537587-2026 - Ergebnis
Rumänien – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – Acorduri cadru de furnizare 'Paine si produse alimentare'
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acorduri cadru de furnizare 'Paine si produse alimentare'
Beschreibung: II.1.4) Descriere succintă: Asigurarea continuității privind aprovizionarea cu produse alimentare destinate hrănirii persoanelor private de libertate. Se va incheia un acord cadru de furnizare cu maxim 3 operatori economici conform prevederilor art. 114 și art.115, alin. (1) și alin. (2), lit.b) din Legea nr. 98/2016, art.9, alin. (3), litera b) din HG 395/2016, cu modificările și completările ulterioare. Contractele subsecvente acordului-cadru vor fi încheiate lunar, trimestrial sau semestrial, in functie de fondurile bugetare disponibile si necesitățile autorității contractante. Contractele subsecvente se vor încheia fără reluarea competiției în conformitate cu art.118 lit.a), din Legea nr.98/2016, cu ofertantul clasat pe primul loc; în situația în care primul ofertant nu își susține prețul sau refuză încheierea contractului subsecvent, acesta este obligat să demonstreze imposibilitatea îndeplinirii clauzelor contractuale, autoritatea contractantă având posibilitatea încheierii contractului cu următorul clasat, până la epuizarea clasamentului. În cazul în care forța majora nu se demonstrează, operatorul economic care nu mai susține/refuză semnarea contractului subsecvent, se obligă să plătească, cu titlu de despăgubire diferența de preț dintre acesta și următorul clasat cu care se încheie contractul subsecvent. Acordurile-cadru se vor încheia ulterior expirarii valabilitatii acordurilor cadru aflate deja în derulare pentru acelasi obiect.,adica cel mai devreme cu data de 01.08.2025: Lot 1 PÂINE SEMIALBĂ CU SARE AMBALATĂ - cod CPV: 15811100-7 Lot 2 PÂINE SEMIALBĂ FARA SARE AMBALATĂ - cod CPV: 15811100-7 Lot 3 BRANZĂ TELEMEA DE VACĂ - cod CPV: 15542000-9 Lot 4 PATE VEGETAL 100g - cod CPV: 15131310-1 Lot 5 CIUPERCI ÎN CONSERVĂ - cod CPV 15331400-1 Lot 6 IAURT NATUR 14Og, 2,8%grasime - cod CPV 15551310-1 Lot 7 OUA DE GĂINĂ - cod CPV: 03142500-3 Lot 8 SARE GRUNJOASĂ - cod CPV 15872400-5 Lot 9 PĂTRUNJEL USCAT - cod CPV 15872300-4 Lot 10 MĂRAR USCAT - cod CPV 15872300-4 Lot 11 PIPER NEGRU MĂCINAT - cod CPV: 15872100-2 Lot 12 BOIA DULCE - cod CPV 15872200-3 Lot 13 CIMBRU USCAT - cod CPV: 15872300-4 Lot 14 USTUROI GRANULAT - cod CPV 15870000-7 Lot 15 AMELIORATORI - cod CPV: 15872300-4; Lot 16 CARCASĂ DE PORC DEGRESATĂ - cod CPV: 15113000-3; Lot 17 SALAM DE PORC - cod CPV 15131230-6 Lot 18 CRENVUȘTI DE PUI - cod CPV: 15131120-2; Lot 19 CÂRNAȚI AFUMAȚI - cod CPV: 1513130-5; Lot 20 PULPE DE PUI CU SPATĂ - cod CPV: 15112000-6; Lot 21 PATE DE FICAT DE PUI/100 g - cod CPV: 15131310-1 Lot 22 BRÂNZĂ TOPITĂ - cod CPV: 15545000-0 Lot 23 CARTOFI - cod CPV: 03212100-1; Lot 24 CEAPĂ GALBENĂ USCATĂ - cod CPV: 03221113-3 ; Lot 25 MORCOVI - cod CPV: 03221112-4; Lot 26 VARZĂ PROASPĂTĂ - cod CPV: 03221410-3. Lot 27 ȚELINĂ-RĂDĂCINOASE - cod CPV: 03221100-7 ; Lot 28 MERE - cod CPV: 03222300-6; Lot 29 SMANTANA 12% Gr. - Cod CPV: 15512000-0; Lot 30 BRÂNZĂ PROAPĂTĂ DE VACI - cod CPV: 15542000-9 , - Perioada august 2025 – august 2026 Produsele mentionate fac parte din categoria - alimente hrana detinuti, necesare pentru asigurarea normelor de hrana a persoanelor private de libertate. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 10-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor cf OUG 107/2017. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor /candidaturilor : 11
Interne Kennung: 40538/22.05.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Paine semialba cu sare ambalata
Beschreibung: PAINE SEMIALBA CU SARE AMBALATA cod CPV: 15811100-7 , Cantitate minima acord cadru 66 977.50 kg Cantitate maxima acord cadru 146 000 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 48.666.67 kg.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15811100 Brot
Los: LOT-0002
Titel: Paine semialba fara sare ambalata
Beschreibung: PAINE SEMIALBA FARA SARE AMBALATA cod CPV: 15811100-7 , Cantitate minima acord cadru 10 222.00 kg Cantitate maxima acord cadru 63 875.00 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 127 750.00 kg.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Branza telemea de vaca
Beschreibung: Branza telemea de vaca cod CPV: 15542000-9 , Cantitate minima acord cadru 2 151.00 kg Cantitate maxima acord cadru 19 016.15 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 145 790.48 kg.
