537627-2026 - Ergebnis
Ungarn – Verpflegungsdienste – Iskolai közétkeztetés – 2026-2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Iskolai közétkeztetés – 2026-2027
Beschreibung: Iskolai-óvodai közétkeztetés és kapcsolódó szolgáltatások ellátása részajánlattétel lehetőségének biztosításával az alábbiak szerint: 1. rész: „Iskolai-Óvodai közétkeztetés-1” 2. rész: „Iskolai közétkeztetés-2” Részletesen az adott rész „A közbeszerzés leírása” rovatában, a műszaki leírásban és a részletes ártáblázatban. Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzata, mint a Kbt. 29. § (2) bekezdése alapján a közös ajánlatkérők (Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzata és Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzata Gazdasági Műszaki Ellátó Szolgálat) közül kiválasztott meghatalmazott ajánlatkérő folytatja le a közbeszerzési eljárást.
Vorherige Bekanntmachung: 117008-2026
Interne Kennung: EKR000198022026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: 2015. évi CXLIII. törvény (Kbt.) Harmadik rész XVII. fejezet (uniós értékhatárt elérő, a Kbt. 21. § (2) bekezdésben foglaltakra tekintettel a Kbt. Harmadik részének szabályai szerinti, nemzeti eljárási rendben lefolytatott hirdetménnyel induló nyílt közbeszerzési eljárás)
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55520000 Verpflegungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Iskolai-Óvodai közétkeztetés-1
Beschreibung: Közétkeztetés és kapcsolódó szolgáltatások ellátása a mellékletként csatolt műszaki leírás és szerződéstervezet szerinti tartalommal. Az Ajánlattevő feladata a normál A-B menüs (kivéve: az Újbudai Montágh Imre Általános Iskola, Óvoda, Fejlesztő Nevelés-oktatást Végző Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény 1116 Budapest Rátz László utca 73-75. óvodai intézmény telephelye), és az önkiszolgáló rendszerű hidegpult szortiment (11 intézmény) és 2 iskola tekintetében a vitaminpult étkeztetés biztosítása - az ebéd vonatkozásában az A-B menü naponta történő választásával - és a normál étkeztetés mellett a diétás és táplálék-allergiás készételek kiszállítása a közétkeztetésre vonatkozó táplálkozás-egészségügyi előírásokról szóló 37/2014. (IV.30.) EMMI rendeletben (a továbbiakban: rendelet) megfogalmazott minőségi és mennyiségi előírások szerint, különös tekintettel a nevezett rendelet 3. mellékletében megfogalmazott korcsoportonkénti napi energiaszükségletre, az 1169/2011/EU (2011.X.25.) Európai Parlamenti és Tanácsi Rendelet II. mellékletében felsorolt allergiát vagy intoleranciát okozó anyagok szerint, továbbá korrekt egységes dietetikai és a közétkeztetésben megfogalmazott szakmai irányelvek betartásával. Az Újbudai Montágh Imre Általános Iskola, Óvoda, Fejlesztő Nevelés-oktatást Végző Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény 1116 Budapest Rátz László utca 73-75. óvodai intézmény telephelye vonatkozásában az Ajánlattevő feladata a normál étkeztetés mellett a diétás és táplálék-allergiás készételek kiszállítása rendeletben megfogalmazott minőségi és mennyiségi előírások szerint, különös tekintettel a nevezett rendelet 3. mellékletében megfogalmazott korcsoportonkénti napi energiaszükségletre, az 1169/2011/EU (2011.X.25.) Európai Parlamenti és Tanácsi Rendelet II. mellékletében felsorolt allergiát vagy intoleranciát okozó anyagok szerint, továbbá korrekt egységes dietetikai és a közétkeztetésben megfogalmazott szakmai irányelvek betartásával. A diétás ételek kiszállítása egyadagos kiszereléssel, jogszabályi előírásoknak megfelelő névre szóló jelölésekkel ellátottan történik