See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka na inwestycje w MŚP II w ramach Funduszu Powierniczego Województwa Łódzkiego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym finansującym inwestycje realizowane na terenie woj. łódzkiego tj.: Pożyczka na inwestycje w MŚP II (zwanym dalej: Jednostkowa Pożyczka / Pożyczka). Szczegóły dotyczące typów projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (zwanej dalej: Metryka) stanowiącej załącznik do Projektowanych Postanowień Umowy Operacyjnej (zwane dalej: PPU)
Interne Kennung: DZK/90/DIF/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0004
Titel: Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka na inwestycje w MŚP II w ramach Funduszu Powierniczego Województwa Łódzkiego cz. I
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym finansującym inwestycje realizowane na terenie woj. łódzkiego tj.: Pożyczka na inwestycje w MŚP II; (zwanym dalej: Jednostkowa Pożyczka / Pożyczka). Szczegóły dotyczące typów projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (zwanej dalej: Metryka) stanowiącej załącznik do Projektowanych Postanowień Umowy Operacyjnej (zwane dalej: PPU). 2. BGK powierzono rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Powierniczy, w ramach którego przewidziano ww. Instrument Finansowy. Podstawą działania BGK jest Umowa o Finansowanie zawarta pomiędzy BGK, a Województwem Łódzkim – reprezentowanym przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy z siedzibą w Łodzi, działające jako Instytucja Pośrednicząca programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027. 3. W celu realizacji zamówienia, BGK wniesie z Funduszu Powierniczego do utworzonego przez Wykonawcę Funduszu Szczegółowego wkład finansowy ze środków programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 oraz środki stanowiące krajowe współfinansowanie. Szczegółowe zasady przekazywania wkładu finansowego z Funduszu Powierniczego w formie transz zostały określone w PPU. 4. Podmiot wybrany jako Wykonawca pełnić będzie rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Szczegółowy (zwany dalej: Partner Finansujący, PF), o którym mowa w art. 2 pkt 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r . 5. Zamówienie jest finansowane ze środków Programu Regionalnego pn. Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 oraz środków stanowiących krajowe współfinansowanie, zgodnie z Umową o finansowaniu projektu pn. Instrumenty finansowe dla rozwoju województwa łódzkiego w ramach FEŁ2027 1) nr FELD.01.06-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Inwestycje w MŚP – IF, 2) nr FELD.02.03-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Efektywność energetyczna – IF, 3) nr FELD.02.07-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Odnawialne źródła energii – IF, 4) nr FELD.02.14-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Gospodarka o obiegu zamkniętym – IF, 5) nr FELD.06.05-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Kultura i turystyka – IF, zawartą w dniu 18.10.2023 r. pomiędzy Województwem Łódzkim (w imieniu którego działa Centrum Obsługi Przedsiębiorcy będące Instytucją Pośredniczącą w ramach FEŁ2027), a Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pełni rolę „Funduszu Powierniczego” w rozumieniu art. 2 pkt 20 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. Numer identyfikacyjny projektu: FELD.01.06-IP.02-0001/23-00. 6. Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU. 7. Szczegółowy zakres zadań Wykonawcy określony został w PPU (załącznik nr 2 do SWZ). 8. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego (bez Prawa Opcji) przypisany do każdej z pięciu części stanowi odrębną część zamówienia tj.: Część I – obejmuje świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka na inwestycje w MŚP II oraz udzieleniu, wypłaceniu i rozliczeniu co najmniej 36 Jednostkowych Pożyczek, w tym 6 Jednostkowych Pożyczek do 100 000,00 zł, które przyczynią się do wsparcia co najmniej 36 przedsiębiorców, o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka na inwestycje w MŚP II” z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 30 000 000,00 zł uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości 5% kapitału Instrumentu Finansowego. Wykonawca zobowiązany jest wypłacić, przed upływem połowy Okresu Budowy Portfela, co najmniej 40% Limitu Pożyczki, zgodnie z zasadami i warunkami udzielania Jednostkowych Pożyczek określonymi w PPU.
