537331-2026 - Ergebnis
Slowakei – Planungsleistungen im Bauwesen – Zabezpečenie služieb projektanta pre oblasť inžinierske stavby
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zabezpečenie služieb projektanta pre oblasť inžinierske stavby
Beschreibung: Predmetom zákazky je vytvorenie dynamického nákupného systému na zabezpečenie služieb projektantov pre inžinierske stavby. Rozsah verejného obstarávania – hlavný kód CPV: 71242000-6 Príprava projektov a návrhov, odhad nákladov 71244000-0 Výpočet nákladov, monitorovanie nákladov 71300000-1 Inžinierske služby 71320000-7 Inžinierske projektovanie Predmetom čiastkových zákaziek bude realizácia: - vypracovanie a so všetkými dotknutými subjektami prerokovanie všetkých stupňov projektovej dokumentácie podľa zákona č. 25/2025 Z. z. Stavebný zákon a o zmene a doplnení niektorých zákonov (Stavebný zákon) v znení neskorších predpisov (ďalej len „stavebný zákon“) a s odkazom na prechodné ustanovenia § 84 stavebného zákona aj podľa zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon) v znení účinnom do 31.03.2025, - vyhotovenie projektovej dokumentácie na rozhodnutie stavebného úradu a na poskytnutie technického a ekonomického poradenstva týkajúceho sa konštrukcií inžinierskych stavieb, - zabezpečenie služieb tzv. „profesistov“ (t. j. odborníkov pre jednotlivé oblasti, ako napr. geodet, dendrológ, geológ, hydrológ, projektant statik, elektroinštalácie, vodoinštalácie a plynoinštalácie, dopravný inžinier a pod. tak, aby kompletné projektové dokumentácie spĺňali štandardy podľa zákona, - vypracovanie výkazu výmer s položkovým rozpočtom použiteľným pre verejné obstarávanie; spracovanie výkazu výmer a projektovej dokumentácie pre výber zhotoviteľa stavby (príp. poskytovateľa služieb), ktorý musí byť spracovaný v súlade s § 42 zákona o verejnom obstarávaní, tzn. v prípade, pokiaľ bude odkazovať na konkrétny výrobok / produkt a pod., je nevyhnutné, aby boli parametre týchto výrobkov popísané v minimálnych a maximálnych technických štandardoch tak, aby bolo možné posúdenie ekvivalentných riešení, - zabezpečenie tzv. „inžinieringu“ v priebehu celého procesu od začiatku vypracovania projektovej dokumentácie až po ukončenie realizácie stavby; inžiniering zahŕňa najmä komunikáciu a zastupovanie pred všetkými dotknutými osobami a orgánmi verejnej správy, ktoré svojou rozhodovacou a inou (stanoviská, posúdenie vplyvov a pod.) činnosťou zasahujú do vypracovania projektovej dokumentácie a získania priaznivého rozhodnutia v územnom a stavebnom konaní, prípadne v spojenom územnom a stavebnom konaní (najmä stavebné povolenie)alebo v konaní o stavebnom zámere prípadne na ohlásenie stavby a stavebných úprav. - zabezpečenie odborného autorského dozoru (OAD) počas realizácie stavby až po jej ukončenie, - vykonávanie komplexných služieb a súvisiaceho technického poradenstva
Interne Kennung: 9/2024/ON
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Predmetom zákazky je vytvorenie dynamického nákupného systému na zabezpečenie služieb projektantov pre inžinierske stavby. Rozsah verejného obstarávania – hlavný kód CPV: 71242000-6 Príprava projektov a návrhov, odhad nákladov 71244000-0 Výpočet nákladov, monitorovanie nákladov 71300000-1 Inžinierske služby 71320000-7 Inžinierske projektovanie Predmetom čiastkových zákaziek bude realizácia: - vypracovanie a so všetkými dotknutými subjektami prerokovanie všetkých stupňov projektovej dokumentácie podľa zákona č. 25/2025 Z. z. Stavebný zákon a o zmene a doplnení niektorých zákonov (Stavebný zákon) v znení neskorších predpisov (ďalej len „stavebný zákon“) a s odkazom na prechodné ustanovenia § 84 stavebného zákona aj podľa zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon) v znení účinnom do 31.03.2025, - vyhotovenie projektovej dokumentácie na rozhodnutie stavebného úradu a na poskytnutie technického a ekonomického poradenstva týkajúceho sa konštrukcií inžinierskych stavieb, - zabezpečenie služieb tzv. „profesistov“ (t. j. odborníkov pre jednotlivé oblasti, ako napr. geodet, dendrológ, geológ, hydrológ, projektant statik, elektroinštalácie, vodoinštalácie a plynoinštalácie, dopravný inžinier a pod. tak, aby kompletné projektové dokumentácie spĺňali štandardy podľa zákona, - vypracovanie výkazu výmer s položkovým rozpočtom použiteľným pre verejné obstarávanie; spracovanie výkazu výmer a projektovej dokumentácie pre výber zhotoviteľa stavby (príp. poskytovateľa služieb), ktorý musí byť spracovaný v súlade s § 42 zákona o verejnom obstarávaní, tzn. v prípade, pokiaľ bude odkazovať na konkrétny výrobok / produkt a pod., je nevyhnutné, aby boli parametre týchto výrobkov popísané v minimálnych a maximálnych technických štandardoch tak, aby bolo možné posúdenie ekvivalentných riešení, - zabezpečenie tzv. „inžinieringu“ v priebehu celého procesu od začiatku vypracovania projektovej dokumentácie až po ukončenie realizácie stavby; inžiniering zahŕňa najmä komunikáciu a zastupovanie pred všetkými dotknutými osobami a orgánmi verejnej správy, ktoré svojou rozhodovacou a inou (stanoviská, posúdenie vplyvov a pod.) činnosťou zasahujú do vypracovania projektovej dokumentácie a získania priaznivého rozhodnutia v územnom a stavebnom konaní, prípadne v spojenom územnom a stavebnom konaní (najmä stavebné povolenie)alebo v konaní o stavebnom zámere prípadne na ohlásenie stavby a stavebných úprav, - zabezpečenie odborného autorského dozoru (OAD) počas realizácie stavby až po jej ukončenie, - vykonávanie komplexných služieb a súvisiaceho technického poradenstva.