előválasztási lehetőség nélkül. A diéták besorolása az Egységes Diétás Rendszer alapján történik a fent megnevezett rendeletekkel összhangban. Iskolák vonatkozásában: Az Ajánlattevő vállalja az iskolai intézmények esetében, az iskolák adottságainak figyelembevételével: - A-B menüs étkeztetés és az azt kiegészítő önkiszolgáló rendszerű hidegpult szortiment (11 iskola), illetve vitaminpult biztosítását (2 iskola). Az ebéd vonatkozásában azonos első fogás (leves) mellett kétféle második fogás (fő fogás) előválasztási lehetőség biztosításával. Az A-B menüs étkeztetés és a hozzá kapcsolódó önkiszolgáló rendszerű hidegpult szortiment alkalmával az intézmény által meghatározott étkezési időben az Ajánlattevő köteles legalább az alábbi ételválaszték biztosítására (11 iskola): • egyféle leves vagy 100 %-os gyümölcslé • kétféle főétel (A és B menü), • hidegpult szortiment részeként naponta: a) Tej- tejtermékek b) Szeletelt friss zöldség vagy friss gyümölcs. c) kompótok, vagy friss saláta és/vagy saláta különböző öntetekkel Az ebédnek - az egyféle levesnek, vagy 100%-os gyümölcslé és a hozzá választott főételnek (A vagy B menü) - biztosítania kell a rendelet szerinti, az ebédnek megfelelő kalória- és tápanyag mennyiségét. A hidegpult kínálatának összhangban kell lennie az adott napi A és B menüvel. Az iskolák adottságainak figyelembevételével 2 iskolában (az Újbudai Gárdonyi Géza Általános Iskolában és a Kelenvölgyi Általános Iskolában): • egyféle leves vagy 100%-os gyümölcslé • kétféle főétel (A és B menü), • vitaminpult részeként naponta legalább 2 fajta (gyümölcs-zöldség variációk): a) friss gyümölcs, b) kompót vagy gyümölcslevek vagy zöldséglevek vagy smoothiek vagy snackek vagy zöldség-gyümölcs chipsek. Az ebédnek - az egyféle levesnek vagy 100 %-os gyümölcslé és a hozzá választott főételnek (A vagy B menü) - biztosítania kell a rendelet szerinti, az ebédnek megfelelő kalória- és tápanyag mennyiségét. A vitaminpult kínálatának összhangban kell lennie az adott napi A és B menüvel. Normál étkezés napi becsült átlagos adagszám: - Óvodai ellátás Tízórai: 28 Ebéd: 28 Uzsonna: 13 - Iskolai ellátás (alsó tagozat) Tízórai: 738 Ebéd: 1891 Uzsonna: 859 - Iskolai ellátás (felső tagozat) Tízórai: 469 Ebéd: 1236 Uzsonna: 555 - Iskolai ellátás (középiskola) Tízórai: 23 Ebéd: 25 Uzsonna: 17 Iskolai alkalmazottak ellátása (felnőtt) Ebéd: 8 Diétás étkezést igénybevevők esetén a napi becsült átlagos adagszám: - Óvodai ellátás Tízórai: 1 Ebéd: 1 Uzsonna: 1 - Iskolai ellátás (alsó tagozat) Tízórai: 24 Ebéd: 56 Uzsonna: 23 - Iskolai ellátás (felső tagozat) Tízórai: 12 Ebéd: 31 Uzsonna: 14 - Iskolai ellátás (középiskola) Tízórai: 4 Ebéd: 6 Uzsonna: 2 A megjelölt mennyiségek a ténylegesen igénybeveendő mennyiségektől a létszámok változása miatt eltérhetnek: Opció: + 10% (éves adagszámra vonatkoztatva) Mennyiségi eltérés: - 20% (éves adagszámra vonatkoztatva) A napi adagszám csökkenhet az iskolai osztályok - óvoda intézményen kívüli programjai vagy betegségek miatti lemondások esetén. Rendkívüli szünet esetén, tanítás nélküli, nevelés nélküli munkanapokon, őszi - téli - tavaszi - nyári szünetekben, valamint a fenntartó által meghatározott zárva tartás időtartama alatt az iskolákban - óvodában nincs étkeztetés, kivéve a szünidei étkeztetés ügyeleti rendszerben. Veszélyhelyzet és/vagy járványhelyzet esetén az adagszám eltérhet, akár jelentős mértékben. Iskolai-óvodai étkeztetés esetén napi háromszori étkezés igénybevétele történik (tízórai, ebéd, uzsonna). Karakterkorlátozás miatt folytatás a hirdetmény "Opciókra vonatkozó információ" rovatában.