Interne Kennung: cz. I DZK/90/DIF/2025
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia: 1) Prawa opcji, na zasadach określonych w PPU, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ 2) Zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp. 2. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa opcji kwota wniesiona przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego może ulec zwiększeniu do 100% w stosunku do kwoty przewidzianej w ramach zamówienia podstawowego dla każdej z części. 3. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) Ustawy, kwota wniesiona przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego może wynosić do 100% w stosunku do kwoty przewidzianej w ramach zamówienia podstawowego dla każdej z części. 4. W celu realizacji przedmiotu zamówienia, określono wartości wkładu finansowego planowanego do wniesienia z Funduszu Powierniczego do utworzonego przez Wykonawcę Funduszu Szczegółowego.
Los: LOT-0005
Titel: Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka na inwestycje w MŚP II w ramach Funduszu Powierniczego Województwa Łódzkiego cz. II
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym finansującym inwestycje realizowane na terenie woj. łódzkiego tj.: Pożyczka na inwestycje w MŚP II; (zwanym dalej: Jednostkowa Pożyczka / Pożyczka). Szczegóły dotyczące typów projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (zwanej dalej: Metryka) stanowiącej załącznik do Projektowanych Postanowień Umowy Operacyjnej (zwane dalej: PPU). 2. BGK powierzono rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Powierniczy, w ramach którego przewidziano ww. Instrument Finansowy. Podstawą działania BGK jest Umowa o Finansowanie zawarta pomiędzy BGK, a Województwem Łódzkim – reprezentowanym przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy z siedzibą w Łodzi, działające jako Instytucja Pośrednicząca programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027. 3. W celu realizacji zamówienia, BGK wniesie z Funduszu Powierniczego do utworzonego przez Wykonawcę Funduszu Szczegółowego wkład finansowy ze środków programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 oraz środki stanowiące krajowe współfinansowanie. Szczegółowe zasady przekazywania wkładu finansowego z Funduszu Powierniczego w formie transz zostały określone w PPU. 4. Podmiot wybrany jako Wykonawca pełnić będzie rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Szczegółowy (zwany dalej: Partner Finansujący, PF), o którym mowa w art. 2 pkt 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r . 5. Zamówienie jest finansowane ze środków Programu Regionalnego pn. Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 oraz środków stanowiących krajowe współfinansowanie, zgodnie z Umową o finansowaniu projektu pn. Instrumenty finansowe dla rozwoju województwa łódzkiego w ramach FEŁ2027 1) nr FELD.01.06-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Inwestycje w MŚP – IF, 2) nr FELD.02.03-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Efektywność energetyczna – IF, 3) nr FELD.02.07-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Odnawialne źródła energii – IF, 4) nr FELD.02.14-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Gospodarka o obiegu zamkniętym – IF, 5) nr FELD.06.05-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Kultura i turystyka – IF, zawartą w dniu 18.10.2023 r. pomiędzy Województwem Łódzkim (w imieniu którego działa Centrum Obsługi Przedsiębiorcy będące Instytucją Pośredniczącą w ramach FEŁ2027), a Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pełni rolę „Funduszu Powierniczego” w rozumieniu art. 2 pkt 20 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. Numer identyfikacyjny projektu: FELD.01.06-IP.02-0001/23-00. 6. Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU. 7. Szczegółowy zakres zadań Wykonawcy określony został w PPU (załącznik nr 2 do SWZ). 8. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego (bez Prawa Opcji) przypisany do każdej z pięciu części stanowi odrębną część zamówienia tj.: Część II – obejmuje świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka na inwestycje w MŚP II oraz udzieleniu, wypłaceniu i rozliczeniu co najmniej 30 Jednostkowych Pożyczek, w tym 5 Jednostkowych Pożyczek do 100 000,00 zł, które przyczynią się do wsparcia co najmniej 30 przedsiębiorców, o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka na inwestycje w MŚP II” z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 25 000 000,00 zł uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości 5% kapitału Instrumentu Finansowego. Wykonawca zobowiązany jest wypłacić, przed upływem połowy Okresu Budowy Portfela, co najmniej 40% Limitu Pożyczki, zgodnie z zasadami i warunkami udzielania Jednostkowych Pożyczek określonymi w PPU.
