2. Verfahren
Verfahren
Titel: Konkurs ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie wykonywania badań analitycznych pacjentom Samodzielnego Gminnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Błoniu
Beschreibung: OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Badania będą wykonywane w miarę bieżących potrzeb Zamawiającego na podstawie skierowania/zlecenia podpisanego przez Zamawiającego zawierającego: a) pieczęć Zamawiającego; b) imię i nazwisko oraz PESEL osoby, od której pochodzi materiał do badania/osoby skierowanej na badania; c) rodzaj badań, które mają zostać przeprowadzone; d) pieczątka i podpis lekarza kierującego. 2. Materiał do badań odbierany będzie przez Wykonawcę z siedziby Zamawiającego oraz z filii w Bramkach od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-12.00, a w przypadkach pilnych na wezwanie. 3. Koszty transportu, opakowań, odbioru materiału i dostarczania wyników od Zamawiającego leżą po stronie Wykonawcy. 4. Wykonawca potwierdza odbiór materiału do badań i zapewnia Zamawiającemu możliwość kontroli dokumentacji monitorowania temperatury transportu. 5. Wykonawca zapewnia transport w odpowiednich warunkach i czasie od momentu pobrania próbek z Laboratorium – w zależności od zlecanego parametru – tak, aby czas i jakość transportu nie wpływała na wynik badania i odzwierciedlała faktyczny stan kliniczny pacjenta. 6. Wyniki badań Wykonawca w formie pisemnej (autoryzowanej) w 1 kopi, dostarcza do Zamawiającego w czasie nie dłuższym niż podany w formularzu cenowym dla poszczególnych badań. 7. W szczególnie uzasadnionych przypadkach termin realizacji badań może być przedłużony po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym w formie pisemnej lub telefonicznej. Pobieranie i transport materiału do zleconych badań: 1) Wykonawca zapewni prawidłowy sposób przechowywania i transportu materiału z siedziby Zamawiającego. 2) Wykonawca zapewni w ramach realizacji zamówienia Zamawiającemu: • kody kreskowe do zlecanych badań powiązane z systemem logowania na stronie interntowej Wykonawcy, przeznaczonej do pobierania wyników badań przez pacjentów, • probówki do krwi, • igły próżniowe, • podłoże transportowe do wymazów, • pojemniki na posiew moczu, • naczynka na kał, • pojemniki z formaliną do histopatologii, • szczoteczki cytologiczne, • szkiełka cytologiczne, • preparat do utrwalania materiałów cytologicznych , • sprzęt i pojemniki do transportu i pobierania materiału. • wirówkę wraz probówkami z separatorem 3) Wykonawca przedstawi Zamawiającemu zapisy z monitorowania warunków transportu materiału do badań w formie pisemnego raportu, zgodnie z Rozp. MZ z dnia 23 marca 2006r w sprawie standardów jakości dla medycznych laboratoriów diagnostycznych i mikrobiologicznych (Dz.U. z 2019 r, poz. 265). 4) Wykonawca dostarczy procedury opisujące sposób pobrania, przechowywania i transportowania materiałów do badań oraz wykaz stosowanych metod badawczych i przedziały referencyjne dla poszczególnych parametrów laboratoryjnych, które będą stanowiły załącznik nr 3 do niniejszej umowy. 5) Wykonawca zobowiązany zostanie do zainstalowania modułu informatycznego umożliwiającego rejestrację , przesyłanie wyników badań itd. 6) Wszystkie koszty materiałowe związane z oznakowaniem materiału do badań oraz druków i skierowań pokrywa Wykonawca. Metodyka zleconych badań: 1. - Wykonawca zapewni wykonanie badań laboratoryjnych przy użyciu materiałów medycznych i odczynników dopuszczonych do obrotu zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U. z 2020 r, poz.186), posiadających aktualne certyfikaty jakości oraz wyrobów medycznych zgodnych z Rozp. MZ z dnia 3 listopada 2004r w sprawie wymagań zasadniczych dla wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro (test pierwotny Dz.U. z 2004r, Nr 251, poz.2515). 2. - Wykonawca dołączy do umowy certyfikaty laboratorium ISO 9001:2008, 17025, 15189. 3. - Wykonawca zobowiązany jest na własny koszt zintegrować system medyczny (CliniNET) z systemem laboratoryjnym protokołem HL7 dla zleceń, wyników oraz innych danych po uzgodnieniu z Zamawiającym. Konfiguracja wymiany danych będzie prowadzona przy współpracy Administratora od strony Zamawiającego oraz firmy CGM. Testy wymiany danych muszą zostać przeprowadzone przed rozpoczęciem świadczenia usług.
Interne Kennung: KO.01.2025
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: art. 26 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011r. o działalności leczniczej (Dz.U.2024.799 t.j.) oraz ustawy z dnia 27 sierpnia 2004r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U.2024.146 t.j.)
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85121200 Dienstleistungen von Fachärzten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem konkursu jest udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie wykonywania badań analitycznych pacjentom Samodzielnego Gminnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Błoniu.