Interne Kennung: EKR000198022026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55500000 Kantinen- und Verpflegungsdienste, 55524000 Verpflegungsdienste für Schulen, 39141000 Küchenmöbel, 39220000 Küchenausstattung, Haushalts- und Heimartikel, Catering-Zubehör, 39315000 Restaurantausrüstung, 50880000 Reparatur und Wartung von Hotel- und Gaststätteneinrichtungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: „A közbeszerzés leírása” rovatban ismertetett mennyiségek éves adagszámától + 10% eltérés lehetséges. Folytatás a "Közbeszerzés leírása": Az Ajánlattevő gondoskodik arról, hogy a diétás étel készítését diétás szakács végezze, vagy azt dietetikusi szakképesítéssel rendelkező szakember felügyelje. Az Ajánlattevő kötelezettséget vállal arra, hogy a keletkező biológiailag bomló konyhai és étkezési hulladékot minden kiszállítási pontról hetente kettő alkalommal zárható szállítótartályban elszállíttatja, és ártalmatlaníttatja. Az Ajánlattevő köteles az élelmiszerhulladékok tárolására alkalmas fedeles, cseppmentesen zárható tárolóedényeket rendelkezésre bocsátani. Az Ajánlattevő gondoskodik az általa keletkeztetett kommunális hulladék tárolásáról és elszállításáról. Az Ajánlattevő biztosítja, hogy kihirdetett veszélyhelyzet és/vagy járványhelyzet esetén a közétkeztetési szolgáltatást zavartalanul biztosítja. A járványhelyzet alatt a járvány terjedésének megelőzésére biztosít minden személyi és tárgyi feltételt, így a kiszállításra kerülő étel egyadagos csomagolása a jogszabályoknak megfelelő csomagolóanyagok alkalmazásával történjen. Biztosítja továbbá, hogy az egyadagos kiszállítás keretében a rendeletnek megfelelően az étel megfelelő mennyiségben, minőségben, megfelelő tápanyagtartalommal kerül a közétkeztetési szolgáltatást igénybe vevőkhöz. Gondoskodik a megfelelő tálalóeszközök beszerzéséről, pótlásáról. Biztosítja a tálaláshoz szükséges adagszámhoz igazított üvegpoharak és porcelán tányérok, evőeszközök továbbá tálcák meglétét +15 % tartalék eszközök biztosításával. Nyertes Ajánlattevő köteles a szerződést úgy teljesíteni, hogy a beszerzett termékek összértékének legalább 80 százaléka a közétkeztetési rövid ellátási láncban beszerzett termékekből, illetve a helyi élelmiszer termékekből származik. A 676/2020. (XII. 28.) Korm. rendelet 6. § (1) bekezdés alapján a közétkeztetési szolgáltatásról szóló szerződésnek főzőkonyhánként, illetve telephelyenként tartalmaznia kell a beszerzett termék összértékén belül a közétkeztetési rövid ellátási láncban beszerzett termékek, illetve a helyi élelmiszer termékek összesített arányát. Nyertes Ajánlattevő köteles a nyomonkövetési dokumentációjából külön jogszabály szerint elektronikus úton adatot szolgáltatni a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (a továbbiakban: NÉBIH), valamint a Nemzeti Népegészségügyi Központ részére. Az adatszolgáltatás, valamint a 676/2020. (XII. 28.) Korm. rendelet 4. és 5. § szerint vállalt feltételek teljesülését külön jogszabály szerint kockázatbecslés alapján a NÉBIH, a táplálkozás-egészségügyi feltételek teljesülését a népegészségügyi hatóság ellenőrzi. Az Ajánlattevő köteles az Ajánlatkérő tulajdonában lévő 13 db rendeltetésszerű használatra alkalmas iskolai tálalókonyhát átvenni és a szerződés időtartama alatt működtetni (üzemeltetni). Az átadott iskolai tálalókonyhákat a nyertes Ajánlattevő működteti saját konyhai személyzetével, saját költségére. A szolgáltatáshoz szükséges infrastrukturális feltételeket az Ajánlattevő biztosítja saját költségére. Részletesen a műszaki leírásban és a részletes ártáblázatban.
