See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa części zamiennych do odbieraków prądu pojazdów metra typu Metropolis 98B, Inspiro oraz Skoda Varsovia
Beschreibung: 1. Przedmiotem Zamówienia jest dostawa części zamiennych do odbieraków prądu pojazdów metra typu Metropolis 98B, Inspiro oraz Skoda Varsovia. 2. Przedmiot Zamówienia obejmuje dostawę części zamiennych do odbieraków prądu pojazdów metra, wskazanych w dokumencie pn. „Zestawienie zamawianych części oraz harmonogram dostaw”, stanowiącym Załącznik nr 1 do Specyfikacji Technicznej (dalej: „ST”), stanowiącej Załącznik nr 1 do SWZ i będącej jej integralną częścią. 3. Zamawiający wymaga realizacji Przedmiotu Zamówienia partiami wg harmonogramu dostaw zawartego w Załączniku nr 1 do ST w ilościach poszczególnych części zamiennych wskazanych w Załączniku nr 1 do ST. Zapisy dot. dostaw częściowych w ramach danej partii zostały zawarte w ST. 4. Dostarczone części zamienne do odbieraków prądu muszą być fabrycznie nowe, nieużywane (przez fabrycznie nowe, nieużywane rozumie się części oryginalnie zapakowane, nieposiadające śladów użycia). 5. Na dostarczone części zamienne Wykonawca udzieli gwarancji na warunkach wskazanych w ST (zał. nr 1 do SWZ) oraz we Wzorze Umowy (zał. nr 2 do SWZ). W okresie równym okresowi udzielonej gwarancji, Przedmiot Zamówienia będzie objęty rękojmią. 6. Przedmiot Zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z dokumentacją postępowania, tj.: SWZ i jej załącznikami, w szczególności ST oraz Wzorem Umowy (załącznik nr 2 do SWZ). 7. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty na części równoważne do części oryginalnych wskazanych przez Zamawiającego w Załączniku nr 1 do ST. W przypadku oferowania części równoważnych muszą one charakteryzować się takimi samymi parametrami co części oryginalne, spełniając jednocześnie wymagania funkcjonalne części oryginalnych oraz będą kompatybilne z pozostałymi elementami pojazdu. Zamawiający wymaga aby producent części równoważnych posiadał w swoim przedsiębiorstwie wdrożony System Zarządzania Jakością. Wykonawca, który oferuje dostawę części równoważnych jest zobowiązany: 1) oświadczyć w formularzu oferty, że oferuje i dostarczy części równoważne, 2) wskazać w ofercie pozycje z Załącznika nr 1 do ST, dla których oferuje części równoważne, 3) zawrzeć w ofercie dane oferowanych części równoważnych, tj. nazwy części równoważnych, producentów części równoważnych, nr katalogowe/oznaczenia części równoważnych, przy czym obowiązkiem Wykonawcy jest opisanie oferowanych części równoważnych w ofercie w sposób umożliwiający Zamawiającemu jednoznaczne określenie jakie części równoważne Wykonawca oferuje w danej pozycji formularza oferty (danej pozycji Załącznika nr 1 do ST), 4) złożyć wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt 12 SWZ, tj.: a) certyfikat wdrożenia Systemu Zarządzania Jakością, wystawiony przez jednostkę akredytującą, dla producenta oferowanych części równoważnych, b) ocenę znaczenia zmiany (wykonaną we własnym zakresie i na własny koszt), dotyczącą oferowanych części równoważnych. Wynikiem takiej oceny musi być zakwalifikowanie jej jako zmiany nieistotnej, niezwiązanej z bezpieczeństwem. Wykonawca na podstawie przeprowadzonej oceny znaczenia zmiany przedłoży oświadczenie (zgodnie z załącznikiem nr 4 do ST) potwierdzające następujące kryteria równoważności: odwracalność zmiany i skutki awarii są niskie; c) oświadczenie wydane przez producenta pojazdu lub jednostkę notyfikowaną i uprawnioną przez UTK, że części te mogą być używane w eksploatowanych w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. pojazdach, na które zostało wydane ,,Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego” nr T/2001/0137 przez Głównego Inspektora Kolejnictwa, nr T/2015/0109 oraz nr PL 59 2023 0059 przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego na podstawie Ustawy o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku, że są substytucyjne z oryginalnymi o tych samych parametrach i wymaganiach; d) pełną