See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: System rehabilitacji funkcjonalnej wraz z platformą równowagi (NEUROFORMA)
Beschreibung: działalności gospodarczej, która powoduje znaczące szkody dla któregokolwiek z celów środowiskowych. Wymóg wynika z: a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/241 z dnia 12 lutego 2021 r. ustanawiającego Instrument na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności. b) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje, zmieniające rozporządzenie (UE) 2019/2088. Wykaz operacji o znaczeniu strategicznym, ze wszystkimi celami środowiskowymi zasady DNSH: 1) łagodzenie zmian klimatu, 2) adaptacja do zmian klimatu, 3) zrównoważone wykorzystanie i ochrona zasobów wodnych i morskich, 4) gospodarka o obiegu zamkniętym; 5) zapobieganie zanieczyszczeniu i jego kontroli, 6) ochrona i odbudowa bioróżnorodności i ekosystemów. Zamawiający w toku badania i oceny ofert oraz na etapie realizacji umowy może żądać złożenia przez Wykonawców dokumentów potwierdzających zgodność realizacji przedmiotu zamówienia z zasadą DNSH, stosownie do złożonego oświadczenia. Szczegółowy zakres oraz obowiązki Wykonawcy w zakresie Zasady DNSH szczegółowo został określany w Załącznik nr 4 - Wzór umowy. 7. Miejsce realizacji: Zakład Rehabilitacji Leczniczej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mońkach, mieszczący się w Mońkach przy Al. Niepodległości 9, 19-100 Mońki. UMOWA Nr KPOD.07.08-IP.10-0167/24/KPO/683/2025/19 o objęcie wsparciem ze środków planu rozwojowego Przedsięwzięcia „Zwiększenie dostępności i jakości świadczeń opieki zdrowotnej poprzez zwiększenie ilości świadczeń w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym i Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej, etap III i IV restrukturyzacji SP ZOZ w Mońkach” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D4.1.1 „Rozwój opieki długoterminowej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowym”
Interne Kennung: SPZOZ-VI-262/PU/14/2026
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa systemu rehabilitacji funkcjonalnej wraz z platformą równowagi (NEUROFORMA) na rzecz SP ZOZ w Mońkach w ramach przedsięwzięcia pt.: „Zwiększenie dostępności i jakości świadczeń opieki zdrowotnej poprzez zwiększenie ilości świadczeń w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym i Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej, etap III i IV restrukturyzacji SP ZOZ w Mońkach”. 1.1. Przedmiot zamówienia obejmuje realizację zadania w zakresie: Zadanie 2 - przebudowa wraz z dostosowaniem pomieszczeń po przeniesieniu ZOL na potrzeby ZRL wraz z zakupem sprzętu i wyposażenia - 2.2 dostawy wraz z uruchomieniem / montażem sprzętu medycznego i wyposażenia. 3. Szczegółowy przedmiot zamówienia, o asortymencie i ilościach został określony w formularzu ofertowym stanowiącym Załącznik nr 1 do zaproszenia, stanowiący jej integralną część. 4. Realizacja przedmiotu zamówienia odbywać się będzie na zasadach i warunkach opisanych w formularzu ofertowym stanowiącym Załącznik nr 1 do zaproszenia, załącznikiem nr 5 - Arkusz „zamówienia zielone i DNSH” oraz załącznikiem nr 4 do zaproszenia - wzór umowy. 5. Oferowane wyroby medyczne muszą być dopuszczone do obrotu i używania oraz posiadać aktualne dokumenty dopuszczające do obrotu i używania na zasadach określonych Ustawą o wyrobach medycznych z dnia 7 kwietnia 2022 roku (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1620) - w przypadku składania oferty na wyrób medyczny. 6. Wykonawca zobowiązany jest prowadzić dostawę zgodnie z zasadą DNSH („nie czyń poważnej szkody”; ang. „Do No Significant Harm”), która jest zasadą dotyczącą niewspierania ani nieprowadzenia działalności gospodarczej, która powoduje znaczące szkody dla któregokolwiek z celów środowiskowych. Wymóg wynika z: a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/241 z dnia 12 lutego 2021 r. ustanawiającego Instrument na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności. b) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje, zmieniające rozporządzenie (UE) 2019/2088. Wykaz operacji o znaczeniu strategicznym, ze wszystkimi celami środowiskowymi zasady DNSH: 1) łagodzenie zmian klimatu, 2) adaptacja do zmian klimatu, 3) zrównoważone wykorzystanie i ochrona zasobów wodnych i morskich, 4) gospodarka o obiegu zamkniętym; 5) zapobieganie zanieczyszczeniu i jego kontroli, 6) ochrona i odbudowa bioróżnorodności i ekosystemów. Zamawiający w toku badania i oceny ofert oraz na etapie realizacji umowy może żądać złożenia przez Wykonawców dokumentów potwierdzających zgodność realizacji przedmiotu zamówienia z zasadą DNSH, stosownie do złożonego oświadczenia. Szczegółowy zakres oraz obowiązki Wykonawcy w zakresie Zasady DNSH szczegółowo został określany w Załącznik nr 4 - Wzór umowy. 7. Miejsce realizacji: Zakład Rehabilitacji Leczniczej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mońkach, mieszczący się w Mońkach przy Al. Niepodległości 9, 19-100 Mońki.