Los: LOT-0002
Titel: Iskolai közétkeztetés-2
Beschreibung: Közétkeztetés és kapcsolódó szolgáltatások ellátása a mellékletként csatolt műszaki leírás és szerződéstervezet szerinti tartalommal. Az Ajánlattevő feladata a normál A-B menü előválasztásos önkiszolgáló rendszerű étkeztetés (2 iskola) / önkiszolgáló-svédasztalos rendszerű étkeztetés (4 iskola) és az ahhoz kapcsolódó önkiszolgáló rendszerű hidegpult szortiment (6 iskolai intézmény esetében) étkeztetés mellett, a diétás és táplálék-allergiás készételek kiszállítása a közétkeztetésre vonatkozó táplálkozás-egészségügyi előírásokról szóló 37/2014. (IV.30.) EMMI rendeletben (a továbbiakban: rendelet) megfogalmazott minőségi és mennyiségi előírások szerint, különös tekintettel a rendelet 3. mellékletében megfogalmazott korcsoportonkénti napi energiaszükségletre, az 1169/2011/EU (2011.X.25.) Európai Parlamenti és Tanácsi Rendelet II. mellékletében felsorolt allergiát vagy intoleranciát okozó anyagok szerint, továbbá korrekt egységes dietetikai és a közétkeztetésben megfogalmazott szakmai irányelvek betartásával. A diétás ételek kiszállítása egyadagos kiszereléssel, jogszabályi előírásoknak megfelelő névre szóló jelölésekkel ellátottan történik előválasztási lehetőség nélkül. A diéták besorolása az Egységes Diétás Rendszer alapján történik a fent megnevezett rendeletekkel összhangban. Az A-B menüs előválasztásos rendszerű önkiszolgáló rendszerű étkeztetés és a hozzá kapcsolódó önkiszolgáló rendszerű hidegpult szortiment alkalmával az intézmény által meghatározott étkezési időben az Ajánlattevő köteles legalább az alábbi ételválaszték biztosítására (2 iskola): · egyféle leves, vagy 100%-os gyümölcslé · legalább kétféle főétel (A - B menü) · hidegpult szortiment részeként naponta: a) Tej- tejtermékek b) Szeletelt friss zöldség vagy friss gyümölcs c) kompótok, vagy friss saláta és/vagy saláta különböző öntetekkel Az ebédnek - az egyféle levesnek vagy 100 %-os gyümölcslé, és a hozzá választott főételnek (A vagy B menü) - biztosítania kell a rendelet szerinti, az ebédnek megfelelő kalória- és tápanyag mennyiségét. A hidegpult kínálatának összhangban kell lennie az adott napi A és B menüvel. Az önkiszolgáló - svédasztalos rendszerű étkeztetés keretében a normál étkezés esetén, a fogyasztók önállóan, helyben, saját preferenciáik, és - tájékozódás jelleggel - a kihelyezett mintaadag mennyiségéhez viszonyítva választanak a pultokba kihelyezett ételek közül. Az önkiszolgáló - svédasztalos rendszerű étkeztetés és a hozzá kapcsolódó önkiszolgáló rendszerű hidegpult szortiment alkalmával az intézmény által meghatározott étkezési időben az Ajánlattevő köteles legalább az alábbi ételválaszték biztosítására (4 iskola): • egyféle leves, vagy 100%-os gyümölcslé • legalább kétféle főétel • a napi étkezői létszám 5%-a szerinti ételadag biztosítása, mint kiegészítő tartalék • a