537340-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Impfstoffe – Achiziția publică de vaccin combinat difteric – tetanic - pertussis acelular, polio inactivat, H. influenzae tip b, hepatitic B (DTPa – VPI – HiB - HB) - hexavalent
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziția publică de vaccin combinat difteric – tetanic - pertussis acelular, polio inactivat, H. influenzae tip b, hepatitic B (DTPa – VPI – HiB - HB) - hexavalent
Beschreibung: Valoarea minima estimata fara TVA: 266.032.000,00 lei Valoarea maxima estimata fara TVA: 368.352.000,00 lei Frecvența atribuirii contractelor subsecvente în funcție de necesitățile autorității contractante și de disponibilitatea fondurilor necesare achiziției. Cantitatea care face obiectul acordului cadru este de minim 1.300.000 doze de vaccin combinat difteric – tetanic - pertussis acelular, polio inactivat, H. influenzae tip b, hepatitic B (DTPa – VPI – HiB - HB) - hexavalent, respectiv maxim 1.800.000 doze de de vaccin combinat difteric – tetanic - pertussis acelular, polio inactivat, H. influenzae tip b, hepatitic B (DTPa – VPI – HiB - HB) - hexavalent. Cantitatea care ar putea face obiectul unui contract subsecvent este de minim 325.000 doze, iar cantitatea maxină este de 450.000 doze. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 92.088.000,00 lei fără TVA
Interne Kennung: 4266456202607
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33651600 Impfstoffe
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Valoarea minima estimata fara TVA: 266.032.000,00 lei Valoarea maxima estimata fara TVA: 368.352.000,00 lei Frecvența atribuirii contractelor subsecvente este semestrial și în funcție de necesitățile autorității contractante și de disponibilitatea fondurilor necesare achiziției. Cantitatea care face obiectul acordului cadru este de minim 1.300.000 doze de vaccin combinat difteric – tetanic - pertussis acelular, polio inactivat, H. influenzae tip b, hepatitic B (DTPa – VPI – HiB - HB) - hexavalent, respectiv maxim 1.800.000 doze de de vaccin combinat difteric – tetanic - pertussis acelular, polio inactivat, H. influenzae tip b, hepatitic B (DTPa – VPI – HiB - HB) - hexavalent. Cantitatea care ar putea face obiectul unui contract subsecvent este de minim 325.000 doze, iar cantitatea maxină este de 450.000 doze. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 92.088.000,00 lei fără TVA Termen de raspuns al autoritatii la solicitarile de clarificare / informatii suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18
Interne Kennung: 1