dokumentację techniczną – ruchową, eksploatacyjną, wraz z WTWiO. Zamawiający nabędzie prawo na wykorzystanie w/w dokumentacji na zasadach określonych we Wzorze Umowy (zał. nr 2 do SWZ). Dokumentacja powinna zawierać: numery producenta, ich parametry, zasady recyklingu; e) Wykonawca wprowadzający zmianę jest zobowiązany ją przeanalizować i zaszeregować w jedną z sześciu kategorii zgodnie z Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji UE nr 402/2013 oraz jeśli zajdzie taka konieczność za pośrednictwem jednostki oceniającej oceni prawidłowość stosowania procesu zarządzania ryzykiem i sporządzi odpowiedni raport. Jednostka oceniająca musi spełniać kryteria wskazane w Załączniku nr II do ww. Rozporządzenia 402/2013; f) pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu oceny znaczenia zmiany, w celu wykazania że oferowane przez niego produkty spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa powyżej oraz w pkt 12.1 ppkt 1) – 6) SWZ lub złożone przez niego przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne Zamawiający, działając zgodnie z art. 107 ust.2 ustawy Pzp, wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
Vorherige Bekanntmachung: 434765-2026
Interne Kennung: WP.25.00085.2026.S.P.RAOL
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34631000 Teile für Lokomotiven oder rollendes Material
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa części zamiennych do odbieraków prądu pojazdów metra - Zadanie nr 1
Beschreibung: 1. Przedmiotem Zamówienia jest dostawa części zamiennych do odbieraków prądu pojazdów metra - Zadanie nr 1. 2. Przedmiot Zamówienia obejmuje dostawę części zamiennych do odbieraków prądu pojazdów metra. Nazwy i ilości części dla Zadania nr 1 zostały wskazane w dokumencie „Zestawienie zamawianych części” stanowiącym Załącznik nr 1 do ST, stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ i będącej jej integralną częścią. 3. Dostarczone części zamienne do odbieraków prądu muszą być fabrycznie nowe, nieużywane (przez fabrycznie nowe, nieużywane rozumie się części oryginalnie zapakowane, nieposiadające śladów użycia). 4. Na dostarczone części zamienne Wykonawca udzieli gwarancji na warunkach wskazanych w ST (zał. nr 1 do SWZ) oraz we Wzorze Umowy (zał. nr 2 do SWZ). W okresie równym okresowi udzielonej gwarancji, Przedmiot Zamówienia będzie objęty rękojmią. 5. Przedmiot Zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z dokumentacją postępowania, tj.: SWZ i jej załącznikami, w szczególności ST oraz Wzorem Umowy (załącznik nr 2 do SWZ). 6. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty na części równoważne do części oryginalnych wskazanych przez Zamawiającego w Załączniku nr 1 do ST. W przypadku oferowania części równoważnych muszą one charakteryzować się takimi samymi parametrami co części oryginalne, spełniając jednocześnie wymagania funkcjonalne części oryginalnych oraz będą kompatybilne z pozostałymi elementami pojazdu. Zamawiający wymaga aby producent części równoważnych posiadał w swoim przedsiębiorstwie wdrożony System Zarządzania Jakością. Wykonawca, który oferuje dostawę części równoważnych jest zobowiązany: 1) oświadczyć w formularzu oferty, że oferuje i dostarczy części równoważne, 2) wskazać w ofercie pozycje z Załącznika nr 1 do ST, dla których oferuje części równoważne, 3) zawrzeć w ofercie dane oferowanych części równoważnych, tj. nazwy części równoważnych, producentów części równoważnych, nr katalogowe/oznaczenia części równoważnych, przy czym obowiązkiem Wykonawcy jest opisanie oferowanych części równoważnych w ofercie w sposób umożliwiający Zamawiającemu jednoznaczne określenie jakie części równoważne Wykonawca oferuje w danej pozycji formularza oferty (danej pozycji Załącznika nr 1 do ST), 4) złożyć wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt 12 SWZ, tj.: a) certyfikat wdrożenia Systemu Zarządzania Jakością, wystawiony przez jednostkę akredytującą, dla producenta oferowanych części równoważnych, b) ocenę znaczenia zmiany (wykonaną