napi étkezői létszám 1%-a szerinti cook-chill technológiával készült ételadag biztosítása, mint biztonsági tartalék • hidegpult szortiment részeként naponta: a) Tej- tejtermékek b) Szeletelt friss zöldség vagy friss gyümölcs. c) kompótok, vagy friss saláta és/vagy saláta különböző öntetekkel Kiegészítő tartalék étel: élelmiszerbiztonsági szabályok betartásával előállított étlap szerinti étel, amely a napi étkezői létszám 5 %-a szerinti adagszámú. Biztonsági tartalék étel: élelmiszerbiztonsági szabályok betartásával előállított, 1 adagos formában kiadagolt cook-chill technológiával készült tartalék étel, amely a napi étkezői létszám 1 %-a szerinti adagszámú. Az ebédnek - az egyféle levesnek, vagy 100 %-os gyümölcslének és a hozzá választott főételnek - biztosítania kell a rendelet szerinti, az ebédnek megfelelő kalória- és tápanyag mennyiségét. A hidegpult kínálatának összhangban kell lennie az adott napi menüvel. A) Normál étkezés napi becsült átlagos adagszám önkiszolgáló étkezés esetében (2 iskola) - Iskolai ellátás (alsó tagozat) Tízórai: 53 Ebéd: 219 Uzsonna: 118 - Iskolai ellátás (felső tagozat) Tízórai: 35 Ebéd: 146 Uzsonna: 78 - Iskolai ellátás (középiskola 15-18 év korcsoport) Ebéd: 107 Iskolai alkalmazottak ellátása (felnőtt) Ebéd: 20 Diétás étkezést igénybevevők esetén a napi becsült átlagos adagszám: - Iskolai ellátás (alsó tagozat) Tízórai: 3 Ebéd: 10 Uzsonna: 6 - Iskolai ellátás (felső tagozat) Tízórai: 2 Ebéd: 7 B) Normál étkezés napi becsült átlagos adagszám svédasztalos étkezés esetében (4 iskola) - Iskolai ellátás (alsó tagozat) Tízórai: 360 Ebéd: 754 Uzsonna: 372 - Iskolai ellátás (felső tagozat) Tízórai: 240 Ebéd: 502 Uzsonna: 248 Iskolai alkalmazottak ellátása (felnőtt) Ebéd: 5 Diétás étkezést igénybevevők esetén a napi becsült átlagos adagszám: - Iskolai ellátás (alsó tagozat) Tízórai: 9 Ebéd: 20 Uzsonna: 7 - Iskolai ellátás (felső tagozat) Tízórai: 6 Ebéd: 14 Uzsonna: 5 A megjelölt mennyiségek a ténylegesen igénybeveendő mennyiségektől a létszámok változása miatt eltérhetnek: Opció: + 13% (éves adagszámra vonatkoztatva) Mennyiségi eltérés: - 17% (éves adagszámra vonatkoztatva) A napi adagszám csökkenhet az iskolai osztályok intézményen kívüli programjai vagy betegségek miatti lemondások esetén. Rendkívüli szünet esetén, tanítás nélküli munkanapokon, őszi - téli - tavaszi - nyári szünetekben, valamint a fenntartó által meghatározott zárvatartás időtartama alatt az iskolákban nincs étkeztetés kivéve szünidei étkeztetés ügyeleti rendszerben. Iskolai étkeztetés esetén napi háromszori étkezés igénybevétele történik (tízórai, ebéd, uzsonna). Az Ajánlattevő gondoskodik arról, hogy a diétás étel készítését diétás szakács végezze, vagy azt dietetikusi szakképesítéssel rendelkező szakember felügyelje. Karakterkorlátozásra tekintettel folytatás a hirdetmény "Opciókra vonatkozó információ" rovatában.