Interne Kennung: cz. II DZK/90/DIF/2025
Los: LOT-0006
Titel: Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka na inwestycje w MŚP II w ramach Funduszu Powierniczego Województwa Łódzkiego cz. III
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym finansującym inwestycje realizowane na terenie woj. łódzkiego tj.: Pożyczka na inwestycje w MŚP II; (zwanym dalej: Jednostkowa Pożyczka / Pożyczka). Szczegóły dotyczące typów projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (zwanej dalej: Metryka) stanowiącej załącznik do Projektowanych Postanowień Umowy Operacyjnej (zwane dalej: PPU). 2. BGK powierzono rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Powierniczy, w ramach którego przewidziano ww. Instrument Finansowy. Podstawą działania BGK jest Umowa o Finansowanie zawarta pomiędzy BGK, a Województwem Łódzkim – reprezentowanym przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy z siedzibą w Łodzi, działające jako Instytucja Pośrednicząca programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027. 3. W celu realizacji zamówienia, BGK wniesie z Funduszu Powierniczego do utworzonego przez Wykonawcę Funduszu Szczegółowego wkład finansowy ze środków programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 oraz środki stanowiące krajowe współfinansowanie. Szczegółowe zasady przekazywania wkładu finansowego z Funduszu Powierniczego w formie transz zostały określone w PPU. 4. Podmiot wybrany jako Wykonawca pełnić będzie rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Szczegółowy (zwany dalej: Partner Finansujący, PF), o którym mowa w art. 2 pkt 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r . 5. Zamówienie jest finansowane ze środków Programu Regionalnego pn. Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 oraz środków stanowiących krajowe współfinansowanie, zgodnie z Umową o finansowaniu projektu pn. Instrumenty finansowe dla rozwoju województwa łódzkiego w ramach FEŁ2027 1) nr FELD.01.06-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Inwestycje w MŚP – IF, 2) nr FELD.02.03-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Efektywność energetyczna – IF, 3) nr FELD.02.07-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Odnawialne źródła energii – IF, 4) nr FELD.02.14-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Gospodarka o obiegu zamkniętym – IF, 5) nr FELD.06.05-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Kultura i turystyka – IF, zawartą w dniu 18.10.2023 r. pomiędzy Województwem Łódzkim (w imieniu którego działa Centrum Obsługi Przedsiębiorcy będące Instytucją Pośredniczącą w ramach FEŁ2027), a Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pełni rolę „Funduszu Powierniczego” w rozumieniu art. 2 pkt 20 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. Numer identyfikacyjny projektu: FELD.01.06-IP.02-0001/23-00. 6. Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU. 7. Szczegółowy zakres zadań Wykonawcy określony został w PPU (załącznik nr 2 do SWZ). 8. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego (bez Prawa Opcji) przypisany do każdej z pięciu części stanowi odrębną część zamówienia tj.: Część III – obejmuje świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka na inwestycje w MŚP II oraz udzieleniu, wypłaceniu i rozliczeniu co najmniej 24 Jednostkowych Pożyczek, w tym 4 Jednostkowych Pożyczek do 100 000,00 zł które przyczynią się do wsparcia co najmniej 24 przedsiębiorców, o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka na inwestycje w MŚP II” z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 20 000 000,00 zł uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości 5% kapitału Instrumentu Finansowego. Wykonawca zobowiązany jest wypłacić, przed upływem połowy Okresu Budowy Portfela, co najmniej 40% Limitu Pożyczki, zgodnie z zasadami i warunkami udzielania Jednostkowych Pożyczek określonymi w PPU.
