538137-2025 - Wettbewerb
Polen – Injizierbare Lösungen – Zakup i dostawa płynów infuzyjnych na potrzeby SPZOZ w Hajnówce
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa płynów infuzyjnych na potrzeby SPZOZ w Hajnówce
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa płynów infuzyjnych na potrzeby SPZOZ w Hajnówce. 2. Nazwa i kod określony według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV) dla przedmiotu zamówienia objętego niniejszym postępowaniem: 33692500-2 - płyny dożylne 33600000-6 - produkty farmaceutyczne 3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Zamówienie jest podzielone na 9 pakietów (części). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy, będący integralną częścią niniejszej SWZ. 4. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden, kilka lub wszystkie pakiety według swojego uznania, z tym, że w każdym pakiecie wymagana jest oferta na wszystkie wymienione w nim pozycje i ilości. 5. Zapłata za dostawę przedmiotu zamówienia nastąpi w terminie do 30 dni od daty otrzymania przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury za dostarczony towar. 6. Zadeklarowane przez Wykonawcę w ofercie jako przedmiot zamówienia produkty lecznicze/wyroby medyczne powinny posiadać, zarówno na dzień składania oferty jak i podczas realizacji danej dostawy cząstkowej oraz przewidziany umową z Zamawiającym okres jego użytkowania/ważności, aktualne dokumenty dopuszczające w/w produkty lecznicze/wyroby medyczne do obrotu i stosowania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, zgodnie z polskim prawem oraz prawem Unii Europejskiej, a także spełniać inne wymagania (normy, parametry), określone przez Zamawiającego w Załącznik nr 2 - Formularzu asortymentowo-cenowym do SWZ. 7. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu i używania w jednostkach ochrony zdrowia na terenie RP zgodnie z polskim prawem oraz prawem Unii Europejskiej, a także posiada aktualne polskie i obowiązujące w Unii Europejskiej certyfikaty / świadectwa rejestracyjne oraz pozwolenie na dopuszczenie do obrotu produktem leczniczym – wydane przez Ministra Zdrowia lub wydane przez Prezesa Urzędu Rejestracji (od 1 maja 2011 r.) na podstawie ustawy z dnia 18 marca 2011 r. o Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, które Wykonawca okaże Zamawiającemu na każde jego wezwanie. 8. W sytuacji, gdy opis przedmiotu zamówienia wskazuje na znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje zamawiane produkty lecznicze/wyroby medyczne konkretnego Wykonawcę/producenta, należy przyjąć, że Zamawiający nie był w stanie opisać w tym zakresie przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, w związku z czym dopuszcza oferowanie produkty lecznicze/wyroby medyczne równoważnych w rozumieniu art. 99 ust. 5 p.z.p. 9. Za „równoważny” w stosunku do „referencyjnego” uznany zostanie produkt leczniczy/wyrób medyczny zawierający tą samą substancję czynną w dawce i ilości wyszczególnionej w Załącznik nr 2 do SWZ - Formularzu asortymentowo-cenowym, oraz mający te same wskazania i tą samą drogę podania przy braku różnic postaci farmaceutycznej. Na Wykonawcy ciążyć będzie obowiązek udowodnienia w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych złożonych wraz z ofertą, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia w związku z treścią pkt 4 i 5. 10. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie w opakowaniu inną ilość sztuk produktu leczniczego/wyrobu medycznego niż określona w Załączniku nr 2 do SWZ - Formularzu asortymentowo-cenowym. Ilość opakowań należy wtedy przeliczyć zgodnie z wymogami SWZ. W przypadku, gdy z przeliczenia wychodzi ułamek, to uprasza się Wykonawców o zaokrąglenie ilości opakowań zawsze do góry (do pełnych opakowań) niezależnie od zasad matematyki. Zamawiający zastrzega, iż w przypadku zaoferowania większej ilości sztuk niż wymagana dokona przeliczenia do prawidłowej ilości sztuk lub w przypadku podania przez Wykonawcę ilości w postaci ułamkowej Zamawiający dokona przeliczenia do pełnych opakowań. Natomiast w przypadku zaoferowania mniejszej ilości sztuk niż wymagana oferta będzie podlegać odrzuceniu. 11. Zgodnie z art. 88 ust. 5 pkt. 11 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne Zamawiający zakupi wyrób medyczny refundowany/produkt leczniczy wyłącznie od podmiotów posiadających zezwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej. 12. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupu mniejszej ilości przedmiotów zamówienia niż wskazano w „Formularzu cenowo–ofertowym”, jednak nie mniej niż 30%, w przypadku wystąpienia sytuacji braku obiektywnego zapotrzebowania na przedmioty zamówienia objęte ofertą Wykonawcy i podpisaną z nim umową np. zmniejszeniem ilości pacjentów, zaprzestaniem danych działań diagnostycznych lub terapeutycznych czy zmianą kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. W takim przypadku Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części umowy, bez naliczania jakichkolwiek kar z tego tytułu. Zamawiający działa w najlepszej wierze zrealizowania zamówienia w całości. 13. Przedmiot zamówienia musi odpowiadać wymaganiom określonym w SWZ. 14. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 15. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 i 8 ustawy Pzp. 16. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 17. Zamawiający nie przewiduje stosowania wymagań w zakresie zatrudniania na postawie stosunku pracy w okolicznościach, o których mowa w art. 95 i art. 96 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp. 18. Zamawiający nie przewiduje stosowania wymagań, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 19. Zamawiający nie przewiduje stosowania przeprowadzenia przez wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp. 20. Zamawiający nie przewiduje stosowania wymagań, o których mowa w art. 60 i art. 121 ustawy Pzp. 21. Miejsce realizacji zamówienia – siedziba Zamawiającego.
Interne Kennung: 2025/PN/APT/PI/27
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33692500 Injizierbare Lösungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1 - Płyny infuzyjne cz. 1
Beschreibung: Zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ
Interne Kennung: LOT -0001
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2 - Płyny infuzyjne cz. 2
Interne Kennung: LOT -0002
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3 - Płyny infuzyjne cz. 3
Interne Kennung: LOT -0003
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4 - Płyny infuzyjne cz. 4
Interne Kennung: LOT -0004
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 5 - Natrium chloratum 0,9% - opak. stojące zabezpieczone motylkiem (poz. 1 do 3) oraz opak. Stojące - odkręcane (poz. 4)
Interne Kennung: LOT -0005
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 6 - Płyny infuzyjne cz. 5
Interne Kennung: LOT -0006
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 7 - Płyny infuzyjne - Glicyna 1,5% roztwór
Interne Kennung: LOT -0007
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 8 - Płyny infuzyjne – Theophyllinum inj.
Interne Kennung: LOT -0008
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet 9 - Płyny infuzyjne cz.6
Interne Kennung: LOT -0009