Interne Kennung: EKR000198022026/2
Beschreibung der Optionen: „A közbeszerzés leírása” rovatban ismertetett mennyiségek éves adagszámától + 13% eltérés lehetséges. Folytatás a "Közbeszerzés leírása": Az Ajánlattevő kötelezettséget vállal arra, hogy a keletkező biológiailag bomló konyhai és étkezési hulladékot minden kiszállítási pontról hetente kettő alkalommal zárható szállítótartályban elszállíttatja, és ártalmatlaníttatja. Az Ajánlattevő köteles az élelmiszerhulladékok tárolására alkalmas fedeles, cseppmentesen zárható tárolóedényeket rendelkezésre bocsátani. Az Ajánlattevő gondoskodik az általa keletkeztetett kommunális hulladék tárolásáról és elszállításáról. Az Ajánlattevő biztosítja, hogy kihirdetett veszélyhelyzet és/vagy járványhelyzet esetén a közétkeztetési szolgáltatást zavartalanul biztosítja. A járványhelyzet alatt a járvány terjedésének megelőzésére biztosít minden személyi és tárgyi feltételt, így a kiszállításra kerülő étel egyadagos csomagolása a jogszabályoknak megfelelő csomagolóanyagok alkalmazásával történjen. Biztosítja továbbá, hogy az egyadagos kiszállítás keretében a rendeletnek megfelelően az étel megfelelő mennyiségben, minőségben, megfelelő tápanyagtartalommal kerül a közétkeztetési szolgáltatást igénybe vevőkhöz. Gondoskodik a megfelelő tálalóeszközök beszerzéséről, pótlásáról. Biztosítja a tálaláshoz szükséges adagszámhoz igazított üvegpoharak és porcelán tányérok, evőeszközök továbbá tálcák meglétét +15 % tartalék eszközök biztosításával. Nyertes Ajánlattevő köteles a szerződést úgy teljesíteni, hogy a beszerzett termékek összértékének legalább 80 százaléka a közétkeztetési rövid ellátási láncban beszerzett termékekből, illetve a helyi élelmiszer termékekből származik. A 676/2020. (XII. 28.) Korm. rendelet 6. § (1) bekezdés alapján a közétkeztetési szolgáltatásról szóló szerződésnek főzőkonyhánként, illetve telephelyenként tartalmaznia kell a beszerzett termék összértékén belül a közétkeztetési rövid ellátási láncban beszerzett termékek, illetve a helyi élelmiszer termékek összesített arányát. Nyertes Ajánlattevő köteles a nyomonkövetési dokumentációjából külön jogszabály szerint elektronikus úton adatot szolgáltatni a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (a továbbiakban: NÉBIH), valamint a Nemzeti Népegészségügyi Központ részére. Az adatszolgáltatás, valamint a 676/2020. (XII. 28.) Korm. rendelet 4. és 5. § szerint vállalt feltételek teljesülését külön jogszabály szerint kockázatbecslés alapján a NÉBIH, a táplálkozás-egészségügyi feltételek teljesülését a népegészségügyi hatóság ellenőrzi. Az Ajánlattevő köteles az Ajánlatkérő tulajdonában lévő 6 db rendeltetésszerű használatra alkalmas iskolai tálalókonyhát átvenni és a szerződés időtartama alatt működtetni (üzemeltetni). Az átadott iskolai tálalókonyhákat a nyertes Ajánlattevő működteti saját konyhai személyzetével, saját költségére. A szolgáltatáshoz szükséges infrastrukturális feltételeket az Ajánlattevő biztosítja saját költségére. Részletesen a műszaki leírásban és a részletes ártáblázatban.