See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Salubrizare, deratizare, dezinsecție stații CF / obiective de pe raza SRCF Galați
Beschreibung: Serviciul de ”Salubrizare, deratizare, dezinsecţie stații CF/obiective de pe raza SRCF Galați” se prestează în staţii CF şi spatii din clădirile cu specific feroviar de pe raza Sucursalei Regionale CF Galati, respectiv staţiile CF: Galaţi, Brăila, Făurei, Buzău, Mizil, Rm. Sărat, Halta Ianca Sat, Barboşi Călători, Fileşti, Focşani, Mărăşeşti, Adjud, Oneşti, Borzești, Saline,Tȃrgu Ocna, Comăneşti, Tecuci, Tecuci Nord, Ghimeş, Berca, Sediul Administrativ al Sucursalei RCF Galati și Corp E - Stația Galati, în total 23 de obiective, conform prevederilor din caietul de sarcini. Serviciul de salubrizare în stații CF / obiective de pe raza SRCF Galaţi constă în efectuarea şi menţinerea curăţeniei în spaţii destinate publicului călător sau activităţii de exploatare, operaţiile fiind grupate şi detaliate în caietul de sarcini, si anume: a) salubrizare curentă – se execută 24 h din 24 h sau zilnic in intervalul orar precizat, ori de cate ori este nevoie asupra elementelor subansamblelor din Anexa 4; b) salubrizare generală a spaţiilor – se execută la comanda achizitorului semestrial în staţiile CF şi la Sediul administrativ al SRCF Galaţi, rerspectiv clădire de exploatare Corp E stația Galați; c) salubrizare periodică de tip I – se execută 3 zile pe săptămână conform grafic lucru sau ori de cate ori este nevoie pentru anumite spatii in stații CF altele decât cele salubrizate curent (zilnic); d) erbicidarea, defrișarea și toaletarea – se execută 2 operațiuni de erbicidare, o operațiune de defrișare și o operațiune de toaletare pe an, conform Anexei 4, numai la solicitarea șefului de stație și în stația / halta CF menționată de acesta; e) salubrizare periodică tip II (colectare deșeuri menajere) – se execută 1 dată (o zi) pe lună, pentru anumite zone din Stațiile CF: Făurei, Ianca Sat, Buzău, Adjud, Comănești, Focșani, Galați, Ghimeș, Mărășești, Mizil, Onești, Borzești, Tecuci, Brăila și Râmnicu Sărat. Dezinsecţia se va realiza numai în spaţii salubrizate corespunzător, la intervale prevăzute în metodologii, dar nu mai mari de 3 luni. Deratizarea periodică se va face la intervale de maximum 6 luni. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire cu 14 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire cu cel puțin 10 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă nu va răspunde la solicitările de clarificări transmise după data limită stabilită. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP, semnată cu semnătură electronică extinsă.
Interne Kennung: 15567497_2024_PAAPD1456869
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Serviciul de ”Salubrizare, deratizare, dezinsecţie stații CF/obiective de pe raza SRCF Galați” se prestează în staţii CF şi spatii din clădirile cu specific feroviar de pe raza Sucursalei Regionale CF Galati, respectiv staţiile CF: Galaţi, Brăila, Făurei, Buzău, Mizil, Rm. Sărat, Halta Ianca Sat, Barboşi Călători, Fileşti, Focşani, Mărăşeşti, Adjud, Oneşti, Borzești, Saline,Tȃrgu Ocna, Comăneşti, Tecuci, Tecuci Nord, Ghimeş, Berca, Sediul Administrativ al Sucursalei RCF Galati și Corp E - Stația Galati, în total 23 de obiective, conform prevederilor din caietul de sarcini. Serviciul de salubrizare în stații CF / obiective de pe raza SRCF Galaţi constă în efectuarea şi menţinerea curăţeniei în spaţii destinate publicului călător sau activităţii de exploatare, operaţiile fiind grupate şi detaliate în caietul de sarcini, si anume: a) salubrizare curentă – se execută 24 h din 24 h sau zilnic in intervalul orar precizat, ori de cate ori este nevoie asupra elementelor subansamblelor din Anexa 4; b) salubrizare generală a spaţiilor – se execută la comanda achizitorului semestrial în staţiile CF şi la Sediul administrativ al SRCF Galaţi, rerspectiv clădire de exploatare Corp E stația Galați; c) salubrizare periodică de tip I – se execută 3 zile pe săptămână conform grafic lucru sau ori de cate ori este nevoie pentru anumite spatii in stații CF altele decât cele salubrizate curent (zilnic); d) erbicidarea, defrișarea și toaletarea – se execută 2 operațiuni de erbicidare, o operațiune de defrișare și o operațiune de toaletare pe an, conform Anexei 4, numai la solicitarea șefului de stație și în stația / halta CF menționată de acesta; e) salubrizare periodica tip II (colectare deșeuri menajere) – se executa 1 data (o zi) pe luna, pentru anumite zone din Stațiile CF: Făurei, Ianca Sat, Buzău, Adjud, Comănești, Focșani, Galați, Ghimeș, Mărășești, Mizil, Onești, Borzești, Tecuci, Brăila și Râmnicu Sărat. Dezinsecţia se va realiza numai în spaţii salubrizate corespunzător, la intervale prevăzute în metodologii, dar nu mai mari de 3 luni. Deratizarea periodică se va face la intervale de maximum 6 luni. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire cu 14 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire cu cel puțin 10 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă nu va răspunde la solicitările de clarificări transmise după data limită stabilită. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP, semnată cu semnătură electronică extinsă.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90921000 Desinfektion und Schädlingsbekämpfung, 90923000 Rattenbekämpfung