea nr.98/2016 cu modificările şi completările ulterioare, în măsura în care clarificările sunt solicitate în timp util, răspunsul autorităţii contractante la aceste solicitări se va publica în SEAP în a 11 a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Răspunsul consolidat la clarificările transmise de operatorii economici se va publica în S.E.A.P. la adresa www.e-licitatie.ro, fără a se dezvălui identitatea celui care a solicitat clarificările.
Interne Kennung: 1494209120241PNRR
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achiziție infrastructură hardware, software și de comunicații și upgrade tehnologic în vederea consolidarii Transformării Digitale, inclusiv cursuri de administrare și utilizare - achiziție prevăzută în Planul Național de Redresare și Reziliență. Obiectivul proiectului îl reprezintă dezvoltarea tehnologică în vederea îmbunătățirii guvernării electronice și accelerării transformării digitale la nivelul sistemului judiciar prin asigurarea infrastructurii hardware, software si de comunicaţii a ONRC, respectiv prin: - conversia informației în format digital, eficientizarea preluării și controlul generării documentelor pe suport fizic - creșterea nivelului de colaborare, a disponibilității și flexibilității sistemului informatic al ONRC Natura, cantitatea si locatiile de livrare a produselor sunt detaliate in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30232110 Laserdrucker, 32420000 Netzausrüstung, 32422000 Netzkomponenten, 32570000 Kommunikationsanlage, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48820000 Server, 72265000 Software-Konfiguration, 80510000 Spezialausbildung