2. Verfahren
Verfahren
Titel: 22/AP/2026 Dostawa samochodu ciężarowego z zabudową samowyładowczą wyposażonego w żuraw samochodowy i pług odśnieżny
Beschreibung: Dostawa jednostki transportowej na podwoziu dwuosiowym z nadwoziem samowyładowczym typu wywrotka z żurawiem samochodowym załadowczym oraz pługiem samochodowym do całorocznego utrzymania czystości na terenie Miasta Koszalin.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych „Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione”. Mając na uwadze powyższą możliwość Zamawiający wyznacza termin składania ofert 15 dni. Uzasadnienie: Zakład Usług Komunalnych – Zieleń i Oczyszczanie Miasta przeprowadził analizę potrzeb eksploatacyjnych wynikających z realizowanych zadań w zakresie utrzymania infrastruktury, gospodarowania odpadami oraz prac porządkowych na terenach powierzonych Spółce do utrzymania czystości. Obecnie, aby wykonywać prace wymagające użycia żurawia samochodowego, Zamawiający zmuszony jest – w miarę dostępności – każdorazowo korzystać z pojazdu udostępnianego przez dział ZUK-TO. Powoduje to liczne utrudnienia organizacyjne, konieczność dostosowywania harmonogramów oraz istotne spowolnienie prac. Posiadanie własnego samochodu ciężarowego z zabudową samowyładowczą, wyposażonego w żuraw, umożliwi bieżącą i sprawną realizację zadań takich jak: - załadunek i odbiór odpadów o większej masie i gabarytach, m.in. trawy i innych bioodpadów, - usuwanie dzikich wysypisk i przenoszenie ciężkich elementów, - usprawnienie codziennych działań operacyjnych bez konieczności uzależnienia od dostępności sprzętu z innych działów, - zwiększenie efektywności pracy i skrócenie czasu reakcji w sytuacjach wymagających podjęcia działań niezwłocznie. Biorąc pod uwagę powyższe oraz konieczność niezwłocznego zwiększenia dostępności specjalistycznego sprzętu, Zamawiający uznaje skrócenie terminu składania ofert do minimalnego, dopuszczalnego ustawowo okresu 15 dni za w pełni uzasadnione. Pozwoli to na szybsze realizację powierzonych zadań co bezpośrednio przełoży się na poprawę efektywności.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34134000 Pritschen- und Kipplastwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Brak