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15542000 Frischkäse
Los: LOT-0004
Titel: Pate vegetal 100 g
Beschreibung: Pate vegetal 100 g cod CPV: 15131310-1 , Cantitate minima acord cadru 744 kg Cantitate maxima acord cadru 10 580 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 3 526.67 kg.
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15131310 Pastete
Los: LOT-0005
Titel: Ciuperci in conserva
Beschreibung: Ciuperci in conserva cod CPV: 15331400-1 , Cantitate minima acord cadru 1 428 kg Cantitate maxima acord cadru 9 900 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 3 300 kg.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Iaurt natur 140 gr. 2.8%
Beschreibung: Iaurt NATUR 140 GR. 2.8 % cod CPV: 15551310-1 , Cantitate minima acord cadru 4 578 buc Cantitate maxima acord cadru 24 045 buc , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 8 015 buc.
Interne Kennung: 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15551310 Naturjoghurt
Los: LOT-0007
Titel: oua de gaina
Beschreibung: Oua de gaina, cod CPV: 03142500-3 Cantitate minima acord cadru 15 000 buc Cantitate maxima acord cadru 200 750 buc , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 66 916.67 kg.
Interne Kennung: 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03142500 Eier
Los: LOT-0008
Titel: Sare grunjoasa
Beschreibung: Sare grunjoasa, cod CPV : 15872400-5 Cantitate minima acord cadru 217 kg Cantitate maxima acord cadru 1 262.90 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 715.64 kg.
Interne Kennung: 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15872400 Salz
Los: LOT-0009
Titel: Patrunjel uscat
Beschreibung: Patrunjel uscat , cod CPV :15872300-4 Cantitate minima acord cadru 46 kg Cantitate maxima acord cadru 270 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 90 kg.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: marar uscat
Beschreibung: Marar uscat , cod CPV :15872300-4 Cantitate minima acord cadru 46 kg Cantitate maxima acord cadru 270 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 90 kg.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Piper negru macinat
Beschreibung: Piper negru macinat cod CPV 15872100-2 Cantitate minima acord cadru 46 kg Cantitate maxima acord cadru 270 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 90 kg.
Interne Kennung: 11
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15872100 Pfeffer
Los: LOT-0012
Titel: Boia dulce
Beschreibung: Boia dulce cod CPV 15872200-3 Cantitate minima acord cadru 46 kg Cantitate maxima acord cadru 270 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 90 kg.
Interne Kennung: 12
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15872200 Gewürze
Los: LOT-0013
Titel: cimbru uscat
Beschreibung: cimbru uscat , cod CPV :15872300-4 Cantitate minima acord cadru 46 kg Cantitate maxima acord cadru 270 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 90 kg
Interne Kennung: 13
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15872300 Kräuter
Los: LOT-0014
Titel: usturoi granulat
Beschreibung: usturoi cod CPV :15870000-7 Cantitate minima acord cadru 46 kg Cantitate maxima acord cadru 270 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 90 kg.
Interne Kennung: 14
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15870000 Würzmittel
Los: LOT-0015
Titel: Amelioratori
Beschreibung: Amelioratori , cod CPV :15872300-4 Cantitate minima acord cadru 460 kg Cantitate maxima acord cadru 3 285 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 1 095 kg.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Carcasa de porc degresata
Beschreibung: Carcasa de porc degresata, cod CPV 15113000-3 Cantitate minima acord cadru 4 490 kg Cantitate maxima acord cadru 18 540 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 6 180 kg.
