See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Raamovereenkomst voor softwareaankoop- en software Governancediensten
Beschreibung: VRT wenst een raamovereenkomst af te sluiten voor de aankoop van softwarelicenties en softwareabonnementen, aangevuld met diensten inzake licentiebeheer, software asset management, kostenoptimalisatie en softwaregovernance. De dienstverlening omvat tevens ondersteuning bij het beheer en de rationalisatie van software die via verschillende aankoopkanalen wordt verworven.
Interne Kennung: 2026/OO/1255
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Softwarebroker
Beschreibung: Dit perceel omvat softwarebrokerdiensten voor de aankoop, verlenging en opvolging van softwarelicenties, softwareabonnementen, SaaS-oplossingen, cloud subscriptions en AI-subscriptions die binnen VRT worden ingezet ter ondersteuning van haar bedrijfs- en operationele processen. Hieronder vallen zowel standaardsoftware als gespecialiseerde software, waaronder mediasoftware en softwarelicenties voor werkplek-, server- en datacenteromgevingen, evenals software die de volledige levenscyclus van digitale producten ondersteunt, van ontwerp en ontwikkeling over testen en deployment tot monitoring, operationeel beheer en continue verbetering. De opdrachtnemer ondersteunt VRT bij de verwerving en opvolging van software die via gebruikelijke reseller- en distributiekanalen verkrijgbaar is en staat in voor proactief licentiebeheer, contractbeheer, vendor management en renewal management, inclusief de tijdige opvolging van vervaldata, onderhoudscontracten en licentieverlengingen. Daarbij ondersteunt de opdrachtnemer VRT bij het realiseren van een optimale prijs-kwaliteitsverhouding. Microsoft- en Adobe-licenties maken geen deel uit van dit perceel
Interne Kennung: 01
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48200000 Softwarepaket für Vernetzung, Internet und Intranet, 48300000 Softwarepaket für Dokumentenerstellung, Zeichnen, Bildverarbeitung, Terminplanung und Produktivität, 48400000 Softwarepaket für Geschäftstransaktionen und persönliche Arbeitsabläufe
Los: LOT-0002
Titel: Software aankoop IBM licenties
Beschreibung: Dit perceel omvat de aankoop, verlenging en opvolging van IBM-licenties en aanverwante onderhouds- en supportcontracten die binnen VRT worden ingezet. Het perceel heeft onder meer betrekking op IBM-producten zoals Spectrum Protect, Aspera en Arema, evenals eventuele opvolgers of gelijkaardige IBM-oplossingen die tijdens de looptijd van de raamovereenkomst door VRT worden gebruikt.
Interne Kennung: 02
Los: LOT-0003
Titel: Diensten voor softwarebeheer en software governance
Beschreibung: Dit perceel omvat op afroep gespecialiseerde diensten die VRT ondersteunen bij het analyseren, beheren, optimaliseren en besturen van haar softwarelandschap. De dienstverlening heeft tot doel VRT te ondersteunen bij het verwerven van inzicht in softwaregebruik, softwarekosten, contractuele verplichtingen, licentieposities en softwaregerelateerde risico's, evenals bij het identificeren van opportuniteiten inzake optimalisatie en rationalisatie.De opdracht omvat onder meer Software Asset Management (SAM) met monitoring van softwaregebruik, governance van cloud-, SaaS- en AI-oplossingen, software lifecycle management, compliance reviews, auditondersteuning, analyse van software-uitgaven en kredietkaartaankopen, rationalisatie van softwaregebruik, contract- en kostenoptimalisatie en adviesverlening met betrekking tot softwarebeheer en softwaregovernance. Daarnaast kunnen op afroep diensten worden afgenomen met betrekking tot de installatie, configuratie en het beheer van aangekochte software.De dienstverlening ondersteunt VRT bij het versterken van de transparantie, beheersbaarheid en duurzaamheid van haar softwarelandschap en bij het nemen van onderbouwde beslissingen inzake softwaregebruik, software-investeringen en softwaregovernance.
Interne Kennung: 03
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72266000 Software-Beratung