we własnym zakresie i na własny koszt), dotyczącą oferowanych części równoważnych. Wynikiem takiej oceny musi być zakwalifikowanie jej jako zmiany nieistotnej, niezwiązanej z bezpieczeństwem. Wykonawca na podstawie przeprowadzonej oceny znaczenia zmiany przedłoży oświadczenie (zgodnie z załącznikiem nr 4 do ST) potwierdzające następujące kryteria równoważności: odwracalność zmiany i skutki awarii są niskie; c) oświadczenie wydane przez producenta pojazdu lub jednostkę notyfikowaną i uprawnioną przez UTK, że części te mogą być używane w eksploatowanych w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. pojazdach, na które zostało wydane ,,Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego” nr T/2001/0137 przez Głównego Inspektora Kolejnictwa, nr T/2015/0109 oraz nr PL 59 2023 0059 przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego na podstawie Ustawy o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku, że są substytucyjne z oryginalnymi o tych samych parametrach i wymaganiach; d) pełną dokumentację techniczną – ruchową, eksploatacyjną, wraz z WTWiO. Zamawiający nabędzie prawo na wykorzystanie w/w dokumentacji na zasadach określonych we Wzorze Umowy (zał. nr 2 do SWZ). Dokumentacja powinna zawierać: numery producenta, ich parametry, zasady recyklingu; e) Wykonawca wprowadzający zmianę jest zobowiązany ją przeanalizować i zaszeregować w jedną z sześciu kategorii zgodnie z Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji UE nr 402/2013 oraz jeśli zajdzie taka konieczność za pośrednictwem jednostki oceniającej oceni prawidłowość stosowania procesu zarządzania ryzykiem i sporządzi odpowiedni raport. Jednostka oceniająca musi spełniać kryteria wskazane w Załączniku nr II do ww. Rozporządzenia 402/2013; f) pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu oceny znaczenia zmiany, w celu wykazania że oferowane przez niego produkty spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa powyżej oraz w pkt 12.1 ppkt 1) – 6) SWZ lub złożone przez niego przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne Zamawiający, działając zgodnie z art. 107 ust.2 ustawy Pzp, wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
Interne Kennung: WP.25.00085.2026.S.P.RAOL - Zadanie nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa części zamiennych do odbieraków prądu pojazdów metra - Zadanie nr 2
Beschreibung: 1. Przedmiotem Zamówienia jest dostawa części zamiennych do odbieraków prądu pojazdów metra - Zadanie nr 2. 2. Przedmiot Zamówienia obejmuje dostawę części zamiennych do odbieraków prądu pojazdów metra. Nazwy i ilości części dla Zadania nr 2 zostały wskazane w dokumencie „Zestawienie zamawianych części” stanowiącym Załącznik nr 1 do ST, stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ i będącej jej integralną częścią. 3. Dostarczone części zamienne do odbieraków prądu muszą być fabrycznie nowe, nieużywane (przez fabrycznie nowe, nieużywane rozumie się części oryginalnie zapakowane, nieposiadające śladów użycia). 4. Na dostarczone części zamienne Wykonawca udzieli gwarancji na warunkach wskazanych w ST (zał. nr 1 do SWZ) oraz we Wzorze Umowy (zał. nr 2 do SWZ). W okresie równym okresowi udzielonej gwarancji, Przedmiot Zamówienia będzie objęty rękojmią. 5. Przedmiot Zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z dokumentacją postępowania, tj.: SWZ i jej załącznikami, w szczególności ST oraz Wzorem Umowy (załącznik nr 2 do SWZ). 6. