537310-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör – Indkøb og levering af Arbejdsbeklædning
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelIndkøb og levering af Arbejdsbeklædning
BeschreibungDIN Forsynings ansatte består både af administrative ansatte og driftspersonale, som har et løbende behov for beklædning i arbejdsmæssig sammenhæng. Den enkelte medarbejders behov varierer alt efter medarbejderens opgaver, som kan være mangfoldige. Både drifts- og administrativpersonale, vil have behov for at indkøbe arbejdsbeklædning, som yder en særlig beskyttelse. Sideløbende vil der i et vist omfang også være behov for indkøb af almindelig beklædning, som ikke yder en særlig beskyttelse. DIN Forsynings ansatte har desuden behov for at kunne indkøbe øvrigt tilbehør i form af f.eks. strømper, huer og lignede.
Interne KennungS2025-00336
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensBegrænset udbud efter udbudsloven
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18130000 Spezial-Arbeitskleidung, 18140000 Zubehör für Arbeitskleidung, 18300000 Kleidung, 35113400 Schutz- und Sicherheitskleidung
5. Los
LosLOT-0000