Interne Kennung: 16
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15113000 Schweinefleisch
Los: LOT-0017
Titel: Salam de porc
Beschreibung: Salam de porc, cod CPV: 15131230-6 Cantitate minima acord cadru 1 308 kg Cantitate maxima acord cadru 10 580 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 3 526.67 kg.
Interne Kennung: 17
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15131230 Salami
Los: LOT-0018
Titel: crenwusti de pui
Beschreibung: crenwusti de pui, cod CPV :15131120-2 Cantitate minima acord cadru 1 488 kg Cantitate maxima acord cadru 7 935 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 2 645 kg.
Interne Kennung: 18
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15131120 Wurstwaren
Los: LOT-0019
Titel: Carnati semiafumati
Beschreibung: Carnati semiafumati, cod CPV 15131130-5 Cantitate minima acord cadru 744 kg Cantitate maxima acord cadru 10 580 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 3 526 67 kg.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Pulpe de pui cu spata
Beschreibung: Pulpe de pui cu spata, cod CPV :15112000-6 Cantitate minima acord cadru 4 190 kg Cantitate maxima acord cadru 18 540 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 6 180 kg.
Interne Kennung: 20
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15112000 Geflügel
Los: LOT-0021
Titel: Pate de ficat de pui/100g
Beschreibung: Pate de ficat de pui/100g ,cod CPV : 15131310-1 Cantitate minima acord cadru 654 kg Cantitate maxima acord cadru 10 580 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 3 526.67 kg.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Branza topita
Beschreibung: Branza topita , cod CPV :15545000-0 Cantitate minima acord cadru 747 kg Cantitate maxima acord cadru 19 016.50 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 6 338.83 kg.
Interne Kennung: 22
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15545000 Streichkäse
Los: LOT-0023
Titel: Cartofi
Beschreibung: Cartofi, cod CPV : 03212100-1 Cantitate minima acord cadru 37 750 kg Cantitate maxima acord cadru 140 433.75 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 46 811.25 kg.
Interne Kennung: 23
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03212100 Kartoffeln/Erdäpfel
Los: LOT-0024
Titel: ceapa galbena uscata
Beschreibung: ceapa galbena uscata, cod CPV :03221113-1 Cantitate minima acord cadru 4 887.50 kg Cantitate maxima acord cadru 214 271.50 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 4 757.17 kg.
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Morcovi
Beschreibung: Morcovi, cod CPV :03221112-4 Cantitate minima acord cadru 2 030 kg Cantitate maxima acord cadru 21 950 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 10 970 kg.
Interne Kennung: 25
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221112 Karotten
Los: LOT-0026
Titel: Varza proaspata
Beschreibung: Varza proaspata, cod CPV :03221410-3 Cantitate minima acord cadru 6 600 kg Cantitate maxima acord cadru 20 460 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.12.2025). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 10 230 kg.
Interne Kennung: 26
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221410 Kohl
Los: LOT-0027
Titel: Telina-radacinoase
Beschreibung: Telina-radacinoase, cod CPV :03221100-7 Cantitate minima acord cadru 3 611.50 kg Cantitate maxima acord cadru 17 011.25 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.12.2025). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 8 505.63 kg.
Interne Kennung: 27
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221100 Wurzel- und Knollengemüse
Los: LOT-0028
Titel: mere
Beschreibung: mere, cod CPV: 03222300-6 , Cantitate minima acord cadru 3 400 kg Cantitate maxima acord cadru 13 600 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 6 800 kg.
Interne Kennung: 28
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03222300 Nichttropisches Obst
Los: LOT-0029
Titel: Smantana 12% gr
Beschreibung: Smantana 12% gr , cod CPV :15512000-0 Cantitate minima acord cadru 717 kg Cantitate maxima acord cadru 3 126 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 1 563 kg
Interne Kennung: 29
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15512000 Rahm
Los: LOT-0030
Titel: Branza proaspata de vaci
Beschreibung: Branza proaspata de vaci cod CPV :15542000-9 Cantitate minima acord cadru 717 kg Cantitate maxima acord cadru 3 126 kg , Acordul cadru se incheie pe o perioada de 12 luni( 01.08.2025 -31.07.2026). Cantitatea maxima estimata aferenta celui mai mare contract subsecvent 1 563 kg.
Interne Kennung: 30