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty na części równoważne do części oryginalnych wskazanych przez Zamawiającego w Załączniku nr 1 do ST. W przypadku oferowania części równoważnych muszą one charakteryzować się takimi samymi parametrami co części oryginalne, spełniając jednocześnie wymagania funkcjonalne części oryginalnych oraz będą kompatybilne z pozostałymi elementami pojazdu. Zamawiający wymaga aby producent części równoważnych posiadał w swoim przedsiębiorstwie wdrożony System Zarządzania Jakością. Wykonawca, który oferuje dostawę części równoważnych jest zobowiązany: 1) oświadczyć w formularzu oferty, że oferuje i dostarczy części równoważne, 2) wskazać w ofercie pozycje z Załącznika nr 1 do ST, dla których oferuje części równoważne, 3) zawrzeć w ofercie dane oferowanych części równoważnych, tj. nazwy części równoważnych, producentów części równoważnych, nr katalogowe/oznaczenia części równoważnych, przy czym obowiązkiem Wykonawcy jest opisanie oferowanych części równoważnych w ofercie w sposób umożliwiający Zamawiającemu jednoznaczne określenie jakie części równoważne Wykonawca oferuje w danej pozycji formularza oferty (danej pozycji Załącznika nr 1 do ST), 4) złożyć wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt 12 SWZ, tj.: a) certyfikat wdrożenia Systemu Zarządzania Jakością, wystawiony przez jednostkę akredytującą, dla producenta oferowanych części równoważnych, b) ocenę znaczenia zmiany (wykonaną we własnym zakresie i na własny koszt), dotyczącą oferowanych części równoważnych. Wynikiem takiej oceny musi być zakwalifikowanie jej jako zmiany nieistotnej, niezwiązanej z bezpieczeństwem. Wykonawca na podstawie przeprowadzonej oceny znaczenia zmiany przedłoży oświadczenie (zgodnie z załącznikiem nr 4 do ST) potwierdzające następujące kryteria równoważności: odwracalność zmiany i skutki awarii są niskie; c) oświadczenie wydane przez producenta pojazdu lub jednostkę notyfikowaną i uprawnioną przez UTK, że części te mogą być używane w eksploatowanych w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. pojazdach, na które zostało wydane ,,Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego” nr T/2001/0137 przez Głównego Inspektora Kolejnictwa, nr T/2015/0109 oraz nr PL 59 2023 0059 przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego na podstawie Ustawy o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku, że są substytucyjne z oryginalnymi o tych samych parametrach i wymaganiach; d) pełną dokumentację techniczną – ruchową, eksploatacyjną, wraz z WTWiO. Zamawiający nabędzie prawo na wykorzystanie w/w dokumentacji na zasadach określonych we Wzorze Umowy (zał. nr 2 do SWZ). Dokumentacja powinna zawierać: numery producenta, ich parametry, zasady recyklingu; e) Wykonawca wprowadzający zmianę jest zobowiązany ją przeanalizować i zaszeregować w jedną z sześciu kategorii zgodnie z Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji UE nr 402/2013 oraz jeśli zajdzie taka konieczność za pośrednictwem jednostki oceniającej oceni prawidłowość stosowania procesu zarządzania ryzykiem i sporządzi odpowiedni raport. Jednostka oceniająca musi spełniać kryteria wskazane w Załączniku nr II do ww. Rozporządzenia 402/2013; f) pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu oceny znaczenia zmiany, w celu wykazania że oferowane przez niego produkty spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa powyżej oraz w pkt 12.1 ppkt 1) – 6) SWZ lub złożone przez niego przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne Zamawiający, działając zgodnie z art. 107 ust.2 ustawy Pzp, wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
Interne Kennung: WP.25.00085.2026.S.P.RAOL - Zadanie nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa części zamiennych do odbieraków prądu pojazdów metra - Zadanie nr 3
Beschreibung: 1. Przedmiotem Zamówienia jest dostawa części zamiennych do odbieraków prądu pojazdów metra - Zadanie nr 3. 2. Przedmiot Zamówienia obejmuje dostawę części zamiennych do odbieraków prądu pojazdów metra. Nazwy i ilości części dla Zadania nr 3 zostały wskazane w dokumencie „Zestawienie zamawianych części” stanowiącym Załącznik nr 1 do ST, stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ i będącej jej integralną częścią. 3. Dostarczone części zamienne do odbieraków prądu muszą być fabrycznie nowe, nieużywane (przez fabrycznie nowe, nieużywane rozumie się części oryginalnie zapakowane, nieposiadające śladów użycia). 4. Na dostarczone części zamienne Wykonawca udzieli gwarancji na warunkach wskazanych w ST (zał. nr 1 do SWZ) oraz we Wzorze Umowy (zał. nr 2 do SWZ). W okresie równym okresowi udzielonej gwarancji, Przedmiot Zamówienia będzie objęty rękojmią. 