Interne Kennung: cz. III DZK/90/DIF/2025
Los: LOT-0007
Titel: Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka na inwestycje w MŚP II w ramach Funduszu Powierniczego Województwa Łódzkiego cz. IV
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym finansującym inwestycje realizowane na terenie woj. łódzkiego tj.: Pożyczka na inwestycje w MŚP II; (zwanym dalej: Jednostkowa Pożyczka / Pożyczka). Szczegóły dotyczące typów projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (zwanej dalej: Metryka) stanowiącej załącznik do Projektowanych Postanowień Umowy Operacyjnej (zwane dalej: PPU). 2. BGK powierzono rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Powierniczy, w ramach którego przewidziano ww. Instrument Finansowy. Podstawą działania BGK jest Umowa o Finansowanie zawarta pomiędzy BGK, a Województwem Łódzkim – reprezentowanym przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy z siedzibą w Łodzi, działające jako Instytucja Pośrednicząca programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027. 3. W celu realizacji zamówienia, BGK wniesie z Funduszu Powierniczego do utworzonego przez Wykonawcę Funduszu Szczegółowego wkład finansowy ze środków programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 oraz środki stanowiące krajowe współfinansowanie. Szczegółowe zasady przekazywania wkładu finansowego z Funduszu Powierniczego w formie transz zostały określone w PPU. 4. Podmiot wybrany jako Wykonawca pełnić będzie rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Szczegółowy (zwany dalej: Partner Finansujący, PF), o którym mowa w art. 2 pkt 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r . 5. Zamówienie jest finansowane ze środków Programu Regionalnego pn. Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 oraz środków stanowiących krajowe współfinansowanie, zgodnie z Umową o finansowaniu projektu pn. Instrumenty finansowe dla rozwoju województwa łódzkiego w ramach FEŁ2027 1) nr FELD.01.06-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Inwestycje w MŚP – IF, 2) nr FELD.02.03-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Efektywność energetyczna – IF, 3) nr FELD.02.07-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Odnawialne źródła energii – IF, 4) nr FELD.02.14-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Gospodarka o obiegu zamkniętym – IF, 5) nr FELD.06.05-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Kultura i turystyka – IF, zawartą w dniu 18.10.2023 r. pomiędzy Województwem Łódzkim (w imieniu którego działa Centrum Obsługi Przedsiębiorcy będące Instytucją Pośredniczącą w ramach FEŁ2027), a Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pełni rolę „Funduszu Powierniczego” w rozumieniu art. 2 pkt 20 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. Numer identyfikacyjny projektu: FELD.01.06-IP.02-0001/23-00. 6. Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU. 7. Szczegółowy zakres zadań Wykonawcy określony został w PPU (załącznik nr 2 do SWZ). 8. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego (bez Prawa Opcji) przypisany do każdej z pięciu części stanowi odrębną część zamówienia tj.: Część IV – obejmuje świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka na inwestycje w MŚP II oraz udzieleniu, wypłaceniu i rozliczeniu co najmniej 18 Jednostkowych Pożyczek, w tym 3 Jednostkowych Pożyczek do 100 000,00 zł, które przyczynią się do wsparcia co najmniej 18 przedsiębiorców, o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka na inwestycje w MŚP II” z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 15 000 000,00 zł uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości 5% kapitału Instrumentu Finansowego. Wykonawca zobowiązany jest wypłacić, przed upływem połowy Okresu Budowy Portfela, co najmniej 40% Limitu Pożyczki, zgodnie z zasadami i warunkami udzielania Jednostkowych Pożyczek określonymi w PPU.
