537615-2026 - Ergebnis
Rumänien – Medizinische Geräte – Furnizare dotări și echipamente medicale pentru obiectivul de investiţie „Construire Corp nou - Departament Sănătatea mamei și copilului Spitalul Clinic Județean de Urgență Sf. Apostol Andrei Constanța”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare dotări și echipamente medicale pentru obiectivul de investiţie „Construire Corp nou - Departament Sănătatea mamei și copilului Spitalul Clinic Județean de Urgență Sf. Apostol Andrei Constanța”
Beschreibung: Furnizare dotări și echipamente medicale pentru obiectivul de investiţie „Construire Corp nou - Departament Sănătatea mamei și copilului Spitalul Clinic Județean de Urgență Sf. Apostol Andrei Constanța” aferente proiectului „Construire Corp nou - Departament Sănătatea mamei și copilului Spitalul Clinic Județean de Urgență Sf. Apostol Andrei Constanța”, finanțat prin Programul Național de Redresare și Reziliență, Contract de finantare nr.SP 79/1/20.04.2023 PNNR/2022/C12/MS-0212- Infrastructura spitaliceasca publica noua. Lotul 1- Echipamente de resuscitare pentru adulți și pediatric; Lotul 2- Echipamente de ventilație mecanică și transport Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare, numai prin SICAP. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este 19 zile, conform art. 160 alin. (1) și alin. (2) din Legea 98/2016. În măsura în care solicitările de clarificări sau informații suplimentare au fost adresate în termenul prevăzut anterior, răspunsul autorității contractante va fi publicat în SICAP cu 11 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor, conform art. 161 alin.(2) din Legea 98/2016, autoritatea contractantă urmând să nu dea curs solicitărilor adresate prin altă modalitate de comunicare sau ulterioare termenului limită stabilit.
Interne Kennung: Pozitia I.5.PAP nr.7009/05.03.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 - Echipamente de resuscitare pentru adulti si pediatric
Beschreibung: LOT 1 - Echipamente de resuscitare pentru adulti si pediatric. Fisele tehnice ale produselor solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33180000 Funktionsunterstützung
Los: LOT-0002
Titel: Lotul 2- Echipamente de ventilație mecanică și transport
Beschreibung: Lotul nr. 2 (fost lot 50)- Echipamente de ventilatie mecanica si transport Fisele tehnice ale produselor, informațiile privind produsele solicitate, denumirea, cantitățile solicitate, specificațiile tehnice/cerințele de performanță/ funcționale minime, se regăsesc în Anexele la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33157000 Ausrüstung für Sauerstofftherapie und Beatmungsgeräte