5. Przedmiot Zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z dokumentacją postępowania, tj.: SWZ i jej załącznikami, w szczególności ST oraz Wzorem Umowy (załącznik nr 2 do SWZ). 6. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty na części równoważne do części oryginalnych wskazanych przez Zamawiającego w Załączniku nr 1 do ST. W przypadku oferowania części równoważnych muszą one charakteryzować się takimi samymi parametrami co części oryginalne, spełniając jednocześnie wymagania funkcjonalne części oryginalnych oraz będą kompatybilne z pozostałymi elementami pojazdu. Zamawiający wymaga aby producent części równoważnych posiadał w swoim przedsiębiorstwie wdrożony System Zarządzania Jakością. Wykonawca, który oferuje dostawę części równoważnych jest zobowiązany: 1) oświadczyć w formularzu oferty, że oferuje i dostarczy części równoważne, 2) wskazać w ofercie pozycje z Załącznika nr 1 do ST, dla których oferuje części równoważne, 3) zawrzeć w ofercie dane oferowanych części równoważnych, tj. nazwy części równoważnych, producentów części równoważnych, nr katalogowe/oznaczenia części równoważnych, przy czym obowiązkiem Wykonawcy jest opisanie oferowanych części równoważnych w ofercie w sposób umożliwiający Zamawiającemu jednoznaczne określenie jakie części równoważne Wykonawca oferuje w danej pozycji formularza oferty (danej pozycji Załącznika nr 1 do ST), 4) złożyć wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt 12 SWZ, tj.: a) certyfikat wdrożenia Systemu Zarządzania Jakością, wystawiony przez jednostkę akredytującą, dla producenta oferowanych części równoważnych, b) ocenę znaczenia zmiany (wykonaną we własnym zakresie i na własny koszt), dotyczącą oferowanych części równoważnych. Wynikiem takiej oceny musi być zakwalifikowanie jej jako zmiany nieistotnej, niezwiązanej z bezpieczeństwem. Wykonawca na podstawie przeprowadzonej oceny znaczenia zmiany przedłoży oświadczenie (zgodnie z załącznikiem nr 4 do ST) potwierdzające następujące kryteria równoważności: odwracalność zmiany i skutki awarii są niskie; c) oświadczenie wydane przez producenta pojazdu lub jednostkę notyfikowaną i uprawnioną przez UTK, że części te mogą być używane w eksploatowanych w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. pojazdach, na które zostało wydane ,,Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego” nr T/2001/0137 przez Głównego Inspektora Kolejnictwa, nr T/2015/0109 oraz nr PL 59 2023 0059 przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego na podstawie Ustawy o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku, że są substytucyjne z oryginalnymi o tych samych parametrach i wymaganiach; d) pełną dokumentację techniczną – ruchową, eksploatacyjną, wraz z WTWiO. Zamawiający nabędzie prawo na wykorzystanie w/w dokumentacji na zasadach określonych we Wzorze Umowy (zał. nr 2 do SWZ). Dokumentacja powinna zawierać: numery producenta, ich parametry, zasady recyklingu; e) Wykonawca wprowadzający zmianę jest zobowiązany ją przeanalizować i zaszeregować w jedną z sześciu kategorii zgodnie z Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji UE nr 402/2013 oraz jeśli zajdzie taka konieczność za pośrednictwem jednostki oceniającej oceni prawidłowość stosowania procesu zarządzania ryzykiem i sporządzi odpowiedni raport. Jednostka oceniająca musi spełniać kryteria wskazane w Załączniku nr II do ww. Rozporządzenia 402/2013; f) pełną dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie procesu oceny znaczenia zmiany, w celu wykazania że oferowane przez niego produkty spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa powyżej oraz w pkt 12.1 ppkt 1) – 6) SWZ lub złożone przez niego przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne Zamawiający, działając zgodnie z art. 107 ust.2 ustawy Pzp, wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
Interne Kennung: WP.25.00085.2026.S.P.RAOL - Zadanie nr 3