Interne Kennung: cz. IV DZK/90/DIF/2025
Los: LOT-0008
Titel: Wybór Partnerów Finansujących w celu wdrażania Instrumentu Finansowego Pożyczka na inwestycje w MŚP II w ramach Funduszu Powierniczego Województwa Łódzkiego cz. V
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są zlecone przez BGK usługi polegające na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym finansującym inwestycje realizowane na terenie woj. łódzkiego tj.: Pożyczka na inwestycje w MŚP II; (zwanym dalej: Jednostkowa Pożyczka / Pożyczka). Szczegóły dotyczące typów projektów, które mogą być finansowane zawarte zostały w Metryce Instrumentu Finansowego (zwanej dalej: Metryka) stanowiącej załącznik do Projektowanych Postanowień Umowy Operacyjnej (zwane dalej: PPU). 2. BGK powierzono rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Powierniczy, w ramach którego przewidziano ww. Instrument Finansowy. Podstawą działania BGK jest Umowa o Finansowanie zawarta pomiędzy BGK, a Województwem Łódzkim – reprezentowanym przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy z siedzibą w Łodzi, działające jako Instytucja Pośrednicząca programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027. 3. W celu realizacji zamówienia, BGK wniesie z Funduszu Powierniczego do utworzonego przez Wykonawcę Funduszu Szczegółowego wkład finansowy ze środków programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 oraz środki stanowiące krajowe współfinansowanie. Szczegółowe zasady przekazywania wkładu finansowego z Funduszu Powierniczego w formie transz zostały określone w PPU. 4. Podmiot wybrany jako Wykonawca pełnić będzie rolę podmiotu wdrażającego Fundusz Szczegółowy (zwany dalej: Partner Finansujący, PF), o którym mowa w art. 2 pkt 21 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r . 5. Zamówienie jest finansowane ze środków Programu Regionalnego pn. Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 oraz środków stanowiących krajowe współfinansowanie, zgodnie z Umową o finansowaniu projektu pn. Instrumenty finansowe dla rozwoju województwa łódzkiego w ramach FEŁ2027 1) nr FELD.01.06-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Inwestycje w MŚP – IF, 2) nr FELD.02.03-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Efektywność energetyczna – IF, 3) nr FELD.02.07-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Odnawialne źródła energii – IF, 4) nr FELD.02.14-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Gospodarka o obiegu zamkniętym – IF, 5) nr FELD.06.05-IP.02-0001/23-00 dla Działania pn. Kultura i turystyka – IF, zawartą w dniu 18.10.2023 r. pomiędzy Województwem Łódzkim (w imieniu którego działa Centrum Obsługi Przedsiębiorcy będące Instytucją Pośredniczącą w ramach FEŁ2027), a Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pełni rolę „Funduszu Powierniczego” w rozumieniu art. 2 pkt 20 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2021/1060 z dnia 24 czerwca 2021 r. Numer identyfikacyjny projektu: FELD.01.06-IP.02-0001/23-00. 6. Ryzyko kredytowe związane z działalnością pożyczkową ponosi Wykonawca, z uwzględnieniem warunków opisanych w PPU. 7. Szczegółowy zakres zadań Wykonawcy określony został w PPU (załącznik nr 2 do SWZ). 8. Wkład finansowy ze środków Funduszu Powierniczego (bez Prawa Opcji) przypisany do każdej z pięciu części stanowi odrębną część zamówienia tj.: Część V – obejmuje świadczenie usług polegających na wdrożeniu i zarządzaniu Instrumentem Finansowym Pożyczka na inwestycje w MŚP II oraz udzieleniu, wypłaceniu i rozliczeniu co najmniej 12 Jednostkowych Pożyczek, w tym 2 Jednostkowych Pożyczek do 100 000,00 zł, które przyczynią się do wsparcia co najmniej 12 przedsiębiorców, o parametrach określonych w „Metryce Instrumentu Finansowego Pożyczka na inwestycje w MŚP II” z wkładu finansowego Funduszu Powierniczego wniesionego przez Zamawiającego do Funduszu Szczegółowego w łącznej wysokości 10 000 000,00 zł uzupełnionego o wkład własny Wykonawcy w wysokości 5% kapitału Instrumentu Finansowego. Wykonawca zobowiązany jest wypłacić, przed upływem połowy Okresu Budowy Portfela, co najmniej 40% Limitu Pożyczki, zgodnie z zasadami i warunkami udzielania Jednostkowych Pożyczek określonymi w PPU.
Interne Kennung: cz. V DZK/90/DIF/2025